Как се регистрира ФИРМА?

  • 567
  • 11
Здравейте!
Пуснах преди ден-два тема, ама обърках мястото и не благоволиха да ми я преместят в по-удачен раздел, та пиша нова. Rolling Eyes

Искам да знам какъв е редът за регистриране на фирма?
Какво се прави, какви са стъпките?
Условията какви са?
Какви са разноските горе-долу?

Интересува ме и дали е по-добре да е ЕТ или ООД или други?
 newsm78
Виж целия пост
# 1
Най-добре си наеми адвокат. Аз регистрих ЕООД преди 3 години, на което бях управител. Доколкото помня нещата бяха следните:

Решаваш какви ще са името, седалището и предмета на дейност на дружеството. Изготвя се чредителен акт или дружествен договор в зависимост от вида на дружеството. Отиваш в банка и откриваш набирателна сметка с минимум 5 000 лева. И след това следва:

- Запазване на фирмено наименование
- Регистрация в Търговския Регистър. Решението на съда излиза за 14 дена.
- регистрация в Национална Агенция по Приходите, НОИ и данъчните
- правиш си печат

Това помня. Дано съм ти помогнала.
Виж целия пост
# 2
Отиваш при адвокат и той ще ти обясни всичко!
Виж целия пост
# 3
Отиваш при адвокат и той ще ти обясни всичко!
Именно  Peace
Виж целия пост
# 4
Ок, благодаря на всички.  bouquet Hug
Виж целия пост
# 5









Моята фирма регистрирах чрез адвокатска кантора и тя направи всичко,аз не съм си мръднала и пръста.Всяка кантора си има цени за услугите.Не си спомням цената - беше преди 3 г.
Виж целия пост
# 6
Уф, много ще ми е от полза, ако адвокатът свърши всичко, а не аз да обикалям из институциите. То впрочем, ако аз трябва да тичам, а адвокатът само да ми дава напътствия, тогава за какво ми е?! Stop
Да, няма да е лошо и да разбера какви са цените за услугата. Thinking
Виж целия пост
# 7
Estellia по принцип адвоката трябва да свърши всичко и то именно за това получава заплащане.
Виж целия пост
# 8
Estellia по принцип адвоката трябва да свърши всичко и то именно за това получава заплащане.

Мхм, това ме устойва, иначе наистина няма смисъл от адвокат. Просто ще си науча от форуми, и-нет, близки, познати и т.н. какъв е редът и начинът и сама ще си свърша всичко.

Сега остава да разбера каква е цената, но предполагам, че няма да е повече от 500 лева?! newsm78 Пък и остава да намеря адвокат. newsm78

Благодаря на всички пак!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 9
С малко повече ровене ще се справиш и сама. Фирмите се регистрират в Агенция по вписванията - Търговски регистър: www.brra.bg
Има много подробни указания за всичко.
Ако решиш да регистрираш ЕТ държавната такса е 35лв, но там отговаряш с цялото си имущество. Ако се спреш на вариант ООД/ЕООД държ.такса е 160лв., има задължително внасяне на уставен капитал - минимума е 5000лв., от които към момента на регистрация трябва да са внесени 3500лв. в набирателна сметка на фирмата, като ти излезне регистрацията си ги изтегляш. А се започва със запазване на име, което струва 50лв. - за ЕООД/ООД, за ЕТ не ти е необходимо да запазваш име. Документите, които се внасят в ТР за регистрацията са различни при ЕТ и ЕООД. Провери тарифите на няколко адвокати, ако решиш да действаш сама, ми пиши на лични, да ти пратя примерни документи.
Виж целия пост
# 10
Преди 2 месеца регистрацията беше 600 лв.Включва всичко, дори електронния подпис.С адвокат е много по-лесно и удобно.
Виж целия пост
# 11
С малко повече ровене ще се справиш и сама. Фирмите се регистрират в Агенция по вписванията - Търговски регистър: www.brra.bg
Има много подробни указания за всичко.
Ако решиш да регистрираш ЕТ държавната такса е 35лв, но там отговаряш с цялото си имущество. Ако се спреш на вариант ООД/ЕООД държ.такса е 160лв., има задължително внасяне на уставен капитал - минимума е 5000лв., от които към момента на регистрация трябва да са внесени 3500лв. в набирателна сметка на фирмата, като ти излезне регистрацията си ги изтегляш. А се започва със запазване на име, което струва 50лв. - за ЕООД/ООД, за ЕТ не ти е необходимо да запазваш име. Документите, които се внасят в ТР за регистрацията са различни при ЕТ и ЕООД. Провери тарифите на няколко адвокати, ако решиш да действаш сама, ми пиши на лични, да ти пратя примерни документи.
Изпреварили са ме Party
Точно така е както е писала танита 21 ,само ще добавя от мен,ако искаш адвокат да ти движи нещата,ще трябва да изготвите нотариално заверено пълномощно ,с което упълномощаваш адвоката за това Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия