Време ли е за киселото зеле?

  • 3 917
  • 17
Събирам мнения кой кога прави киселото зеле. Признавам си, не съм обръщала внимание досега и се чудя време ли е вече. Споделете някоя тънкост...
Виж целия пост
# 1
Ние решихме да изчакаме още една седмица или повече за да захладнее малко.Незнам много тънкости,но слагам при зелето хрян  и царевични зърна,става много хубава зелевата вода за пиене.Зелето също става хубаво,не стои меко и лигаво.
Виж целия пост
# 2
Ние го правим в средата на ноември.
Виж целия пост
# 3
Още е рано, пък и времето е много топло.
Обикновено в в началото на ноември, докъм средата на месеца най-късно.
Виж целия пост
# 4
Ние го слагаме малко след Димитровден, но тази година е доста топло та незнам още. Сигурно в началото на ноември, за да може да е готово до Коледа.
За бистра чорба слагам царевица, а ако искаш да е оцветено - 1 или 2 червени зелки  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
В началото на ноември  Peace
Виж целия пост
# 6
В началото или средата на Ноември.
 Peace
Виж целия пост
# 7
Бабите казват, че се слага по Димитровден Rolling Eyes Там, където живеят свекъра и свекървата е студено и зелето трудно става, та те вече го сложиха. Баба ми каза, че ще го слага в началото на ноември.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че още е рано...В средата на ноември може би.  Peace
Виж целия пост
# 9
Бабите казват, че се слага по Димитровден

И аз така знам  Peace
Виж целия пост
# 10
Е,аз тази година подраних със зелето....Сложих го вече,че ми дадоха нашите(няма да купувам) и за да не увехне трябваше да го сложа....Ще видим какво ще стане.За пръв път толкова рано го приготвям.Друга година в началото на ноември.....
Виж целия пост
# 11
Ние по принцип  ядем туршии докъм Нова година. Та в този дух, мисля, че не е много рано. Вярно наистина е топло... Thinking Май към началото на ноември ще да е, то не остана де- една седмица. Веднъж ядох кисело зеле, в което имаше царевица. Наистина имаше приятно жълт цвят, но и някакакъв дъх. Дали е от нея?
Виж целия пост
# 12
Не е от царевицата....От царевицата зелевата чорба се газира лекичко и е много приятна за пиене  Laughing
Аз например слагам в бидона един кочан царевица,1 корен хрян(за да държи стегнато зелето) и 1 глава червено цвекло разрязана на две(за да оцвети в розово чорбата и да даде още витамини)....

п.п.За да няма дъх зелето,претакване му е майката....Не трябва да се забравя,защото иначе се образува сага(онова бялото покритие) и тогава вече има дъх...
Виж целия пост
# 13
А колко сол? То най-важното, пък забравих. Морска ли?
Виж целия пост
# 14
Морска сол се слага  Peace
За това колко да е солено,като чета тука има доста разнообразие в мненията.....Аз лично си я правя на вкус.Наливам си вода в кофа,сипвам сол и разбърквам...Когато водата стане солена(по-солено от това което е нормално) изсипвам водата в бидона при зелето.Те кристалите на солта не са се разстворили напълно,тях не ги слагам.Доливам пак вода и така....Опитвам на вкус...

Иначе,чета тука как като си направиш солен разствор пускаш едно яйце с черупката и ако плува и се подава от водата колкото 5 стотинки,значи солта е добре....

Или друг вариант..... На литър вода се слага 1 непълна к.ч. морска сол....Ама пак зависи каква ти е кафената чашка(да не е от тия най-малките)....


Аз затова правя на вкус соления разствор и досега не съм имала гаф.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия