Домашно квасено кисело мляко или готово

  • 527
  • 6
Пак по повод наближаващия първи рожден ден на Марти искам да попитам дали ви е си квасите млякото или купувате готово. Мартин още не е ял кисело мляко, оставила съм го за след годинката и се чудя какво да правя като знам какво кисело мляко продават! Но пък от друга страна нямам откъде да вземам проверено прясно мляко, че да се занимавам аз да квася!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Готово взимам. Избягвам Данон, На баба и т.п. млека, които са далеч от истинското кисело мляко.
Виж целия пост
# 2
Наистина е по-хубаво сама да си квасиш млякото, защото тези, купените, са бъкани с какви ли не химии. Пише на кутията "без консерванти", а къде сте виждали мляко без консерванти да стои по десет дена в хладилника и да не се вкисне. Но пък, за да си квасиш трябва прясното мляко да знаеш, че е добро.
Виж целия пост
# 3
Квася си.Но пък купувам от един дядо фантастично прясно мляко и заквасвам със "Здравец", пълномасленото.Ако нямаш откъде да си вземаш хубаво домашно мляко, по-добре купувай готово кисело, отколкото да квасиш някакво случайно мляко, дето нито кравата познаваш, нито дояча Wink Sick
Виж целия пост
# 4
МАй моята баба ще се заеме с това - има кози и през есента ще има млекче за шефчето  Wink Но през зимата, когато се родят козлета няма как да има мляко за квасене и ще давам купешко!
Виж целия пост
# 5
Най-добре домашно, но непременно да си видя с очите си кравата, условията на отглеждане на добитъка, дояча  Sick и приборите за съхранение на млякото.  Crazy
Намерихме си ние нов краварин, няма сигани около него, чисто работят, та свеки прави кисело и ям щастлива, но бебе така или иначе се подрисква от клякото. Рядко го яде, та няма значение голямо домашно ли е, купено ли е.
Виж целия пост
# 6
И аз предпочитам домашното, но живеем на село и има откъде да си го намеря. Дадох му вече веднъж на Боян, ама се изприщи целия в пъпки, не съм сигурна дали е от млякото или от нещо друго, та засега изчаквам преди да повторя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия