ТВ, неангажираност и агресия в ЯСЛИТЕ

  • 4 165
  • 54

Анкета

Какви са наблюденията ви от яслата на вашето дете?

Опции:

* Може да изберете максимум 6 опции.

Отправям въпросите си към всички майки, чиито деца посещават ДЕТСКИ ЯСЛИ. Искам да разбера дали ситуацията е толкова жалка и тревожна, колкото подозирам. Дали нехайството, агресията и бездушието се захранват още в ранна ясленска възраст.
Сина ми, който сега е на 2 години, посещаваше цяла една година частна ясла в София. Там се грижеха много добре за децата: учиха ги да пеят, рисуваха, дори ги занимаваха с английски език. Детето ми си имаше своя собствена тертадка - "Аз съм в детски ясли" - единственото специализирано издание, сертифицирано от МОН. В къщи имах събрано вече цяло албумче с негови рисунки - силно казано рисунки, но нещо което показва че с детето се работи
От скоро живеем в Пловдив. Тук частни ясли, уви все още няма. Затова се наложи да тръгне в държавна. Естествено разликата е огромна. Преглъщам вехтата обстановка, острите ръбове, вмирисаните дюшечета, диалекта, това че му говорят на "бе", работното време и други такива всеобщи характеристики, но мами, не мога да понеса че децата гледат по цял ден телевизия, никой, ама наистина никой не се занимава с тяхното развитие и изобщо не ги изкарват навън. Най-безцеремонно ми поискаха пари за кабелна ТВ. Силно съм възмутена и от факта, че видях няколко дечица с насинени очи, бузи и пр. и лелките открито говорят за агресияата в групата. Искам да разбера в колко още ясли ситуацията е аналогична.

Ще добавя още опции за гласуване, ако смятате че изброеното не е достатъчно за вас.
Виж целия пост
# 1
 Не питай нас, а другите майки в яслата и съберете подписка! После с нея- при директорката, ако няма промяна - оплакване в общината и разни други институции.
 Аз не бях чувала за кабелна в ясла и не бих била съгласна. И как ще плащаш за нещо, с което не си съгласна?
Виж целия пост
# 2
Как ТВ в ясла Shocked...съвсем са изтрещяли. И кабелна  ooooh!
В яслата не знам да има родителско настоятелство, т.е решенията се взимат еднолично от директора. Оплачи се. И не оставяй нещата така.
В детската градина на дъщеря ми на родителската среща се стигна до решение да нямат ТВ и ДВД, за което съм много доволна.
За някои обаче е престижно в детската да имат въпросните устройства..
Виж целия пост
# 3
Искам да разбера в колко още ясли ситуацията е аналогична.
В повечето ясли е така. Плюс, че не им дават вода, за да не пишкат, нямат играчки за игра, крадат от храната им и като цяло полагат некачествени грижи за тях. Слава богу, синът ми не е ходил в държавна ясла, какъвто е болнав и кекав, щяхме да сме все по болници. Sad
Виж целия пост
# 4
В яслата няма телевизори или др. монитори
Децата излизат на терасата / двора
Детето ми почти не боледува

Това са моите отговори. Важат и за яслата, и за градината .
Потърси мнението на родителите от яслата, която посещава детето ти!
Виж целия пост
# 5
В яслата няма телевизори или др. монитори
Децата излизат на терасата / двора
Детето ми почти не боледува

Отговарям по същия начин за яслата. В градината има телевизор и ДВД, но гледат много рядко, и то собствени записи - от лагерите и концертите им, от тържествата и откритите уроци, които изнасят. Гледат, забавляват се, коментират си грешките и добрите страни...

И категорично не мога да се съглася с това:
В повечето ясли е така. Плюс, че не им дават вода, за да не пишкат, нямат играчки за игра, крадат от храната им и като цяло полагат некачествени грижи за тях. Слава богу, синът ми не е ходил в държавна ясла, какъвто е болнав и кекав, щяхме да сме все по болници. Sad
Повдига ми се от такива крайни обобщения, и то от хора, които базират информацията си на ЕЖК, а не на собствен опит  Sick
Виж целия пост
# 6
В яслата няма телевизори или др. монитори
Децата излизат на терасата / двора
Детето ми почти не боледува

Отговарям по същия начин за яслата. В градината има телевизор и ДВД, но гледат много рядко, и то собствени записи - от лагерите и концертите им, от тържествата и откритите уроци, които изнасят. Гледат, забавляват се, коментират си грешките и добрите страни...

И категорично не мога да се съглася с това:
В повечето ясли е така. Плюс, че не им дават вода, за да не пишкат, нямат играчки за игра, крадат от храната им и като цяло полагат некачествени грижи за тях. Слава богу, синът ми не е ходил в държавна ясла, какъвто е болнав и кекав, щяхме да сме все по болници. Sad
Повдига ми се от такива крайни обобщения, и то от хора, които базират информацията си на ЕЖК, а не на собствен опит  Sick


Подкрепям на 100 %.
Има ясли и ясли, градини и градини. Проучете внимателно, а не да ревете по форумите.........
Виж целия пост
# 7
В яслата няма телевизори или др. монитори
Децата излизат на терасата / двора
Детето ми почти не боледува

Това са моите отговори. Важат и за яслата, и за градината .
Потърси мнението на родителите от яслата, която посещава детето ти!


Това са и моите отговори.
Телевизор има само, когато са в сборна група, защото тогава се събират много деца и не познават добре госпожите - това е начин да кротуват, който в конкретния случай одобрявам (сборните групи са само по празниците и през септември).
За яслата мога да кажа само хубави неща - грижеха се за децата прекрасно - учеха ги да се обличат, хранят и мият сами; четяха им приказки; рисуваха.
Сега в градината е същото. Това лято правиха ремонт и всичко е обновено и чисто. Градината има голям двор (в яслата играеха на голямата тераса, за да нямат "сблъсъци" с по-големите дечица; сега играят на двора). През деня имат много занимания - следват учебната програма на МОН - имат български език, труд и хигиена (не съм сигурна, че точно това е названието), литература (четат им разкази и приказки и после ги преразказват), пеене и рисуване с външен педагог. От тази година имат и допълнителни занимания - танци, плуване, английски и спорт. От 1-ва група насам имат учебни тетрадки, в които отбелязват успеваемостта и поведението на децата. Всеки понеделник старшата сестра преглежда децата - ако има болни, ги връща. Днес занесохме и проби за изследване, които се организират от самата градина.
Градината е държавно ОДЗ и децата ми я посещават с огромно желание вече 3 г. Даже днес са хремави и ги оставих вкъщи, което означаваше рев сутринта, че ще изпуснат "училището"...
Виж целия пост
# 8
Каква е целта на анкетата ? Да си свериш часовника ли ?
Виж целия пост
# 9
Искам да разбера в колко още ясли ситуацията е аналогична.
В повечето ясли е така. Плюс, че не им дават вода, за да не пишкат, нямат играчки за игра, крадат от храната им и като цяло полагат некачествени грижи за тях. Слава богу, синът ми не е ходил в държавна ясла, какъвто е болнав и кекав, щяхме да сме все по болници. Sad
Въобще пък не съм съгласна. В детските ясли много по-добре се грижат за децата. Има много повече играчки и се подновяват, отколкото в детските градини.
Виж целия пост
# 10
Kabiv, синът ми е в държавна ясла от пролетта. Цяло лято бяха на двора. Прибираха се само за храна и сън. Сега като застудя са повече по терасата. В групата имат уредба на която им пускат детски песни и хлапетата си правят забава с танци. На нас ни показаха тази папка с помагала "Аз съм в детска ясла" и сега ще започнат да работят по нея. Имаме вкъщи вече доста рисунки е направени са с помощта на сестрите, разбира се. Постоянно учат нови песнички и разни игри. Имат часове по физическо.
Виж целия пост
# 11
Е, вече дъщеря ми не ходи отдавна на ясла, но все пак да кажа и аз: нямаха и до сега няма тв в яслата, извеждаха ги редовно и почти не е боледувала.
Но явно във всяко детско заведение нещата са различни.
Но вместо да ни питаш нас тук дали нещата са аналогични можеш спокойно да отнесеш притесненията си към персонала и директорката.
Виж целия пост
# 12
...
В повечето ясли е така. ..., синът ми не е ходил в държавна ясла, какъвто е болнав и кекав, щяхме да сме все по болници. Sad

И как точно успя да си изградиш толкова категорично мнение за повечето ясли, без личен опит дори и с една?  newsm78
Виж целия пост
# 13
Не е имало тв, сега също няма. При всяка възможност са навън. И за яслата, и за детската важи това. Вода пият кой когато поиска. Храната им е хубава. Рисунки имам да се зарина. От яслата. Научи песнички. От детската също, плюс още доста плюсове Simple Smile . За държавно ОДЗ става дума.
Виж целия пост
# 14
Присъединявам се към мненията на azaf, Франческа Салиери, ston и другите доволни майки. Синът ми ходи на ясла от около 20 дни, но адаптацията му протече като песен и то именно благодарение на жените, които работят там. Всяка сутрин са изключително усмихнати и посрещат децата с прегръдка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия