Материал за спермограма-как?

  • 1 870
  • 9
Здравейте на всички,вчера ми откриха микоплазам и вече сме на антибиотик аз и мъжът ми.След като мине лечението,микробиолога при който ходя,ми каза  да си направя една контрола и мъжът ми също и му поиска сперма за изследване.Тъй като се борим за бебе,а пък аз имах една неуспешна бременност заради лекарска глупост,никога не сме правили спермограма.Лекаря ми даде едно контейнерче и каза след 3 дни въздържание да му занеса сперма.Обаче ние малко сме в неведение и се надявам вие да ни отворите очите,как да стане това?
 Като стане от сън веднага ли да напълни контейнерчето или може когато си иска през деня?Трябва ли да се измие?Първата струйка ли да занесем или трябва да пръсне настрани първо и тогава останалото в контеинера?
 Извинявам се за може би глупавите въпроси,но понеже го первим за първи път,а и аз изобщо не се сетих да питам лекаря,се надявам вие да ме упътите.Благодаря !
Виж целия пост
# 1
един път и на нас се наложи да занесем материала. Поискаха ни първа сутрешна сперма - преди да е ходил и до тоалетна. Контейнера да е стерилен и да се затвори веднага. Щом не са ви казали специално да е сутрешна значи няма значение при вас. Най-добре е всичко което излезе да е в контейнерчето. От 3 до 5 дена въздържание.

успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Здравей, да се включа и аз.
Относно въпроса ти за спермограма. Няма значение по, кое време на деня ще бъде. Изисква се само от два до три дена въздържание и естествено цялата течност трябва да влезе в контейнерчето и да се затвори с капачето веднага. Също така трябва да се занесе до 40 мин. най много. По принцип е по добре да се направи на място в самата клиника или клиника по стерилитет.
Виж целия пост
# 3
няма значение по-кое време на деня Peace
Виж целия пост
# 4
Как да няма zначение количеството?  Naughty За микробиология може и да няма, но zа спермограма е от голямо zначение. А те и спермограма Ще правят, ако съм раzбрала правилно.
Виж целия пост
# 5
Освен всичко което са казали момичетата, да добавя - трябва да не изстива материала. Да се държи близо до тялото, за да е с телесна температура.
Виж целия пост
# 6
Как да няма zначение количеството?  Naughty За микробиология може и да няма, но zа спермограма е от голямо zначение. А те и спермограма Ще правят, ако съм раzбрала правилно.

да права си Peace и се поправих Embarassed
Виж целия пост
# 7
Да не вземете да измиете контейнерчето!!!! ..... то трябва да е стерилно - опаковано е в найлонче стерилно запечатано.
Тъпо звучи но моя мъж първия път реши да го мие Joy
Виж целия пост
# 8
Trqbva 4 dena da se vqsdqrsja i kato imate sperma do 30 min. da se sanese v laboratoriq sa isledvane .Sa tova sqm sigorna  pravili sme go taka ni kasaha togava na nas doktorite..Uspeh
Виж целия пост
# 9
Най добре е да се даде на място в лабораторията и по възможност в клиника по стерилитет.Там са най точните изследвания  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия