Спешно ... какво може да се вземе на борда на самолет ?

  • 1 669
  • 8
Моля някой , който е летял по - скоро да ми каже какво има право всеки пътник да качи на борзда на самолета . Не съм летяла повече от 2 години , но знам  за някакви нови разпоредби , че не може течности да се внасят ...
Всяка компания различни правила ли има ?
Мъжът ми излита след два часа , но момчето , което е с него е помъкнало една бутилка алкохол , а аз мисля , че нямат право ...
Благодаря предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
Погледни на страницата на летището - има инструкциите.

http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=81

Виж целия пост
# 2
Течности като алкохол, вода и т.н. - може,но само ако се купят от фрий шопа - т.е. след като се чекираш. В ръчния багаж не можеш да носиш повече от 100мл течности, при това трябва да са в малко специално найлоново пликче - на нашето летище (поне на стария терминал) трябва да си го купиш от пощенската будка (която вечер, разбира се, е затворена).На нормалните летища ги има свободно и безплатно, затова аз леко се запасих последния път.
Иначе бутилката може да я сложи в багажа си (куфар, сак или каквото там носи) и няма да има проблем.
Не са позволени режещи, остри предмети, спрейове и т.н.
Виж целия пост
# 3
Много благодаря  Hug
Препратих един мейл на мъжа ми с отговорите от темата , така че - свършихме работа !
Страхотни сте ! Благодаря още веднъж за бързата реакция  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Това му е хубавото на форума - винаги можем да разчитаме едни на други  Peace Лек полет на пътуващите и меко кацане!
Виж целия пост
# 5
 Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Като става дума какво може да се вземе на борда на самолет, четохте ли за новите скенери които ще слагат скоро на летищата от ЕС:

http://bgtourist.blogspot.com/2008/10/blog-post_24.html

Броят на желаещите да работят на скенера доста ще нарастне Simple Smile
Виж целия пост
# 7
не носете в ръчния багаж дезодоранти и парфюми, изхвърлят ги...
Виж целия пост
# 8
Има тема в Клюкарника за тия 'пийп шоу' скенери. Гледам на повечето хора не им пука. На какво ли не се подлагаме вече...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия