Сладкиш с тахан-халва?

  • 24 300
  • 18
  Много се надявам някой да сподели,ако знае рецепти за сладкиши с тахан-халва.Навремето съм яла някъде(не помня вече къде) торта с халва...иска ми се да опитам да направя,ама не ми се рискува.Помагайте,моля Praynig
Виж целия пост
# 1
Ох, и аз от кога търся рецепта за пандишпанено руло с халва... невероятно вкусно нещо. Знам, че халвата се разбива на крем с масло, но как точно... веднъж пробвах и стана на дъвка, нищо не се получи. Дано някой да се включи с отговор.
Виж целия пост
# 2
аз я слагам за плънка в кифлички.

правила съм и едни сладки , ето тези пълнежът е извара, яйце и халва на ситно.
вкусно стана и не натъртва толкова.

понеже имам още 1 кутия скоро ще пробвам овесени курабийки с халва Laughing
ако се получи ще споделя.

колкото до рулото с плънка от халва - погледнете темата как да намажа халвата
Виж целия пост
# 3
Имам рецепта за кекс с халва, но не е сладкиш. Мога да я напиша ако проявите интерес.
Виж целия пост
# 4
Имам рецепта за кекс с халва, но не е сладкиш. Мога да я напиша ако проявите интерес.
   Проявявам интерес! newsm53
Виж целия пост
# 5
Ами пиша го тогава Hug

Кекс с халва
5 яйца
200 гр. маргарин
180 гр. захар
1 к.ч. газирана вода
1 бакпулвер
1 ванилия
2 ч.ч. брашно
150 гр. халва
  Разбиваме яйцата със захарта, прибавяме газираната вода и разтопения маргарин. Отделно смесваме брашното, бакпулвера и ванилията и прибавям към първата смес. Халвата се начупва на малки парченца и се смесва  с тестото. Изсипваме във форма за кекс и печем. Може и  в мъфини.
/аз начупих халвата и я сложих най-отгоре върху сместта/Правих го в мъфини, в къщи се изтрепаха да ядат
Peace
Виж целия пост
# 6
  Пепика,благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Мога да ти предложа- Бутер -бохчички с халва

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,439.msg57120.html#msg57120
Виж целия пост
# 8
 А халвата да участва някъде като компонент на крем за спояване на блатове?
Виж целия пост
# 9
Никога не съм хапвала сладкиш с халва. Интересно звучи.
Виж целия пост
# 10
pepika ,кекса звучи интересно   bouquet,и аз ще го пробвам като мъфини .
Извинявам се на авторката на темата ,но да попитам  някой да знае за какво може да се ползва бяла халва?Имам около 5-6 опаковки и ми омръзна да ги подмятам в шкафовете?
 asyaleinе казала но аз да метна линк към темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339078.0
Виж целия пост
# 11
Ясно-ще ползвам блатовете вместо филийка и може и да стане newsm78 Laughing
 Поли,благодаря за линка!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Да се включа и аз с рецептата,която знам/не сьм я пробвала,ама дано да е това,което търсите/:
Руло с тахан халва
Изпичаме пандишпанов правоъгълен блат.
Крем
стопяваме 1/2 пак.краве масло,прибавяме 250гр.халва и бъркаме до гладка смес.
С този крем намазваме блата и завиваме на руло,оставяме в хладилника да стегне.Отгоре може да се намаже с шоколад или сметана.
Виж целия пост
# 13
Да се включа и аз с рецептата,която знам/не сьм я пробвала,ама дано да е това,което търсите/:
Руло с тахан халва
Изпичаме пандишпанов правоъгълен блат.
Крем
стопяваме 1/2 пак.краве масло,прибавяме 250гр.халва и бъркаме до гладка смес.
С този крем намазваме блата и завиваме на руло,оставяме в хладилника да стегне.Отгоре може да се намаже с шоколад или сметана.

E това нещо търся от години! Хиляди благодарности!  bouquet В къщи сме луди по това руло. Ядяхме го докато живеехме в Молдова и ми беше ясно, че е халва с масло, но един път пробвах без да разтопя маслото - нищо не се получи. Сега трябва да потърся тук халва, ако няма да поръчвам от България.
Виж целия пост
# 14
Олимпия, имам няколко рецепти със сложност за правене, подходяща за 2 годишно дете  Grinning Но основният продукт е тахан в суров вид, не на халва, и на първо четене се сещам само за дребни сладки  Thinking 2 годишната братовчедка на мъжа ми обърква тахан с брашно, захар и масло, оформя малки кръгчета и ги сплесква, а отгоре слага бадемче и ги пече около 15 минути. Страшно се забавлява детето, а аз обожавам ппродукцията и  Heart Eyes Ако те интересува, ще допиша пропорциите (които не са съвсем точни, защото "сладкарката" е в невръстна възраст  Mr. Green)

С халва пак за сладки се сещам - тестото е от брашно, захар, яйце и масло, подправено с настъргана лимонова кора и ванилия, разточва се на триъгълничета и се слага халва вътре, след което се събират в краищата и се пекат - тези са популярни тук за един празник  Peace


Опитвала съм и сладкиши с халва, но не съм правила и никаква рецепта не успявам да си припомня  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия