Да захранвам ли или да давам АМ?

  • 1 046
  • 21
От няколко дни имам проблеми с храненето на моето бебче. След три дни става на 4 месеца. До сега бяхме само на кърма, но от няколко дни много плаче, дърпа се при следобедното хранене, а от вчера и на сутрешното. Вчера бяхме на лекар и ни казаха, че кърмата не му стига (а аз си мислех, че са колики, тъй като много му къркори коремчето и много се напъва). При храненето в 18 часа отново се дърпаше, плачеше и не искаше да яде от мен. Опитах се да се изцедя - но само 40 г успях и от двете гърди. Как да му стига при това положение!? Казаха ми, че трябва да яде по 140-160 г на ядене. Днес пак сме на лекар и се чудя, дали да не започна да захранвам с пюренце, вместо да давам АМ? Вие какво ще ме посъветвате? Забравих да уточня, че преди месец отново имахме подобен проблем, но без такива плачове и дърпания и с по-чести хранения нещата се нормализираха за кратко.   
Виж целия пост
# 1
От няколко дни имам проблеми с храненето на моето бебче. След три дни става на 4 месеца. До сега бяхме само на кърма, но от няколко дни много плаче, дърпа се при следобедното хранене, а от вчера и на сутрешното. Вчера бяхме на лекар и ни казаха, че кърмата не му стига (а аз си мислех, че са колики, тъй като много му къркори коремчето и много се напъва). При храненето в 18 часа отново се дърпаше, плачеше и не искаше да яде от мен. Опитах се да се изцедя - но само 40 г успях и от двете гърди. Как да му стига при това положение!? Казаха ми, че трябва да яде по 140-160 г на ядене. Днес пак сме на лекар и се чудя, дали да не започна да захранвам с пюренце, вместо да давам АМ? Вие какво ще ме посъветвате? Забравих да уточня, че преди месец отново имахме подобен проблем, но без такива плачове и дърпания и с по-чести хранения нещата се нормализираха за кратко.   
Как разбра лекарят, че не му достига кърмата? Колко е наддал последния месец?
Иначе аз се пробвах да изцедя кърма наскоро и след 10мин изкарах към 5мл и се отказах, а бебка си суче без проблем от мен.
Може да прочетеш и какво представлява кърмаческата стачка.
Според мен е период, които ще отмине. До колкото разбирам се храните под час. Може би просто не е гладен точно на часа. По твоя инициатива ли го слагаш тогава?
Виж целия пост
# 2
За момента най-доброто е да продължите да се кърмите с бебчо. Ние също сме имали такива периоди, когато бебето се сърди докато суче, но след известно време това отминава, може да преминавате през период на по-интензивен растеж и затова бебчо да има нужда да суче по-често, в тази връзка, ако имаш някакво притеснение, че кърмата ти е намаляла най-доброто е да слагаш бебчо често на гърда  и нещата ще се оправят, може да пиеш и чай за кърмачки и бирена мая и наистина не се подвеждай от това колко си изцедила, защото бебето може да изцеди много повече! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И ние имахме такива периоди.
Аз явно съм луда, защото в тези периоди го слагах на гърда на всеки час (ама няма гладен, сит - ще яде). Пиех лактогонни чайове и хомеопатичните глобули Рицинус Комунис 5СН и за два, три дни положението се оправяше.

Не захранвай все още. А и в началото на захранването, когато се дават само по няколко лъжички зеленчук бебчетата не се засищат много. А и въпреки, че са по-трудно смилаеми и ги държат по-дълго време сити зеленчуците са по ниско калорични.

Дадеш ли добавка е много вероятно да се отбие лека полека.
Виж целия пост
# 4
даването на добавака е първа стъпка към отбиването Rolling Eyes
и аз мисля че е т.нар. криза на растежа...всеки минава през тези периоди...и ние бяхме така..и тогава и аз пия лактогенни чайове,Рицинус....слагала съм малкия през час на гърдата ...
това че изцеждаш малко кърма ,не означава че нямаш..слагай детето да суче..аз самата съм цедила уж  да видя какво има и не съм вадила пончкога и 10 гр. , а малкия е изключително кърмен и добавки не съм давала така че ...моя съвет е давай на детето да сучи по често Laughing
Виж целия пост
# 5
първо опитай да увеличиш кърмата , ако не му стига все още давай добавка АМ , а захранването го остави за след 6 тия месец
Виж целия пост
# 6
даването на добавака е първа стъпка към отбиването Rolling Eyes
и аз мисля че е т.нар. криза на растежа...всеки минава през тези периоди...и ние бяхме така..и тогава и аз пия лактогенни чайове,Рицинус....слагала съм малкия през час на гърдата ...
...моя съвет е давай на детето да сучи по често Laughing

И аз съм на това мнение  Peace
Виж целия пост
# 7
В библиотеката има доста интересни и полезни статии за периодите на усилен растеж и за кърмаческите стачки. Според мен твоето бебе се намира точно в такъв период. Слагай го по-често на гърдата ( най-много на час) и така до 2, 3 дни гърдите ти ще започнат да произвеждат повече мляко. Когато има търсене има и производство.  Peace
Това какво си изцедила не е мярка дали имаш кърма. Бебета винаги могат да изсучат повече.
И винаги ми е било много интересно, как българските лекари винаги решават че майките нямат кърма. Crazy Пък да не говорим за това колко трябва да изцоква. Когато бебето се кърми на поискване пие всеки път различно количество, пак понягога суче без дори да пие. Просто за успокоение, за да е близо до мама. Hug
А ако го захраниш, което лично аз смятам рано, не мисли че от това ще качи много. Все пак в началото бебенцата не хапват кой знае какви количества.
Според мен е добре да се поуспокоиш и да прекараш няколко дни в по близък контакт с бебчо. Да го кърмиш често и така нещата ще си дойдат на мястото.
Успех ти желая.  Hug
Виж целия пост
# 8
Според мен е най-добре да продължиш да си кърмиш бебчето! 40мл си е бая количество изцедена кърма! Колкото и да е качествена помпата ти, никога не може да изцеди такова количество, каквото изсуква бебето, особено, ако изцеждането с помпата не се прави редовно!
Разбира се много е важно детенце да не гладува! Следните въпроси могат да те ориентират дали е така.
Как наддава бебче? Намаляло ли е количеството на намокрените пелени? Ака ли по различен начин от преди? - Това са важни показатели, по които можеш да се ориентираш, дали остава гладно или не! Освен това, на колко часа иска да суче?
Когато отказва, има ли някаква промяна в обстановката? Сменяла ли си козметика, сапуни? Може да е нещо много дребничко на пръв поглед, но да дразни бебчето!
При предишната криза си се справила чудесно, защо се съмняваш, че този път няма да успееш? Още повече, че имаш добър опит в това!
Ако решиш да захранваш, имай предвид, че в началото бебетата не могат да усвояват така добре твърдата храна и обикновено спират да наддават, както докато са били на кърма!
Ако решеш да даваш АМ, това наистина може да го отбие, макар, че не е задължително. Но ако наистина му е раздразнено коремчето, може да задълбочи проблема!
Каквото и да решиш, успех! Важното е и бебче и ти да сте доволни, спокойни и щастливи!  Hug
Виж целия пост
# 9
Нямам какво да добавя към написаното от момичетата. Съгласна съм с тях. Освен, че и Ясен е в такъв период, но за миг не съм си помислила, че кърмата не стига. А да изцеждам за проверка, няма как. Нямам помпа. Нарочно, за да не се психирам.
Виж целия пост
# 10
И аз се присъединявам към всичко написано до тук. И ние имахме такива периоди реве, че е гладна не иска да засуче, гърдите ми меки изкушавах се да и дам АМ, но си казах не. Отмина за 2дни. Ако искаш да продължиш, трябва да забравиш за АМ и помпи и да опитваш. Знам, че ти е трудно, но това е начина.  Hug
Виж целия пост
# 11
Бебето изсуква повече от това което ти изцеждаш и с помпа и на ръка и т.н. Peace
Пробвай да си увеличиш кърмата с лактогонни храни-пълнозърнест хляб; варено жито /това при мен даде моментален резултат Mr. Green/; сурови ядки /без фъстъци-алерген са/; често кърмене, повече течности Peace
При всички положения ако до 2-3 дни /в което се съмнявам/ нямаш резултат-т.е. увеличена лактация, според мен е по-добре да даваш АМ, вместо да захраниш.
-помисли логично-захранването е бавен процес и се започва с 1-2-3лъжички ...кога мислиш ще започне да яде по 1/2 или цяло пюре? Wink До тогава?
да не говорим и че стомахчето няма да усвоява това което даваш,защото просто не е готово за това-вече навсякъде се говори з захранване след навършени 6мес! От догодина и на самите пюрета ще го пише вече Peace

Желая ти успех и дълго кърмене! Щом търсиш варианти за справяне със ситуацията, съм сигурна, че с мааалко упоритост ще продължите с кърменето! Hug
Виж целия пост
# 12
Вчера мерихме бебчо и се оказа, че за 11 дни е наддал само 150 г. Направих и пробно кърмене - около 15,30 ч. За първият половин час изсука само 90 г, а след това нещо се разбуди и изяде още 40 г. Нормата била около 140 г на ядене при 6 кърмения дневно. Не го храня по час, а на поискване. Но последните дни ядем много често - на час и половина - два. Когато го кърмя около 18 часа вечерта първо го слагам на двете гърди, а след това му давам изцедена кърма от шише - около 100 г, след което пак го слагам на гърди. Вечер се изцеждам, през нощта също. Не знам това шише дали няма да го направи по-мързелив!? Обаче откакто му го давам (три вечери) ака всеки ден, а вчера - два пъти.
Може би вечер, за да е толкова нервен е от коликите, които мислихме, че са му минали. Но явно не е било така., като му дадохме капки за колики се поуспокои и успях да го кърмя - вярно, че и двамата бяхме прави (в друга поза плаче).
За захранването и моята лекарка ме разубеди. Дори и да добавям АМ, по-добре е да започнем на около 5,5 - 6 месеца.
Виж целия пост
# 13
За 11 дни 150гр на 4 месеца при кърмаче за мен не са малко. Все пак не е новородено.
Виж целия пост
# 14
За 11 дни 150гр на 4 месеца при кърмаче за мен не са малко. Все пак не е новородено.
И аз исках да ти кажа същото, защото нали знаеш, че след първите 2-3 месеца бебетата започват да наддават по-бавно, а за пробното кърмене не се притеснявай, защото някои бебета сучат малко по-бавно, казвам го като имам предвид и моето, което и досега не е от най-бързите. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия