кекс Моливко

  • 13 732
  • 20
кекс "МОЛИВКО"

Продукти:
6 яйца;
2 ч.ч захар;
2 ч.ч брашно;
6 с.л олио;
6 с.л лимонада или оранжада.

За шоколадовия сироп-125 гр краве масло,1 ч.ч захар,1 ч.ч вода,2-3 с.л какао,пудра захар за поръсване.
1 молив  Grinning

Яйцата и захарта се разбиват много добре докато сместа се удвои 2-3 пътии захарта напълно се стопи.След това се прибавят постепенно оранжадата, олиото и брашното без да се спира миксера но на най- ниската степен.Тестото се изсипва в намазнена и набрашнена форма за кекс/Моята е тефлонова с дупка/ и се пече в предварително загрята фурна.След като се опече се прехвърля в поднос и с помощта на молив се правят дупки в кекса, които започват отгоре и стигат до долу.В тях ,след като кекса поизстине малко, се налива сиропа, който се приготвя така:
В малка тенджерка  на по слаб огън се слагат маслото, водата ,захарта и какаото и се бърка ,докато стане еднородна и малко по гъстичка сместа.С лъжица се налива във всяка дупка.
Сладкишът се поръсва с пудра захар.
Виж целия пост
# 1
Извинявай, това както рецептата на "Кекс с дупки" от последния брой на сп. "Кулинарен журнал" ли е?
Виж целия пост
# 2
звучи много вкусно, особено с тези моливени дупки с пълнеж... Heart Eyes ще изпробвам скоро
Виж целия пост
# 3
Това е рецептата за кекса с дупки от Кулинарен журнал,аз вчера го правих,страхотен е.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за рецептата   bouquet скоро ще го пробвам
Виж целия пост
# 5
Звучи доста интересно.
radost24, а в разрез как е? Видях твоя кекс в другата тема, но много ми е интересно как се получава като се среже newsm78 И колко време му е нужно, за да поеме сиропа?

Благодаря за рецептата    bouquet Ще го пробвам    chef
Виж целия пост
# 6
ilrai78  -сиропчето поема бързо,около 20 мин,на другия ден е още по-вкусен.
Ето разрез
Виж целия пост
# 7
Вчера правих кекса взех рецептата от Кулинарен журнал стана наистина много вкусен , но и ужасно сладък може би е добре да се слага по малко захар.
Виж целия пост
# 8
искам да ви напомня за тази рецепта!От както съм я прочела редовно го правя по разни поводи. Невероятно вкусен е и винаги е сполучлив.Благодаря на ива за публикуването й. Опитайте и Вие. Hug
Виж целия пост
# 9
Благодаря за напомнянето.Ще се пробва.
Виж целия пост
# 10
отивам да го правя щом толкова го хвалите
Виж целия пост
# 11
Ще се пробва ....обичам каксове,но само аз си ги ям  Laughing
Виж целия пост
# 12
Аз тизи сладкиш съм го правила преди доста години само че заливката е с прясно мляко вместо вода.Децата като бяха малки много се забавляваха с този молив и дупченето.
Виж целия пост
# 13
Правих го един път,много хубаво кексче Peace

Ето го

Виж целия пост
# 14
искам да ви напомня за тази рецепта!От както съм я прочела редовно го правя по разни поводи. Невероятно вкусен е и винаги е сполучлив.Благодаря на ива за публикуването й. Опитайте и Вие. Hug

 Tired Tired Tired Ако седна да напомням за хубави рецепти отпреди месеци и години, къде ще му излезе края  Crazy

И аз какво благодариш на Ива - за промененото заглавие, за неспоменаването откъде е рецептата или за какво?  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия