ИНФАНРИКС

  • 2 011
  • 5
Здравейте,имам много притеснения относно ваксините направо се панирам,ние сме на 5 м. и половина но с ваксините вървим месец на зад имхме проблем на 17 дни и изчакахме,въпроса ми е следния първата доза ДТК ни я биха в гръбчето искаха да и бият полиомиелта на същият ден но отказах исках да видя как ще понесе тази и я одведох седмица по късно за другата,тогава доктора ми каза че има комбинирана ИНФАНРИКС и аз я купих и ни я сложиха и съм доволна единствената реакция беше сънливост но сега сме добре въпреки че и това ме притесни на излизане от кабинета не видях че ваксината за следващия път друга ТЕТРАКСИМ а доколкото прочетох след като сме били ИНФАНРИКС и последният прием трябва да е такъв и направо се поболях чета за увасните нища причинени от объркани ваксисни аз съм от малак град и тук няма кои знае какви специалисти така че ако ми помогнете от опит или да ми дадете съвет ще съм ви много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Ние също слагаме Инфанрикс - до сега сме сложили двата приема, остава третия (малко изоставаме с поставянето, защото аз искам бебо да е напълно здрав, когато го ваксинират). Да чукна на дърво досега не сме имали абсолютно никакви странични реакции (дори и лека температура). Но това, че ви поставят ваксина в гърба ми звучи много примитивно... Нито на каката (която беше на ваксини изцяло по здравната каса) нито на бебо досега не са им поставяне ваксини в гръбчето  newsm78 Мисля, че някъде бях чела че по листовка ваксината от здравната каса се поставяла в гърба, и само лекарите които спазват стриктно упътването го правели...
Виж целия пост
# 2
Здравейте повече ме притеснява това че сега вместо инфанрикс ни изписа тетраксим а до колкото разбрах инфанрикса е само ДТК без полиомиелит
Виж целия пост
# 3
Здравейте повече ме притеснява това че сега вместо инфанрикс ни изписа тетраксим а до колкото разбрах инфанрикса е само ДТК без полиомиелит

Мисля, че Тетраксим е четиривалентна ваксина, която включва ДТК + полио  Peace
Инфанрикс е само ДТК (инактивирани вируси). Според мен единствената разлика между двете е тази, че при Инфанрикса има две убождания на бебчо (на ръчичката и на краченцето), докато при Тетраксим-а убождането е само едно. Аз предпочетох Инфанрикс, защото ми се стори малко претрупано 4 вируса в една ваксина (не че няма ваксини и с повече вируси накуп)... Но всеки сам си решава в крайна сметка.
Виж целия пост
# 4
Как така се поставя ваксина в гръбчето, това е доста остаряла практика. ДТК и полиомиелит по ЗК се поставят едната в крачето, другата в ръчичката.
Не можах да разбера, първо сте сложили ДТК по ЗК и после една седмица по-късно Инфанрикс ли? Това са ваксини срещу едни и същи болести.
За Тетраксим не мисля, че имаш повод за притеснение.
Виж целия пост
# 5
Инфанрикса не включва полиомиелит. На сина ми слагах от нея и му слагаха на двете крачета ваксини инфанрикс-а аз си я купувах  и полио по касата. От поста не се разбира какво кога сте сложили дано всичко е наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия