дневник на съжителството ми със свекървата 2008-2009

  • 14 012
  • 176
Тъй като цяла зима ще живеем заедно,а няма на кого да си споделям проблемите,пускам нова тема за да не задръствам "Досадните реплики" и "С какво ви дразнят СВЕКЪРВИТЕ"


Ден 1ви

тя(без въобще да е станало дума):"Абе,цапа се не цапа,вафли Хипер ще даваш"
аз:"Такова нещо няма да види поне до 3-4 год.И без това в детските градини дават,поне до тогава няма да дам!"
тя:"Защо,бе?"
аз:"Защото е вредно,това не е храна за малки деца."
тя(ироничен поглед):"Вафлите!?Това пък от къде го измисли?"
аз:"Не съм го измислила аз."
тя:"Е,добре,де,къде го прочете?"
аз:"Ами,където и да отвориш,ще го прочетеш"
тя:"Всички деца ядат вафли.Какво им е вредното?"
мъжът ми:"Вредни са за зъбите."
аз:"И за стомаха също.И водят до затлъстяване и до диабет."
тя(към мъжа ми):"Онова мършавото(голямата му дъщеря)на училище изяждало по половин пица"
той:"Ами,тя си яде нормално,що мислиш,че не яде?"
тя:"Щото тука не яде"
Виж целия пост
# 1
И ние живеем заедно.Не се понасяме,разминаваме се като съквартиранти.
Ходи постоянно след мен и ми пренарежда нещата,което най-много ме вбесява Tired
Виж целия пост
# 2
Има много по-тежки случаи, твоя е от поносимо-нормалните. Казваш й, че ти определяш какво да яде детето и точка. Няма място за спор.
Виж целия пост
# 3
Ей тук ще се запиша  Crazy, много се забавлявам с твоите случки. Това го казвам с извинение, разбира се!  Hug
Виж целия пост
# 4
Айдеее,почна се!Още по първия ден разправии!В края на съвместното ви съжителство сигурно ще имаш материал за цяла книга.Казах го в темата за досадните реплики,ще го повторя и тук-пожелавам ти цялото търпение на света! HugМного е хубаво,че съпругът ти те подкрепя,иначе битката щеше да е непосилна.
Tristan77,доколкото съм чела другите постове на авторката,проблемът изобщо не е само в храната на детето,а доста по-задълбочен.Така че случаят спокойно може да се причисли към тежките.Само да не си помислиш,че се заяждам,не е така. Peace
Виж целия пост
# 5
Пропуснах обучението по малтретиране на бебе(придружено с демонстрации по кукла).Целта е да се отакажа от идеята за 2ро дете от страх,че първото ще го бие.Та,взима се кукла с форма и размери на бебе и започва да се бие през лицето,защото "не иска да спи"...И детето свикна и даже се кефи Sad
Ама това няма да го споменавам повече,иначе трябва всеки ден да го повтарям.Само да се има пред вид,че се случва ежедневно...
Виж целия пост
# 6
Пропуснах обучението по малтретиране на бебе(придружено с демонстрации по кукла).Целта е да се отакажа от идеята за 2ро дете от страх,че първото ще го бие.Та,взима се кукла с форма и размери на бебе и започва да се бие през лицето,защото "не иска да спи"...И детето свикна и даже се кефи Sad
Ама това няма да го споменавам повече,иначе трябва всеки ден да го повтарям.Само да се има пред вид,че се случва ежедневно...

Това истина ли е? Shocked
Тази жена е опасност за психичното развитие на детето ти. Дръж я далеч.
Виж целия пост
# 7
Едно не ми е ясно - ЗАЩО ще живееш с нея след като толкова те дразни?! Shocked
Виж целия пост
# 8
Ооооо,и аз се записвам!
Мила,отдавна чета за твоите истории в Досадните реплики и всеки път се питам,как го издържаш това чудо?
Пожелавам ти много здрави нерви и много сили,определено ше ти трябват,успех!

А,да не забравя! Сега като живеете заедно,гледай да не те хване,какво пишеш във форума,да не стане някой сакатлък  bouquet
Виж целия пост
# 9
А тя защо е против да имате второ дете?Не че нейното мнение по този въпрос е важно,но все пак какви са й мотивите?Това за биенето на куклата го четох в другата тема,но и сега продължава да ме изумява простотията на тази жена.Не си ли дава сметка,че дори да не е сега,то след време ще навреди на детето ти,като го учи да удря?!?
Виж целия пост
# 10
Едно не ми е ясно - ЗАЩО ще живееш с нея след като толкова те дразни?! Shocked
Явно няма избор. Аз живеех до скоро със свекърва ми по финансови причини, но в един момент предпочетох да умра от глад и студ, но да се махна.Направо бях готова да се разведа, но да се махна. И въпреки всичко не мога да кажа, че е лоша - просто манталитет. Може и just_an_ODDalisque да няма друг избор.
Виж целия пост
# 11
Винаги има друг избор. Друг е въпросът дали ти стиска да го предпочетеш.
Плюенето по форумите обаче не го приемам като изход от ситуацията.
Виж целия пост
# 12
Аз никога, никога не бих приела да живеем нито с майка ми, нито със свекърва ми. Винаги може да си стъпи на краката човек и да бъде самостоятелен, ако иска.
Виж целия пост
# 13
Както и други питат -защо ще живеете заедно,щом е трудно?
Виж целия пост
# 14
леле очертава се весела тема  Mr. Green и то цяла зима Hug
Момиче, ти ще останеш без нерви , спри да и обръщаш внимание  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия