На какво ви научи реалният живот

  • 3 759
  • 71
Как ви промени животът, вас, мисленето ви, поведението ви, вижданията ви за света. Какви грешки намерихте в досегашния ви начин на живот и които променихте, в момента се опитвате да промените или възнамерявате да промените в близко или далечно бъдеще. Изобщо какви истини научихте от реалния живот, различни от вашите първоначални възприятия, от идеалите, на които сте били възпитавани или сте чели по книгите.
Моят личен реален и донякъде гаден живот ме промени много и научи или продължава да учи на следните неща:

1. Да не показвам истинските си чувства, без значение дали са положителни или отрицателни, защото хората злоупотребяват с тях. В момента още работя по въпроса
2. Научих че не ме бива за лъжец и изобщо за всякакви мошенически начинания и че не трябва изобщо да се опитвам да ги ползвам като прийоми в живота си щото ще се проваля. Освен това истината рано или късно излиза наяве.
3. Научих, че хората са егоисти и че освен за децата си и то до определена възраст, човек не бива да се жертва за никой, а да бъде егоист. Трябва да гледа преди всичко собствения си интерес и добруване, да се грижи преди всичко за себе си, защото на никой не му пука истински за него. Но ако си егоист така го прави, че да не е за сметка на другите, да не им вредиш по някакъв начин разбира се. Сега тренирам да съм по качествен егоист.
4. Ако все пак ще се жертваш за някой или за нещо защото си преценил, че точно в този случай си заслужава, никога не очаквай този човек да ти върне жеста, защото вероятността да се разочароваш е голяма. Приемай това което си направил като подарък, който на теб ти е донесъл някакъв вид щастие или удовлетвореност и не изисквай нищо в замяна вътре в себе си.
5. Не обръщай другата буза, никой няма да го оцени, а ще те сметнат за глупак и слабак. Което между в прочем си е самата истина.
6. Научих, че парите НЕ НОСЯТ щастие, въпреки че липсата им може да е причина за нещастие

И да резюмирам. Убедих се на практика, че трябва да съм егоист, но същевременно да съм справедлива. И това второто е за да ми е чиста съвестта и да спя спокойно  Peace
Виж целия пост
# 1
Когато се колебая, трябва да го направя.
Време не се връща.
Извинения не помагат.
Виж целия пост
# 2
Още се уча.
Виж целия пост
# 3
А нереалният на какво те научи? Питам, защото ми е любопитен отговорът.
Виж целия пост
# 4
Да не показмач чувствата си пред хората и че на никой не му пука за мен освен близките ми.
Виж целия пост
# 5
Не съм живял нереално.
По-скоро в момента реалността е нереална и ни учи ,че едни определени хора никога не се променят.
Виж целия пост
# 6

Цяла тема за да ни кажеш какъв завършен егоист си? Животът те е научил на много неща, браво!
Сега спокойно можеш да пропишеш поп-фолк текстове.
Виж целия пост
# 7
Че морето не е до колене
Виж целия пост
# 8
Че приказките същестуват и в реалността, че с много вяра е възможно да успееш и че не бива да се отказваш да търсиш щастието за нищо на света.
Виж целия пост
# 9
На приблизително 99 % от това, което знам и мога в момента.  Laughing
Част от основните истини, на които ме "научи той" е, че рядко има сентенции, които следва да поддържам до край и че изключенията са често срещано правило. Че нещата и хората са си такива, каквито са, нито "лоши", нито "добри", последните квалификации зависят от начина, по който аз ги възприемам. Че мога да съхраня себе си и личните си интереси, когато ги синхронизирам с общите и обществени такива. Че ако правя "жертви" то ги правя главно за себе си. Жертвите за децата и семейството са жертви за мен самата, понеже аз живя с тях и в тях и от тяхното добруване зависи личното ми благоденствие.
Най- важната обаче е, че моята истина не се покрива нито с чуждата истина, нито със световната истина.  Laughing
Виж целия пост
# 10
NikiFin, да разбирам ли, че си се
влюбила в някой богаташ, дори
си му разкрила чувствата си, пък
изродът даже не си е платил за
секса. Да, права си да го мразиш.
 

 
 
Виж целия пост
# 11
Че животът не е приказка.
Виж целия пост
# 12

Аз също.Живота ми винаги е бил реален,без излишни драми и сапунки.
Може би затова сега не трябва да се уча как да го живея.
Виж целия пост
# 13
На толерантност.
Виж целия пост
# 14
Ще отговоря детайлно :
1. Истинските чувства - м-да ...  не винаги, но има моменти и събития, когато е жизненоважно да покажеш ИСТИНСКИТЕ си чувства ! Аз лично не бих могла да живея иначе .
2. За лъжите - мислех като теб , не се захващай с нещо , което не можеш .... разчупих .... оказа се , че ми се удава перфектно . Друг е въпроса до колко го ползвам  Wink
3. и 4. Едно към едно съм съгласна с написаното от авторката. Peace
5. Да подадеш буза ... ами ако на някой пък му се прииска да те погали ? Рискуваш да не разбереш никога с какъв човек си имаш работа . Заслужава си понякога .
6. Парите - не съм имала никога в такова количество , че да мога да преценя  ..... иначе съм готова да експериментирам и да науча   Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия