И това ми дойде до главата...

  • 2 767
  • 23
  Момичета,прощавайте,ако темата не е за тук,но на вас се уповавам за съвет...
   Ей го кое време стана,а аз не мога място да си намеря...
  Днес ми се обади учителят на моя син (няма да уточнявам по какво точно)...Дъра-бъра,лоша дисциплина,ама не щото той(син ми) е лош,ами щото се подвел по акъла на други деца да правят "сечено" и т.н. Аз така: Shocked-досега не съм имала НИКАКВИ оплаквания от учители...Както и да е,в един момент от разговора стана ясно,че господинът всъщност ми се обажда,за да се "застрахова".Споменатият подстрекател в клас бил ром (аз си им казвам цигани,пък и това в случая няма никакво значение),та въпросният ром бил направил клип с телефона си как учителят дърпа моят син по пода в класната стая.Според учителя това било приятелско сборичкване,което децата се опитват да представят като физическо малтретиране.Аз въпросният клип не съм го гледала, предстои да го видя утре,но за това после...
   След разговора с господина,естествено,разговарям с малкия( в шести клас е).Не му казвам за това,което съм чула,а го подпитвам как е в училище,има ли проблеми...Ами,имало,еди-кой си учител ги бил "влачел по пода" и т.н. Питам-откога така,бе мами.Ами от началото на учебната година...Ти що досега нищо не си ми казал-мълчи...
   Това,което ме притесни,е,че синът ми може би наистина участва в заговор срещу младия учител.Смятам,че ако действително е имало нещо притеснително в поведението на преподавателя,син ми нямаше да "си трае" толкова време...Познавам си детето и знам прекрасно,че напоследък,от края на мин.учебна година,никак не му се учи.При всяко по-сериозно заемане от моя страна да "се препитаме"  се започват едни оплаквания,чак на рев го избива как сме го тормозели да учи.Та затова си мисля,започнал е по-сериозно да изисква човекът,и са решили малките чифути на жертви на насилие да се правят-видиш ли,ние сме по-хитри и ще намерим начин уч.материал да остане на по-заден план... От друга страна си мисля-ами ако наистина детето ми  е малтретирано? Ако проявя неоснователно недоверие и той се почувства предаден, неподкрепен от най-близкия си човек???
  Утре имам среща с преподавателя,но се надявам дотогава да имам ваши мнения как се излиза от такава ситуация...
Виж целия пост
# 1
olimpiia  -  внимателно прочетох поста ... С притаен дъх дочетох края ...

Съвет не мога да дам, мога само да ти кажа на мен как ми звучи историята ....

Това, че този влачи деца по пода е много тревожно ...
Няма право да ги докосва дори - нито с ръка, нито с пръчка, нито с книга по главата ...

Ако е толкова добронамерен и е жертва, защо тогава не ти е тел още в началото на годината ..

Не обвинявай сина си, .... просто му прочети прочети едно конско и го "накажи" - ти си знаеш кое ще проработи ... защото не е споделил за проблема още в началото /ами ако има и други "тайни" .../ , а ако се увериш, че е участвал в "заговор" - отново конско+наказание

В тази възраст децата са много раними и чувствителни ... Ако това е първи сблъсък с "несподеляне и непослушание" - от обвинения и спорове за минали неща, полза няма - Но много твърдо трябва да им е ясно, че оттук нататък няма да се приемат "смекчаващите вината обстоятелства": еми, не знаех че трябва да ти кажа, не мислих че ще стане така и т.н.

Успех Hug
Виж целия пост
# 2
... Това, че този влачи деца по пода е много тревожно ...
Няма право да ги докосва дори - нито с ръка, нито с пръчка, нито с книга по главата ...

Ако е толкова добронамерен и е жертва, защо тогава не ти е тел още в началото на годината ..


Не обвинявай сина си, .... просто му прочети прочети едно конско и го "накажи" - ти си знаеш кое ще проработи ... защото не е споделил за проблема още в началото /ами ако има и други "тайни" .../ , а ако се увериш, че е участвал в "заговор" - отново конско+наказание

В тази възраст децата са много раними и чувствителни ... Ако това е първи сблъсък с "несподеляне и непослушание" - от обвинения и спорове за минали неща, полза няма...

А ако е сценка и детето се е тръшнало на пода, а учителят е искал да го вдигне?
Нали преди да го "влачи", то трябва да се озове долу. Как е станало това?
Естествено, че човекът иска да се застрахова - кой знае каква версия ще излезе в медиите.

olimpiia, първо чуй и двете версии - на учителя и на сина ти и тогава прецени.
Аз на твое място бих ги срещнала очи в очи - веднага си проличава.
Никой не напада дете, още повече учител и то в днешно време.
Който и да е виновен за конкретния случай, обезпокоителното е, че синът ти се води по цигански акъл и ако не го насвиеш...

Имах подобна случка, когато дъщеря ми беше 3 клас - едно от децата се оплакало в къщи, че съм го хванала за яката и съм го разтърсила. Бащата - скандал на класната, класната - среща с мен, аз - изумена...
Викна детето,
"Вярно ли е?"
"Не е"
"Защо излъга?"
"Тя ми направи забележка, че удрям..."
Това беше вече истина - удари дъщеря ми по главата и я напсува!
Виж целия пост
# 3
Ти си една добра майка щом си задаваш всичките тези въпроси и мисля че ще постъпиш по възможно най правилния начин.
Защото когато моя син беше миналата година 6 клас се получиха някои неща / учителя просто е искал да си пишат редовно домашните / на родителската среща една майка каза-Ние трябва да застанем зад децата си пък били те и виновни.Те трябва да знаят че могат да разчитат на нас.Това просто ме изуми.
Виж целия пост
# 4
Снощи Милен Цветков точно този проблем чоплеше...Мисля си,че мама Олимпия малко се е поотдалечила от детето си и отново трябва да се върне близо до него.Детето е в трудна възраст и търси себе си и поле за лична изява.Ако няма доверие на мама и не споделя с нея,кой знае докъде може да стигне.Не мога да съдя детето-каквото и да е направило,то е детето и се очаква от възрастния да постъпи правилно.А влаченето или каквото и да е насилие не е правилното решение-насилието поражда насилие!Може би и учителят е много млад и неопитен,но така не се постъпва.Ако има проблем,да те извика на разговор и да вземете решение заедно(по-скоро ти) как да се справите.Не позволявай да насилват детето ти,деликатно контролирай компаниите му и стой близо до неговите проблеми!Успех!
Виж целия пост
# 5

Защото когато моя син беше миналата година 6 клас се получиха някои неща / учителя просто е искал да си пишат редовно домашните / на родителската среща една майка каза-Ние трябва да застанем зад децата си пък били те и виновни.Те трябва да знаят че могат да разчитат на нас.Това просто ме изуми.
  Отвсякъде го мисля тоя проблем и не съм се отдалечила от сина си.Просто не можем да сме плътно нонстоп до тях-в крайна сметка кога ще се научи да разсъждава сам? А аз искам да стане достоен човек,не да плете интриги,не да лъже...Обясних му,че няма да го обичам по-малко,ако си признае мъжки-това,което искат от мен ми идва много и не мога да се справя,но пък и не мога да го оставя да мързелува и не си дава труг за минимума,на който е способен...Обаче много ще се разочаровам,ако не подбира методи и средства,за да е "на неговата"...
  Аз също съм изумена от такива думи"Виновен е,ама аз съм му майка и трябва да съм зад него".Ако пък синът ми наистина е малтретиран,не му завиждам тогава на младия учител!!!
  Следобед ни предстои среща с учителя,ще видим за какво точно става дума...
Виж целия пост
# 6
Честно казано мен би ме обезпокило това, че учителят влачи детето ми по пода.Каквото и да  е направил сина ти, не мисля, че това е начина да се наказват учениците.Може наистина и сина ти да е виновен,но не бива един учител да прилага такива методи.
Виж целия пост
# 7
Добре, а не ти ли се струва странно, че детето ти не е споделило с теб този проблем? Ако е малтретиран, влачен по пода и т.н., мислиш ли, че би го пазил в тайна от теб и как си обясняваш причината?
Също така, много показателно е как е реагирал, когато си го питала и той ти е споменал за влаченето по пода. Имаше ли вид на малтретиран, спомена ли нещо за себе си или каза, че само другите са били влачени?
Дано след срещата с учителя да се изясни точно каква е работата.
Виж целия пост
# 8
 Thinkingмного тревожни неща стават напоследък в училищата и се питам защо-по наше време не беше така -дали ние не възпитаваме правилно децата си
Виж целия пост
# 9
Олимпия, не те обвинявам, ама си мисля че грешката за събитието е някъде в теб.Не че, съм перфектна, но станели нещо такова с дъщеря ми бих се замислила първо къде аз сгреших за да достигне тя до тази ситуация.
Виж целия пост
# 10
Е, чак пък грешката да е в нея  newsm78 Струва ми се прекалено крайно. Та тя дори не знае какво точно е станало! Та в тази връзка, какво имаш предвид със "станели нещо такова с дъщеря ми"? Нещо какво?
Виж целия пост
# 11
Как държах дете (първокласник) във въздуха и ако малко още беше поритал във въздуха, май и двамата щяхме да се влачим по пода.
Въпросното дете зарита жестоко друго дете. Думите нямаха смисъл, хванах ритащия и се опитах повдигайки го да го отдалеча от ритания. Е, само дето аз съм си 50 килограма и не много силна в ръцете. Отнесесох го на три-четири метра встрани и му позволих хубаво да ме порита в глезените.
Виж целия пост
# 12
Цитат
Е, чак пък грешката да е в нея  newsm78 Струва ми се прекалено крайно. Та тя дори не знае какво точно е станало! Та в тази връзка, какво имаш предвид със "станели нещо такова с дъщеря ми"? Нещо какво?
Просто казвам, че зстрахован никой няма. Нищо чудно дъщеря ми да попадне в такава ситуация. Бих търсила първо вината в себе си и баща и т.е. взаимното отглеждане, независимо от нашата раздяла.
Виж целия пост
# 13
Цитат
Е, чак пък грешката да е в нея  newsm78 Струва ми се прекалено крайно. Та тя дори не знае какво точно е станало! Та в тази връзка, какво имаш предвид със "станели нещо такова с дъщеря ми"? Нещо какво?
Просто казвам, че зстрахован никой няма. Нищо чудно дъщеря ми да попадне в такава ситуация. Бих търсила първо вината в себе си и баща и т.е. взаимното отглеждане, независимо от нашата раздяла.
  Tubeornottobe,каква застраховка,какви 5 лева,бе жена... ooooh!Как да се застрахова човек от влиянието на околната среда??? Каква вина да търся в себе си-че време нямам за него или не знам да му обяснявам нещата от живота ли? Ситуацията се изясни-постановка.Или поне опит за такава.В действителност не бил синът ми,а друго дете,това разбрах тази вечер,но въпроса е принципен.Детето било седнало на пода пред дъската и в момента на влизане на учителя в час въобще не реагирало-просто си седяло там.Учителят два пъти го помолил да стане и да си седне на мястото,защото часът трябва да започне,онова пак не реагира,тогава учителят го вдига под мишниците(той самият е доста слаб телесно,а детето-едричко ooooh!) и го понася към мястото му.Ето ни го въпросното влачене.Участието на моичкият хубавец се състои в пазене на тайната на групата,за да не го анатемосат,демек...Никакво малтретиране не е имало,просто момчето е за първа година преподавател и не може да уцели подхода към децата,та дисциплината е на ниво "много минус",от което следват спорове,дрязги,разправии почти през целия час,оттам за материала времето не стига,оттам ако звънецът бие,а учителят не си е завършил мисълта и ги задържи още минута-две следват едни разправии...Опита се моят син да протестира-ама как ще ни задържа след часът даскала,ама си сви перките само като го погледнах и го срязах:"а ти спешна работа ли имаш някъде,а?!За компютъра ли бързаме? Аз като съм на работа до 18,виждал ли си ме да скоча на минутата и да отсека-времето ми изтече?! "
   Много говорихме за това,че всяко действие носи след себе си последствия.Иска ми се да е разбрал правилно,когато му обяснявах,че съучениците му всъщност са извършили престъпление-никой не може да бъде сниман без неговото изрично съгласие,особено с цел обекта да бъде опозорен...
Виж целия пост
# 14
olimpiia, поздравявам те за обективното и принципно представяне на случая! Де да бяха всички родители като теб, поне половината проблеми в днешното училище нямаше да ги има...
А за сина си не се притеснявай - дете е, увлякло се е покрай приятелите. Сигурна съм, че е разбрал грешката си и ще си вземе нужните поуки. С такава майка зад гърба си, няма начин да изгуби вярната посока.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия