Кърма с шише?

  • 654
  • 7
Моят бебо яде вече почти само изцедена кърма. Като се върнах от родилното едната ми гърда беше с рана и само я изцеждах т.е. сучеше от едната, а млякото от другата давах с шише. Постепенно обаче много свикна с този биберон, на мен раничката ми мина, но вече ми се струва, че не иска много да суче. Дърпа много, дъвче и ръмжи (сякаш се ядосва че не пуска много като биберона  Laughing) и се пуска. После се почва един рев за шишето. Понякога, когато не е много гладен или му се спи си суче спокойно без да плаче. Но когато е много гладен е голяма мъка и за него и за мен.
В момента сме почти изцяло на изцедена кърма, слагам го малко на гърда, но не суче кой знае колко. Вечер давам малко АМ защото тогава не ни стига. Вечер след къпане обикновено първо суче, след това пие изцедена кърма и накрая давам АМ. Не му ли разбърквам много стомахчето? Проблем ли е, че сме на изцедена кърма? Тя нали си запазва полезните съставки въпреки че не е директно от гърдата? Слагам я в хладилник и после я топля на водна баня, не я замразявам. Нали е по-добре да продължа да цедя и да не минавам на АМ? Иначе кърма имам ... само вечерното хранене не мога да го покрия. Даже и на нощните се справяме само с кърма. Цеденето не ми е проблем - за 5 минути вече изцеждам и двете гърди.
Виж целия пост
# 1
Не мога да споря че е по-лесно да кърмиш от колкото да се цедиш.Но да ти давам съвет да кърмиш не мога защото ми е познато това.Първото ми дете от как се роди имахме проблем с кърменето голям инат беше и все пак беше на нейното.Така и не успях да я накарам да суче упорито ,а от там и кърмата намаля,но сега имам бебе на 3 месеца суче като  с вакум.Желая ви успех!!!
Виж целия пост
# 2
Родих бебе с ниско тегло и първите месеци трябваше да изцеждам, защото нямаше сили да суче. Винаги предлагах гърда и след това шише с изцедена кърма. Признавам, че не ми достигнаха воля и енергия ,за да го върна изцяло на гърда когато вече можеше да суче добре, но и той се беше размързеливил и сучеше по час и нещо следобед, и по мъничко сутрин, но другите пъти отказваше. Така кърмих малко повече от 9 месеца. Спрях, защото заместих няколко хранения и бебо ядеше кърма само сутрин и вечер. Започнаха разни запушвания, но съм с чувство за изпълнен дълг.
Накратко- твърдо ЗА кърменето, въпреки че е от шише. Даже ме е яд, че допуснах някои грешки, без които можех още да кърмя. Така даваш, здраве, здраве и пак здраве.  bouquet

Дългото цедене не е за всеки, но можеш да опиташ. Прочети в библиотеката за начините на съхранение на кърма. Аз лично рядко замразявах и по- често съхранявах в хладилника в стерилизирани контейнери на Авент и използвах още същия ден. Затопля се на водна баня.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Яни, бебето ти е малко още и ми се струва, че е рано да се отказваш да го върнеш на гърда. Да, при всички случаи е по добре да даваш изцедена кърма вместо АМ, но лошото е че това е много трудоемък процес, а и с цедене по трудно се поддържа лактация.
След като бебето ти суче от гърда когато е по спокойно опитай следното, не го чакай да прегладнее. Предполагам, че вече си усетила около колко часа огладнява бебето. Предложи му гърда малко по рано. Предлагай му по често, когато е сънен, колкото може по често.
Пробвай да го кърмиш в спокойна и комфортна обстановка и за двамата. Например легнали в леглото, като има достъп до гърдите ти и не е нервен. Понякога музика и мека светлина могат също да помогнат.
Кърми го през нощта, тогава се стимулира най добре лактацията, а и бебето е полуспящо и може да суче по инстинкт.
Опитай да не даваш добавка, а когато бебето поиска по късно да му дадеш да суче, но не го чакай да се разплаче за да има по голям шанс да засуче.
Дано тези съвети ти помогнат. Няма по лесно нещо от кърменето от гърда, при това в дългосрочен план. Но дори и да не се получи, изцедената кърма дава всичко необходимо на твоето бебе. Познавам майка, която кърмеше от шише в продължение на година, така че няма невъзможни неща. Колкото повече кърма за сметка на Ам поема бебето, толкова по добре.
Виж целия пост
# 4
Да споделя и аз своя опит. Вече девети месец цедя и давам кърма в шише. Синът ми се роди малък -2300 и 10 дена беше в неонатологично отделение. Там е хранен с шише . Когато си го взехме беше прекаленно малък и слаб /2150/ и не успя да засуче . Дори не можешше да си отвори толкова широко устата , за да поеме зърното .Нямах сили и воля да го държа гладен , за де е по усърден на гърдата и даваах шишето  . До третия месец преди всяко хранене  предлагах гърда, но той просто не можа или пък не пожела да се научи...Цеденето не ми е тежало нкога - свикнахи и съм много ловка и бърза. Сега дори само при мисълта да спра да кърмя се чувствам ограбена .
 Разбира се , че изцедената кърма има същия състав като прясно изсуканата . Единственото което се губи са предимствата на самото кърмене  като физически акт: близост , контакт , сигурност, все пак пренебрежимо малко.
 Дано твоето малко  човече се научи да суче и нещата си дойдат на местата.Ако ли пък не и с шишето ти ще му даваш своята грижа и любов , независимо дали в него има кърма или АМ.
Виж целия пост
# 5
Подкрепям съветите на Шаманката Peace
За да имаш повечко кърма за вечерното кърмене /то е нормално тогава да е по-малко като количество/, пий следобед повече течности, хапвай сурови ядки /без фъстъци-алерген са/, вареното жито при мен имаше зашеметяващ ефект Mr. Green, овесени ядки...но с последните внимавай-консумирай ги в умерени количества, защото имат глутен...

Аз лично съм кърмила и цедях защото имах много кърма, но ми беше мн досаден процеса..миене на помпи, стерилизации.. Crazy мн по-лесно и удобно е само да кърмиш Flutter И да замразяваш кърма, не й вредиш /бях напълнила фризера, а после чинно я вложих при захранването Mr. Green/, просто я размразявай на водна баня Wink
Успех и дълго кърмене! Hug
Виж целия пост
# 6
щом не ти е проблем цеди и давай кърма.Не минавай на формула,защото така може да ти намалее кърмата.Съветът ми е кърма с шише. Peace
Виж целия пост
# 7
Вече кърмя без проблем ........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия