Има ли майки от квартал Витоша?

  • 45 219
  • 361
Задрвейте,

От скоро живея в кв. Витоша. Детето няма къде да разхождам, а се оказа и че автобус 102 е с прегради на всички врати и не мога да кача количката си. Къде разхождате децата си? Къде могат малчовците да си поиграят далеч от камиони и прахоляк? Звънях до СКГТ да се оплача, те ми искат номерата на автобусите и сега ще записвам номера, за да ги кажа, но не знам дали ще има ефект.

Ако има майки в този квартал, искате ли да направим една подписка за градския транспорт, инфраструктурата, липсата на детски площадки и камионите, които не се съобразяват с каква скорост минават през разбитите уллици, които още повече се разбиват?

Лятото ми беше лесно - товариме се в колата и право в Борисовата градина, но сега майка ми гледа детето и горката жена се чуди вече къде да се разхождат.

Ще се радвам да се запозная с други майки, ако има в този квартал.
Виж целия пост
# 1
Здравей  Simple Smile,

и аз живея в този квартал и не искам да те отчайвам, но тук още дълго време ще бъде строителна площадка и просто е немислимо за разходки с количка  Sad

Единственият вариант за разходка пеша е да се отиде до Студентски град (има преки пътеки), където е сравнително по-цивилизовано. Вариант е също и Зоологическата градина, но и до нея да стигнеш, пак е прахуляк и строежи отвсякъде  Confused

Аз само с колата излизам, ако не е до Студен ки град. Пробвах няколко пъти в началото, като се роди бебка, но е просто невъзможно в този квартал.

И съм за Подписка  Peace въпреки че не съм убедена в ефекта, твърде много "строителни" пари играят тук.
Виж целия пост
# 2
Здравейте мамчета,

Темата е отдавна, ама чак ега я видях  Embarassed

И ние сме отскоро в квартала, но още преди да дойдем дори да живеем тук написах жалба до кмета на район лозенец за детските градини, инфраструктурата и площадките. Отговори ми, че имало терен за градина и предстояло строителство, улиците почвали да ги оправят (ама не всички), а за площадка нямало терен. Сега ще му пиша контра жалба.

Мисля, че начина е да го атакуваме непрестанно.

Ще се радвам да се запознаем с другите мамчета. Ние досега бяхме все в движение с баткото, но сега в студеното време и с бебето ще бъде далеч по-трудно.
Виж целия пост
# 3
Здравейте и аз съм от квартал Витоша. Днес гледах предаването "Господари на ефира" по Нова, в което майките изложиха основните ни проблеми. И аз съм писала до кмета на района и на мен ми отговориха по същия начин - какво означава няма терен и това е. Колко толкова място трябва за пързалка с люлка и един пясъчник примерно - ей това не мога да разбера. Уж обещаха, че напролет ще започнат да строят площадка в квартала - дано, хайде да видим. Praynig
Виж целия пост
# 4
Само на думи са тези обещания  Sunglasses!И да се пише и да не се пише на тези в общината им е все тая.Те си вземат парите от разрешенията,които дават да се направи някоя кооперация, а децата ни в прахоляка да стоят  Rolling Eyes.Пък и човек да реши да се качи до студентски град,за да смени малко обстановката,то се оказва,че там е пълно с глутници бездомни кучета,всичко тъне в боклуци,а вирусите си върлуват.
В тази страна няма нищо с което да се подкрепят майките с деца или да се насърчава жените да раждат повече деца.Всичко в тази страна е корупция  #2gunfire!
Какво като са обещали детска площадка в квартал Витоша?Аз не вярвам,че ще се направи това забавление за децата,пък може и да се направи,но децата ни вече дали ще са в страната ни Hug?
Виж целия пост
# 5
Имам вече два отговора на жалби за детските градини - отреден е терен за строителство на детска гради с площадка и отделна на детска площадка. Градината не знам къде ще е, но площадката пише, че е на ул. "Ангел Каралийчев". Дано скоро ги направят  Praynig
Виж целия пост
# 6
Скъпи мами,я вижте това:
http://vbox7.com/play:dbb519eb
Виж целия пост
# 7
Имам вече два отговора на жалби за детските градини - отреден е терен за строителство на детска гради с площадка и отделна на детска площадка. Градината не знам къде ще е, но площадката пише, че е на ул. "Ангел Каралийчев". Дано скоро ги направят  Praynig

А, дано  Praynig

Хвана ме яд, че не съм разбрала за този репортаж, да се включа  #Cussing out Това е моята улица  ooooh!
Дайте да следим какво става и да реагираме  Peace
Виж целия пост
# 8
Поздравления за инициативата!! И аз живея в кв. Витоша. Преди малко повечет 5 години, когато купувахме апартамента, брокерите ни казаха, че карето между ул. Яна Язова, ул. Димитър Шишманов и реката, е предвидено за детска площадка и всеки момент започва изграждането й ... Както всички виждаме, мястото и до момента е пустеещо и неизползваемо... Интересно, чия собственост е тази земя, която толкова много време стои неизползваема, в този квартал, където непрекъстано се строи и на далеч по-малки терени..., още повече, че преди години, доколкото знам, там е имало магазини и спортна площадка, и до сега теренът е асвалтиран. Считам, че е уместно общината да прояви интерес към този терен и да изпълни даденото обещание! По моя скромна преценка, мястото би могло да бъде превърнато в една пекрасна детска площадка, където да играят нашите деца....
Виж целия пост
# 9
Знам го този терен. От край време стои така и само се надявам да не изникне някоя сграда и там  Rolling Eyes Иначе наистина е подхдоящ за площадка или градинка. Направо не смея да мечтая...
Виж целия пост
# 10
Ако говорите за пустеещия терен до реката при мостчето - имам информация, че е на частно лице, за съжаление Confused
Виж целия пост
# 11
Екстра  Sad Значи е въпрос на време и той да бъде застроен Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ако това е терена за който и аз си мисля (а съм почти сигурна, че е така), то той вече се застроява. Разчистен е и имаше машини. А наистина е бил на общината - някога на мястото е имало клуб, сладкарница и детска площадка, но след това е бил продаден и сега наистина е частен. Общината доколкото знам има имот само на ул. Ангел Каралийчев, а според кмета отчуждаване е много трудно. Защо обаче не помислиха за това малко по-рано, когато беше по-лесно  newsm78

Чудно ми е обаче защо в целия район няма едно свястно кафене с детска площадка. Смятам, че доста оборот ще направят...
Виж целия пост
# 13
Здравейте, момичета, и аз живея в кв. Витоша и се сблъсквам с вашите проблеми. Когато е топло, ходим до Студентски град или до Зоологическата градина. Сега през зимата - с колата до някъде.

Чудех се и аз за този терен до мостчето на кого е и какво ще се строи там, защото го разчистиха и явно се подготвят да строят.

Ще се радвам да си имаме тема.
Виж целия пост
# 14
А най накрая да намеря сродни души от квартала,и  аз съм тук на Йордан Стубел в края й,истината е,че лятото ходихме всеки ден пеша до УНСС,парка,но сега зимата се мотаме тук,инфраструктурата е много хард,само калища,строежи,камиони,прахоляк,изнервящо отвяскъде.Нямаме ни една детска площадка,имаше 1 кооперация,която си бяха направили сами такава,но от есента и сложиха портата,чужди деца да не влизали:( Дайте да правим нещо и да си търсим правата в общината #Cussing out,да подадем заедно повече хора жалба..А това място до реката и аз се чудих какво ще го правят,е уви като чета нищо добро изглежда.Няма държавни детски градини,само частни....Дайте да се запознаем ако искате Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия