за топлото

  • 2 285
  • 27
ве4е сме пред прага на зимата,и ми е интересно с какво се отоплявате във вашите страни
Тук например хората използат най ве4е нафтовите пе4ки,след това са дървата ,а най малък процент се пада на електри4еските-все пак тук е забранено да се строят атомни централи Mr. Green,а да не забравя и газовите пе4ки.Топлофикации няма -така 4е въпроса с парното толкова болен за БГ отпада.
Виж целия пост
# 1
Парно. Не съм сигурна обаче как го "произвеждат".
Свеки купува нафта или нещо от сорта, сега си скубе косите, че са избързали да купят преди 3 седмици на високи цени. От няколко дни цената на нефтопродуктите е рекордно ниска.
Виж целия пост
# 2
ние сме на газ изцяло
Виж целия пост
# 3
Локално парно с газ. Имаме една голяяяяяма газова бутилка, заровена в двора, и от нея идва отоплението, топлата вода, газта за готвене. Тук при нас вси4ките ни съседи се отопляват по този на4ин, но в големите градове има централно парно.
В събота и неделя палим камината на дърва, която без проблем топли 1 етаж от къЩата, но през седмицата не го правим, понеже ни мързи да я 4истим прекалено 4есто. Blush
BTW, видях да се продават прахосмука4ки за камина. Laughing Едни такива ламаринени. Някой ползвал ли е подобно неЩо и струва ли си?
Виж целия пост
# 4
И ние сме с локално парно. Бойлера за парното и топлата вода е на газ.
Виж целия пост
# 5
По мое впечатление май най-масово тук се отопляват с парно на газ, включително и ние (парното си е локално за къщата/кооперацията/блока, а газта идва по газопровода). Другият начин, също доста разпространен е парното на нафта, както свекитата на Пепеляшка, но тогава трябва да се погрижиш навреме да напълниш резервоара иначе няма топло. Сега започват масово да навлизат и нови, по-икономични методи за отопление, като земни помпи, топлинни помпи и не знам още какви, които топлят къщата с много малък разход на енергия, така казват, но аз не съм запозната Wink.
Виж целия пост
# 6
Локално парно за блока(къща).
Има на нафта,но напоследък почти всички са на газ.
Понеже климата е топъл,се пуска за няколко часа на ден(сутрин,обед,вечер).
Става въпрос за Гърция.
Виж целия пост
# 7
Любимата ми темичка Grinning Обичам да ми е топло. Колкото повече, толкова повече, както казва Мечо Пух.
И ние като mamaK се отопляваме с локално парно, което е на нафта, имаме и климатици, но тях ги ползваме предимно за охлаждане.
В Гърция сме, но отоплението през зимата работи постоянно, ако навън е студено, понеже аз съм много зиморничава. Живяла съм и на по-топли, и на по-студени географски ширини и студът е нещо, с което не мога да свикна.
Виж целия пост
# 8
По мое впечатление май най-масово тук се отопляват с парно на газ, включително и ние (парното си е локално за къщата/кооперацията/блока, а газта идва по газопровода).

И ние така  Wink Във Франция и ние бяхме с гаzов реzервоар, zаровен в градината, както Шура Пиколина  Peace
Виж целия пост
# 9
Масово се отопляват тук с климатици (в това число и ние). Ползват също и ел. печки.
Виж целия пост
# 10
Любимата ми темичка Grinning Обичам да ми е топло. Колкото повече, толкова повече, както казва Мечо Пух.

smile3521
Виж целия пост
# 11
сега,тук- локално парно на газ.
преди - централно с нафта, много гот беше. пускат го в 11, спират го в 23. топло, топло и не плащаш, плащаш...
Виж целия пост
# 12
По мое впечатление май най-масово тук се отопляват с парно на газ, включително и ние (парното си е локално за къщата/кооперацията/блока, а газта идва по газопровода). Другият начин, също доста разпространен е парното на нафта, както свекитата на Пепеляшка, но тогава трябва да се погрижиш навреме да напълниш резервоара иначе няма топло. Сега започват масово да навлизат и нови, по-икономични методи за отопление, като земни помпи, топлинни помпи и не знам още какви, които топлят къщата с много малък разход на енергия, така казват, но аз не съм запозната Wink.

И тук така. Ние сме с локално на газ.Свеки пък имат резервоар с нафта за целия блок и се води централно отопление ( за цялата кооперация ) . Тези с централното отопление им го пускат както е писала и О'Хара, докато другите,които са на локално могат да си греят кълките когато им дуШа иска. Peace
Виж целия пост
# 13
Бибе, "земната топлина" наистина топли и пести, проблемът е началната инвестиция, сондата да пробие до гореща вода и т.н. Тук в кампуса на Фраунховър институт новата сграда точно така я построиха, при нужда затопля или охлажда. Не ми се мисли какви средства е струвало, но се изплаща.
Виж целия пост
# 14
Бибе, "земната топлина" наистина топли и пести, проблемът е началната инвестиция, сондата да пробие до гореща вода и т.н. Тук в кампуса на Фраунховър институт новата сграда точно така я построиха, при нужда затопля или охлажда. Не ми се мисли какви средства е струвало, но се изплаща.

Не е толкова много. Но теzи енергийноспестяваЩи къЩи са малко спорни, понеже лесно хваЩат мухъл  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия