за майките с наднормено тегло

  • 2 358
  • 36
здравейте! понеже аз бях с доста наднормено тегло още преди да забременея и сега нещата стават още по-зле. има ли такова майки, които са минали през подобни проблеми. какви оплаквания са имали? например аз имам ужасни болки в гърба при малко по-продължително вървене, високо кръвно, подувания-тежестта си казва думата. Cry
моля ви ако някой преминава през същите мъчения, пишете ми. и което повече ме плаши е ако се налози чезарово сечение, от което изпитвам ужас. вие какшо смятате?????
Виж целия пост
# 1
Колко наднормено?Аз до края стигнах 105.
Виж целия пост
# 2
С наднормено тегло съм. Не съм имала никакви проблеми по време на бременността. Влязох да раждам на сериозните 134,5 кг  Mr. Green Качила бях 20 кг по време на бременността. На 20-ия ден от секциото свалих 24 кг. Сега съм на същите килограми от преди да забременея, но си е до организъм.
Виж целия пост
# 3
аз забременях на 64кг., а влязох да раждам 103  Blush. беше ми доста тежичко накрая. да родих с цезарово сечение и нямах проблеми. два дни след като родих бях 80 - 85кг. след това започнах бързо да свалям и когато синът ми стана на 9м. тежах 56кг. в момента съм 58.
Виж целия пост
# 4
аз забременях на 64кг. първият път,при ръст 174 см, а влязох да раждам 107   ooooh!
След като се прибрах тежах около 88 кг,до като навърши 4 месеца щерка ми вече тежах 64 отново,а като беше на 9 месеца стигнах 58  Whistling Сега пак стартирах от 75,надявам се да не стигам 100 и  ooooh!
Виж целия пост
# 5
Забременях 85 кг. на ръст 165.
Качих 12-13 кг., не съм се ограничавала в нищо.
Бременността ми беше изключително лека, до последния ден си ходех на работа.
Винаги съм била с много ниско кръвно, през бременността също.
Родих секцио, защото бебето беше разположено лицево. Мен пък ме плашеше нормалното раждане и това ми дойде добре дошло  Whistling

Лека бременност Peace

Виж целия пост
# 6
Аз не съм с наднормено тегло по принцип, но по време на бременността качих много килограми. Тежеше ми ужасно, краката ми се надуваха, ходех с разкопчани ботуши, но кръвно не съм качвала. Родих нормално. Свалих килограмите за около 6 месеца. В момента съм 47кг при ръст 167см.
Виж целия пост
# 7
Аз забременях на 74, а влязох да раждам 83. Когато се прибрах от родилния дом бях 77, а сега съм 80 и не мърдам. Към края на бременността, много започна да ме боли участъка около опашката, направо не можех да ходя нормално, но това май се случва и без да имаш много килограми. Моля, тези които са качили много и са успели после да влязат във форма, кажете ми какво правихте, за да си възвърнете нормалните килограми?
Виж целия пост
# 8
Когато забременях бях 90 килограма и до края станах 115. За съжаление никой не ме посъветва да родя секцио и да ме светне,че нормалното раждане при жени като мен е опасно.Затова сега си нося кръста.Миличка,съветвам те не раждай естествено.И аз се ожасявам от операциии,имам алергии кък упойки и е опасно при мен но никога повече пред мен няма да стои въпода как да родя.
Виж целия пост
# 9
Забременях 94кг, в момента съм 98. По никакъв начин не ми е пречило, но пък аз не съм качила много и не съм променила начина си на живот като цяло. С ниско кръвно съм, нямам болки в гърба, а и до скоро ходех поне по 2 км на ден. С първата бременност пак бях така, родих нормално, никой не ми е предлагал да раждам секцио заради многото кг. Сега живот и здраве ще раждам пак нормално. Дано да нямаш повече проблеми, желая ти лека бременност(поне остатъка от нея) и едно прекрасно бебче накрая.   bouquet
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви много! Да ама аз забременях 104, вече съм 6-ти месец и тежа 118. Не е малко и започвам много да се задушавам и да ме боли кръста, нещо което досега не съм изпитвала. Благодаря ви много за милите думи. Аз не се страхувам от естествено раждане, а по-скоро от операция. Но както дойде,само да сме добре! Praynig
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви много! Да ама аз забременях 104, вече съм 6-ти месец и тежа 118. Не е малко и започвам много да се задушавам и да ме боли кръста, нещо което досега не съм изпитвала. Благодаря ви много за милите думи. Аз не се страхувам от естествено раждане, а по-скоро от операция. Но както дойде,само да сме добре! Praynig

Така е.Боли и кръста и краката и още неща сигурно ще се появят. Идва дишах и вървях накрая. Даже елементарно сядане и ставане от стол ми бяха мъка. Като родиш, минава за един ден всичко това. А иначе за секциото, аз съм преживяла естествено, а сега и секцио. По-страшно е естественото,  уверявам те. Асо трябва да избирам за третото ни дете, ще  е секцио отново. Отидох със страх от операцията, но страшни били само притесненията ми, не операцията.
Виж целия пост
# 12
с първата си бременност стартирах  от 74 кг. и достигнах 100,родих нормално  с епизотомия защото бебка тежеше 4кг,нямах оплаквания след това.Сега  започнах от 78 кг. вече съм в средата на 6м и тежа 84 кг(мисля че е добре Embarassed) надявам се да не стигна отново 100.Желая ти леко бременеене ,безпроблемно раждане и здраво бебче на финала. Peace
Виж целия пост
# 13
А може ли и от мен въпросче? Как смъкнахте килограмите - естествено ли си стана или все пак пазехте някакви диети? И как се съчетават тези диети с кърменето?
Виж целия пост
# 14
Аз като влезнах да раждам исках нормално, но родих секцио, защото бебето беше високо право тилно предлежание и тежеше и 3.900 отделно и за това се наложи кръцване! Такаа обаче не за мен исках да кажа,а за съседката по легло в реанимация - значи тя беше на 42г. и нея я бяха кръцнали също, а тя тежеше сигурно около 100 и отгоре незнам изглеждаше много тежка Whistling Ама виж сега секциото няма нищо лошо, даже за бебето е по-добре, защото не се ражда в стресирана обстановка и др. неща. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия