Дайте ми идея за някоя манджичка с карфиол

  • 4 384
  • 18
Знам ,че карфиол е много полезен,пък и сега му е времето,дайте ми някоя идейка!
Мерси!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Паниран; с бял сос; запечен с кашкавал и картофи; задушен или на пара с всякакви други зеленчуци; суров на салата; пюре; супа; туршийка...  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Като мусака, със или без месо - карфиол, картофки, моркови,слагала съм и грахче дори, малко лук, малко чесън. Най-накрая заливка мляко и яйце.
Правила съм и нещо като пюре  - карфиолът сварен, с малко чесън, мазнина и солчица - го пасирам до крем. Ние у нас обичаме чесън и така като пюре ни харесваше именно с повече чесън, пък и убива малко миризмата на варено зеле. Wink
Виж целия пост
# 3
idimi,много интересна рецепта,ще я пробвам,даа.
Виж целия пост
# 4
Крем супа...  Crazy Crazy Crazy
Накъсва се на розички,сварява се с малко вода(подсолена),добавя се прясно мляко(или готварска сметана) и след като заври се пасира.Слага се малко масълце и черно пиперче на вкус.
Правиш си крутончета,които прибавяш към порцията непосредствено преди сервирането.
Виж целия пост
# 5
моркови, карфиол и броколи със сос бешамел Peace
 карфиола на Лео Heart Eyes ( супер мързелива рецепта.Дори на неядящи карфиол- като мъжа ми, се услади)
Виж целия пост
# 6
Блонди, кажи как правиш салатата от суров карфиол ?
Виж целия пост
# 7
Любимата ми рецепта за карфиол- накъсва се на розички и се сварява в подсолена вода. Задушават се лук и гъби /ама да са повечко/. В намазана с масло тавичка се редят карфиол,  гъбена смеска и се редуват, докато свършат. Отгоре се залива със сос бешамел и се настъргва кашкавал. Пече се на фурна 20-25 мин. Най- вкусно е като изстине.
Виж целия пост
# 8
Блонди, кажи как правиш салатата от суров карфиол ?
Не съм Блонди но 6те споделя как я правя аз
нарязвам или накъсвам карфиола на малки рози4ки,настъргвам морков( слагам пове4ко) нарязвам на ситно 4у6ка  и керевиз(целина)
и правя дресинг от сол зехтин оцет и поливам..
Хубаво е да престои поне 1 4ас  за да поеме
Виж целия пост
# 9
и аз ям карфиола само суров  Laughing

на салата със зеле и настърган морков.
става хубава салата и с дресинг от майонеза и малко чесън Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Моята рецепта за ядене с карфиол е нещо подобно като огретен.
Карфиол се накъсва на розички и за малко се слага да поври със сол.
Една тавичка се намазва с чъсен.
В нея се редят ред от карфиола,ред топено сирене на колелца.
Накрая се залива с една водна чаша прясно мляко с едно разбито яйце,като заливка.
Хубавото е че и студено е много вкусно.
Виж целия пост
# 11
Блонди, кажи как правиш салатата от суров карфиол ?

Карфиолът е зеле, така че по същия начин - накъсвам на малки розички, зехтин или олио, оцет, сол, копър. Обилно и час преди поднасянето някъде, с често разбъркване  Peace
Виж целия пост
# 12
Зеленчуков борш

Продукти:

Червено цвекло - 400 гр.
Зеле - 200 гр.
Карфиол - 200 гр.
Моркови - 200 гр.
Целина
Кромид лук
Картофи - 250 гр.
Зелен фасул консерва - 200 гр.
Грах консерва или замразен - 200 гр.
Червени домати/консерва/пюре - 250 гр.
Кисело мляко - 250 гр.
Сметана - 250 гр.
Магданоз
Захар - 1 суп. лъжица
Оцет
Олио - 50 гр.
Краве масло - 50 гр.
Сол


В мазнината се задушават ситно нарязаният лук, морковите, целината. В останалата мазнина - червеното цвекло, нарязно на ивички. Добавят се към цвеклото и захарта и оцета, след което се прибавя към останалите зеленчуци.
Отделно в кипящ бульон или вода се пуска зелето, нарязано на ивички,  карфиолът, а след 10 минути и картофите, нарязани на кубчета и задушените зеленчуци.
Вари се супата до пълно омекване на зелето. 10 мин. преди да се свали от огъня се добавят и доматите, нарязани на кубчета.
Пожелание може да се гарнира със сметана или лъжичка кисело мляко и отгоре се посипва нарязан пресен магданоз.


  chef
Виж целия пост
# 13
Сварен в подсолена вода, нареден в тавичка и полят с олио. Посипва с галета и се запича - май тази рецепта беше от този форум, но не помня автора.
/Моля да ме извините, ако това е рецепта на някой от вас, но от миналата година започнах да правя тязи рецепта и много си я харесвам, но просто не си спомням източника./
Виж целия пост
# 14
Паниран карфиол

Другото, което много обичаме е да сваря карфиола в подсолена вода на розички и после да го залея със сос от кисело мляко, майонеза, копър, чесън, сол и черен пипер. Старшно вкусничко и апетитно е Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия