кога се ползва помпа за кърма?

  • 7 699
  • 18
мили мами,
предвид предстоящото раждане свекърите ми ме изненадаха с покупка на помпа Авент.

тук четох, че не е необходимо гърдите да се изцеждат с помпа, че бебето е "най-добрата помпа," но все пак нещо не ми е ясно, нали уж помпите засилват лактацията. Моля, просветете ме за какво точно и кога се използва - след всяко папкане ли, по колко път на ден се цедят гърдите...

ще съм много признателна, ако някой ми даде най-обща информация за приложенията на помпата за изцеждане на гърдите  bouquet
Виж целия пост
# 1
Когато имаш нужда от нея!  Wink т.е. при препълнени гърди, нужда да се запасиш за период, когато ще излизаш и т.н. Иначе категорично  не е нужно след всяко кърмене. Но е добра идея да я вземеш в родилния, сообено ако си отделена от бебчо, защото млякото/коластрата  може да потече отведнъж и да стане страшно... Благодари на свекитата за ценния подарък!  Grinning
Виж целия пост
# 2
Определено ще ти е от полза в родилния. Аз нямах, нямаше и в аптеката и като ми дойде изведъж кърмата, ела гледай кво става. Трябваше да се изцеждам сама, ужас. Наистина, бебето е много добра помпа, но ако имаш много кърма, то не може да ти помогне. В първите дни след изписването аз имах много, ама много кърма и след като нахранех Ива, допълнително се изцеждах, иначе ме болеше. Подаръкът от свекитата наистина ще ти е от полза.
Виж целия пост
# 3
Ползвах я основно първите дни след раждането, като ми слезе кърмата, докато ми се отпушат каналите и тръгне спокойно млякото, докато се регулира, значи около месец мах.
После я ползвалх вечер, когато Ива отказа кърменето в 12ч, изцеждах се защото гърдите ми не можеха да издържат до сутринта. (но пък после бързо си върнахме нощното хранене Wink и не ми се налагаше повече да се облекчавам Laughing)
Сега след като захраних я ползвам пак, цедя за да правя кашите или да разреждам пюретата.
При всички случаи ще ти е от полза. Laughing
Леко раждане!
Виж целия пост
# 4
Тази помпа е страхотна. Аз също нея ползвах. Зърната ми бяха много нежни, а щерката - лакома като ламя, така че ме разрани още в родилното. Боляха ме много зърната, имах кръв и затова почнах да й давам изценена кърма. Голяма грешка направих - отказа тотално да кърми от гърда. Но тази помпа е страхтона и не ми спря кърмата, а ми я увеличи, кърмих я дълго. Цедях се освен за храненетата й и когато исещах напрежение в гърдите. Моя лекар ми каза да се цедя и след всяко хранене за стимулация на лактацията (преди да се знае че изцяло ще бъде на изцедена кърма).
А за родилното - мен ме изписаха на втория ден така че там нямах нужда от нея, цедях се на ръка.
Успешно и леко раждане и кърмене
Виж целия пост
# 5
В родилното ползвах помпата след всяко кърмене.
В къщи също в началните месеци, след което се регулира кърмата и няма нужда от изцеждане.
А помпата на Авент върши чудеса  Peace
Леко раждане и здраво бебче ти желая  Praynig Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Аз използвах помпа само при препълнени гърди. Особено сутрин. Ползвах я и когато имах запушване на каналите (дано на теб не ти се случва). А сега вече отдавна не я използвам, въпреки че още кърмя, защото кърмата ми вече е доста намаляла в сравнение с началото.
В родилния дом пък аз лично нямах нужда да се изцеждам, струваше ми се, че няма какво да цедя, а акушерките ме натискаха да го правя, за да тръгне кърмата. Може и така да е. Но нямах помпа и се мъчех на ръка.
Виж целия пост
# 7
Да ви помоля за съвет. Хвърлила съм око точно на тази помпа, но се чудя дали да я купувам предварително. Има ли възможност изобщо да нямам кърма newsm78? Ако няма такъв вариант предполагам при всички случаи ще ми е нужна.
Виж целия пост
# 8
Аз използвах помпата също защото Силви не искаше да суче . Пълних и шишенцето и с биберона си изяждаще всичко лакомо.
Обаче това само един месец защото кърмата ми беше малко и я дохранвах с Фризолак, после изцяло минахме на него.
Желаяти леко раждане на здраво и красиво бебче. Дано при вас няма такъв проблем. Няма нищо по здравословно от това да се кърми бебето.
Виж целия пост
# 9
Да ви помоля за съвет. Хвърлила съм око точно на тази помпа, но се чудя дали да я купувам предварително. Има ли възможност изобщо да нямам кърма newsm78? Ако няма такъв вариант предполагам при всички случаи ще ми е нужна.

Може като се разбере, че имаш нужда от помпа някой да ти я купи...
горещо препоръчвам помпата на Авент
Виж целия пост
# 10
само се радвай-това е най-добрата помпа в момента!Най -добре я вземи с теб в болницата, защото по всяка вероятност ще ти трябва от самото начало.На мен ми свърши чудесна работа, но за съжаление кърмата ми спря-сега ще си я пазя за следващия път Laughing, дано да я използвам за повече време
Виж целия пост
# 11
Според мен е много важно да се цеди в родилния дом-доста голям процент от бебетата не могат добре да сучат/особено момченцата/ в първите дни. Изцеждането е много важно въпреки, че бебето суче.Ако се препълнят гърдите или нещо не потръгне кърменето доста често жените се отказват или после много трудно става всичко...Моят съвет е да се цеди от първия момент в родилния дом докато се окаже, че бебето си върши добре работата/даже и тогава може да се цеди за повишаване на лактацията/.Помпата изобщо си е необходимост....
Виж целия пост
# 12
Според мен е много важно да се цеди в родилния дом-доста голям процент от бебетата не могат добре да сучат/особено момченцата/ в първите дни.

Откога сукателния рефлекс зависи от пола newsm78
Виж целия пост
# 13
Да ви помоля за съвет. Хвърлила съм око точно на тази помпа, но се чудя дали да я купувам предварително. Има ли възможност изобщо да нямам кърма newsm78? Ако няма такъв вариант предполагам при всички случаи ще ми е нужна.

 NaughtyНяма такъв вариант! Ще имаш кърма и ще си кърмиш бебчето с желание и любов Mr. Green Особено пък ако не се вслушваш много-много в думите на педито за стриктни режими и т.н. а четеш форума Heart Eyes
А помпата на Авент е най-добрата такава на пазара. Няма да сбъркаш с покупката и!
Виж целия пост
# 14
Имам помпата и сега се цедя почти всяка сутрин от препълнени гърди, а пред 1 и 2 месец с нея стимулирах лактацията си. Мисля, че тя ми помогна да продължа да кърмя. Когато млякото ми намаляше се цедих към 24ч., когато бебка пропускаше ядене. Общо взето при мен беше така:
- в болницата - цедене постоянно, да стимулирам потичането на коластрата. Може би затова тя се появи на 4-я час от раждането. слагах и бебка на гърдата, но тя бързо, бързо заспиваше
- първите дни в къщи - препълване на гърдите, поизцеждане при необходимост
- при нормализиране на лактацията(при мен след 2-я месец) само при необходимост.
Страхотен подарък, да го ползваш успешно! Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия