Гореща тема - предстоящите избори в САЩ

  • 5 951
  • 113
Много ми се иска да си поговорим за наближаващите избори. Аз лично се интересувам много, но за съжаление гледището ми се обогатява само от някои по "алтернативни" репортажи по телевизията и вестници. Не живея в Америка, нямам достъп до извора и ще ми е много любопитно да се намерят събеседници по темата.

Какво мислите, че ще се случи този път?
А дали американците желаят промяна?
А дали Обама наистина означава промяна?

Виж целия пост
# 1
кога са изборите
чудя се х.клинтън как се реши да се показва в такава светлина и да се кандидатира след като на мъжа и му правиха св...и през цял свят , може би разсъждавам тъпо и тесногръдо но ако аз бях на нейно място бих се скрила в миша дупка
аз съм за Обама
Виж целия пост
# 2
jeje, не разбирам защо да се завира в миша дупка. Тя не е правила свирките. Хилари си е доста умен и опитен политик с доказан опит като сенатор. Мъжът и също е много уважаван, както и доста американски политици, които са имали подобни забежки (Кенеди напр.). Свирките са си свирки, политиката си е политика.
По темата - редовно нищим в Американската тема.
Мисля, че всички искат промяна, друг е въпроса доколко тази промяна ще е положителна. Засега предвижданията са за победа на Обама, дано да не стане на по-миналите избори, където уж щеше да спечели Ал Гор, но не стана.  Whistling
Виж целия пост
# 3
не просто аз разсъдих от съвсем друга гледна точка т.е нямам наблюдения дали е опитен политик , просто като я видя и все затова се сещам колкото и плитко да звучи , но винаги съм искала да попитам някой какви са настроенията в сащ покрай изборите , явно тук ще се коментират ,ще следя темата с интерес
кога са изборите
п.с аз поне скрих свирките с точки  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 4
може и да ви се стори смешно-но още когато се обявиха кандидатурите и на 2те партии имах 4увството,4е Обама ще спе4ели-защо ли,ами защото по много от американските филми запо4наха да дават афроамериканци в ролята на президенти-сега се сещам само за 24,но имаше и други,така 4е победата му над Клинтън изобщо не ме изненада,както знаете най добре се манипулират насите 4рез масовите медии
а за промяната-дано Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 5
Е, жалко, че отдавна говорите по темата в американската. Не мога да се тъпча при вас, я  Wink

Аз разбира се съм за Обама, по-малкото зло е. Но и той се заканва, че ще продължава да изпраща американски войници по целия свят, най-вече в Близкия Изток. В момента, в който чух това във фамозната му реч в Берлин пред милиони хора, в мен настъпи огромното съмнение, че и той явно ще иска да прави война на целия свят.

МкКен пък например обещава да премахне измъчването ( реф. Гуантанамо ). Което намирам за добре.

Както Винкс е написала, точно мислейки за последните избори, дали този път ще преброят правилно гласовете в щата Флорида? Или МкКен ще води с няма и хиляда гласове пред Обама.

П.П. А за Хилари мога да кажа, че повреме на двубоя си с Обама, показа, че не е такъв професионалист за какъвто я мислехме всички. До този момент имах положително мнение за нея, но след като видях с каква подлост и безкомпромистност атакуваше Обама публично( което той не направи срещу нея ), се радвам много, че отпадна от маратона.
Виж целия пост
# 6
Аз също подрепям Обама, след като Хилари отпадна от надпреварата. Изобщо не съм съгласна, че е трябвало да "се навре в миша дупка" след скандала в "оРалния кабинет", даже напротив, показа поведение, което би било чест за всяка жена, излезе с достойнство от положение, в което всяка една жена може да попадне, още повече при едно семейство в центъра на общественото внимание. За съжаление това, което се случва, ми говори, че може би американското общество вече е дорасло за цветнокож президент, но за жена май че не. Не знам по какъв начин Хилари е атакувала Обама, но се съмнявам средствата й да са излизали извън допустими граници. Все пак това е предизборната битка, целта е не само да се покажеш колко си добър, а с какво си по-добър от другия. Жалко, че в България нямаме традиция за тези неща и гласуваме първосигнално (ако изобщо гласуваме).
А за МакКейн, когото възрастните американци подкрепят, се надявам, че няма да обърне прогнозите в последния  момент. Особено с грубата си грешка с избора на вицепрезидент. Какво може да се очаква от жена, която нарича себе си "ротвайлер с червило", сравнение само по себе си грозно, обявява се против абортите дори в случаи на насилие (американците винаги са ме учудвали с позицията си по този въпрос, то бива консерватизъм, ама прекаленият светец и Богу не е драг...) Иначе има чувство за хумор, особено като благодари на Обама за прякора си "Джордж Буш", което си беше не прякор, ами направо обида Laughing 
Виж целия пост
# 7
Не знам за кого съм. Наистина, винаги съм мразила политиците и интрижките им, за мен няма чист политик  Tired
Виж целия пост
# 8
пак да попитам -кога са изборите
Виж целия пост
# 9
пак да попитам -кога са изборите
Ееее, стига, де. Simple Smile На 4 ноември.

Аз съЩо следя изборите. По Швейцарското радио правят предавания и винаги, когато ги хвана, ги слуШам.
Иска ми се да спе4ели Обама, разбира се. Peace

А дали американците желаят промяна?
Според мен много от американците желаят промяна и вси4ки, които са за "промяната" Ще гласуват за Обама, но без да има обединение около някаква идея каква и как да е тази промяна.
Де да знам... Така ми се струва на мен, гледайки много отдале4е. Може би говоря глупости.
Виж целия пост
# 10
 Моята прогноzа е, че Америка няма да има цветнокож преzидент и демократите пак ще бъдат в опоzиция (дано да греша).

А дали американците желаят промяна?


сигурна съм, че и те като нас европейците желаят високи zаплати, ниски кредити и ефтин бенzин едва ли мислят zа промяна във външната политика.
Виж целия пост
# 11
Икономиката в момента накланя везните в полза на Обама. През 2004 си спомням, че ми се подиграваха като казвах, че Обама ще е кандидатът на демократите. Кой се смее сега?  Laughing

Изборите са на 4 ноември.
Виж целия пост
# 12
хабер си нямам от политика, ама ми е интересно да понауча нещо за тези избори, затуй казвам модерното напоследък 'цоп' Rolling Eyes

обама ми е симпатичен.
Виж целия пост
# 13
Казаха съвсем официално, че ако за президентските избори в САЩ европейците можеха да гласуват, то тогава Обама би спечелил със 70%. Но за добро или зло не можем да се месим. Аз питах мои колеги американци от любопитство как ще гласуват и по-възрастните смятат да гласуват за МакКейн.
Виж целия пост
# 14
Moите лични впечатления от Обама са на арогантен и сигурен в себе си и успеха си мъж, подкрепян от жадна за власт жена.
Маккейн ми напомня по-скоро на Дядо Мраз с лошата Снежанка (имам предвид Пейлин). Има нещо доста глуповато във вида му и ще бъде за мен поредната марионетка в ръцете на републиканците. Заради възрастта му предполагам, че Пейлин точи зъби и за шефското кресло.
Идея нямам кой би донесъл наистина промяна в политиката на САЩ. Дали външна или вътрешна. Кой ще има смелост да започне почистването на Авгиевите обори?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия