Бактерии в урината, задържане и рефлукс

  • 9 792
  • 17
 CryЗдравейте мили майки мойто детенце е на 4годинки и е момиче.Казва се Бояна.Болна е от спинабифида и резултата на това неврогенен пикочен мехур.И прави постояно бактерий пиеше антибиотици и й миневаше съмняваха се и за рефлукс но ни направиха снимки на 1,7месеца и нямаше но има риск да получи както и всеки нормален човек има риск да получи но при нея риска е по-голям.И искам да попитам какви са симтомите при рефлукс.Нашта лекуваща докторка е Буева и съм много доволна от нея но като я оитам каквиса симтомите за рефлукс тя все ми казва да не мисля за лоши работи и това е.Прави бактерий от година и половина защото от спината има увреждане на пикочния мехур неработи правилно и задърва урина и в следствие бактерий и бях ме все на антибиотици.До като не се нервирах и не ги спрях и даже не давах и стерилна урина и беше добре 8месеца и сега ми дигна температура от 37,5 до 38,5 и се оказа че има бактерий но още незнаем какви и се обадих ба БУева и та ми каза да пусна една обикновена докато излезне стерилната да не мъча детето и пуснах тя не беше добра и тя ни каза да пие зинат пиемего втори ден но тя още има температура.Понеже й оперираха и крачети защото стъпваше на криво пак пр спинабифидата си мислех че температурата е от това.И направо незнам кажете какви са симтомите за рефлукс,лекували се и къде да ходим за задържанети на урината освен при буева.Пак казам последно Бояна нямаше рефлукс но сме с бактерий и малък пикочен мехур и сега Буева ни уреди да ходим в Франция на концултация при един професор в една децка клиника за изледване което се прави само там.Моляви помогнете ми изяснете ми повече нещата.
Виж целия пост
# 1
Не пишеш,че дьщеричката ти поврьща на"фонтани",което е характерно за рефлукса.По време на хранене и след това и то многоктратно.При прехода си в стомаха сфинктера е  по-разширен.Това е при рефлукс.
Виж целия пост
# 2
Не пишеш,че дьщеричката ти поврьща на"фонтани",което е характерно за рефлукса.По време на хранене и след това и то многоктратно.При прехода си в стомаха сфинктера е  по-разширен.Това е при рефлукс.
Става въпрос за друг вид рефлукс, свързан с функцията на бъбреците и пикочните пътища.
geribo, в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318736.140 се коментират такива проблеми, пиши и там.
Виж целия пост
# 3
Не пишеш,че дьщеричката ти поврьща на"фонтани",което е характерно за рефлукса.По време на хранене и след това и то многоктратно.При прехода си в стомаха сфинктера е  по-разширен.Това е при рефлукс.
Не тя не повръща въобщесамо температура ама днес й е трети ден от както пие зинат и за сега не прави температура.
Виж целия пост
# 4
 CryЗдравейте мили майки аз имам дете-момиче на 4 годинки момиче и се казва Бояна.Тя е болна от спинабифида и в последствие  крачето и неврогенен пикочен мехур.И на годинка и нещо започна да прави бактерии година и нещо пи антибиотици.Аз се нервирах защото зъбките и пожълтяваха и тя беше бледа и спрях да й давам антибиотици.Бяше добре 8 месеца и сега ми дигна температура но понеже вдигна температура точно когато й оперираха крачето и аз си мислех че не е от бактерий те.И така да минем на въпросите ми.Какви са симтомите за бъбречен рефлукс.Ако знае някой моля ви кажете ми.Нашта докторка е Буева много съм доволна от нея.Ако знаете и друг добър спецялист кажете ми моля.Снимах ме я на близо 2годишна възрастм за рефлукс и нямаше Слава Бого.Но Буева каза че може да се появи може и да не се появи и затова искам да знам симптомите за рефлукса.Буева като я попитам и се ми казва да не мисля за лоши работи.Тя има бактерий защотомехура й не работи правилно и задържа урина.Но при нея хубавото е че има малък пикочен мехур  а не раширен.Някой ако има такива броблени моля споделете.
Виж целия пост
# 5
Здравей, geribo,
Моето дете е също със спина бифида, на почти 3 год. След като направи 2год. се появиха бактериите /поне тогава ги хванах без да има някакво външно проявление, дори и температура/, изпи няколко антибиотика един след друг, тъкмо изчезнат, след което пак се появят. И на нас лекуващ лекар е д-р Буева, от м.май сме на поддържащо лечение, пие фуролин, пускала съм стерилна урина 2-3 пъти през този период, не се изолират бактерии.
Виж целия пост
# 6
Здравей, geribo,
Моето дете е също със спина бифида, на почти 3 год. След като направи 2год. се появиха бактериите /поне тогава ги хванах без да има някакво външно проявление, дори и температура/, изпи няколко антибиотика един след друг, тъкмо изчезнат, след което пак се появят. И на нас лекуващ лекар е д-р Буева, от м.май сме на поддържащо лечение, пие фуролин, пускала съм стерилна урина 2-3 пъти през този период, не се изолират бактерии.
Благодаря че ми отговори и ние някъде на 2годинки хванах ме че има бактерии и от тогава сме все на антибиотици.Единствено сега 8месеца нямаше но сега пак й се появиха и пак сме на антибиотици.И ние докато сме на подържащо лечение няма ме бактерии но как го спрем зашотото то се спира рано или късно тя пак от има.Такаче съм много отчаяна.Име е страх за по нататъшното развитие.Вие с каква спинабифида сте.Ходите ли,имате ли клапа,или засягане на крачетата.Как сте въобще?
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми като беше с рефлукс доста често й се появяваха бактерии в урината - Ешерихия коли, а оттам и остър пиелонефрит получи веднъж. Тогава вдигна температура и започна да повръща.
Като поддържащо лечение пиеше Фуролин в продължение на 2 години, но междувременно я оперираха и отстраниха причината за рефлукса - стеноза на уретрата и нещата постепенно се оправиха.

Буева е възможно най-добрият избор на детски нефролог. Аз съм много доволна от нея.
Виж целия пост
# 8
geribo,
ще ти пиша на лични
Виж целия пост
# 9
Здравейте на всички тук!:)Майка съм на болно момиченце с рефлукс от бебе.оперирано и сега с рецидив-12 год.Доц.Лилова ми препоръча фуролин, но е само в Гърция.Моля ви, можете ли да ми кажете как сте го купували, колко струва и има ли начин да го поръчам някъде.Искрено благодаря на всички!:)
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383081.240 -Това е темата на българките в Гърция, помоли там, може някоя да идва скоро и да ти донесе лекарството. Или да ти го прати оттам, а ти да преведеш парички на някой близък в България. Варианти има много. А някои лекарства в Гърция и Турция са на по-ниска цена, отколкото у нас.
Виж целия пост
# 11
Моля ви, можете ли да ми кажете как сте го купували, колко струва и има ли начин да го поръчам някъде.Искрено благодаря на всички!:)

Не е скъп Фуролинът - под 10 евро мисля, че беше преди 3-4 години, когато го пиеше дъщеря ми. Ползва се доста време тази разфасовка, защото от хапчетата се приготвят по-малки дози, примесени /предполагам, че Лилова ви го е написала точно/.
Ние го купувахме директно от Гърция /ходехме до там/.
Виж целия пост
# 12
  bouquetГорещо ви благодаря!
Виж целия пост
# 13
monsof, а каква е била причината за рефлукса - каква е била операцията, че сега е с рецидив  Thinking
Виж целия пост
# 14
monsof, миличка, каква ви е дозата? Ние имаме малък запас от фуролин, мога да ти дам. Една опаковка струва около 4-5 евро, за нашата доза ни стига за около 3-4 месеца. Освен това лятото ще ходим до Гърция и ще си набавя нов запас. Имам и триметоприм на сиропче, от Испания ми е, малката ми обаче разви резистентност към него и така стои. Ако някой има нужда да ми пише, ще му пратя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия