Училището за планински водачи е на път за се закрие!

  • 2 649
  • 26
Не мога да стоя безучастна и да гледам как толкова хубаво училище, създадено с толкова любов и борба е на път да бъде закрито.
http://nmgs.hit.bg/ Това училище го създаде баща ми - Минко Занковски.http://www.bfka.org/news2006/Minko.htm
 Вчера се навършиха две години от смъртта му. Даде си живота за него. През 2000г., когато в България се закриваха училища той направи от основното училище в с. Черни Осъм едно прекрасно нещо - ЕДИНСТВЕНО в България и второ в Европа Национално училище за планински водачи. Косваше му много тичане, много нерви, много безсънни нощи. Косваше му живота.
Лошото е, че когато почина, летвата, която постави беше много висока, и хората, които можеше да го заместят, не посмяха да го направят. Директор стана човек, който уж обещаваше, че ще продължи делото му, но уви. Не го интересува нищо, не му се тича и е напълно незаинтересован за учениците и за училището. И сега всичкото това нещо е на път да се срине.
Не мога да стоя безучастно. Тука при вас си изливам душата, а пък вече ще видя как ще постъпвам. Чрез медийте или чрез нещо друго. Не съм сама. Зад гърба ми има много хора, но все отнякъде трябва да се почне.
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам - и за баща ти, и за делото му.
Естествено, много по-лесно е да се съсипе нещо постигнато, отколкото да се създаде или поддържа. Дано успеете да защитите училището!
Виж целия пост
# 2
Има ли нещо, с което бих могъл да помогна?
Виж целия пост
# 3
Ще ми се да дам повече гласност на случващото се в момента в училището. Още нямам конкретен план, но нещата няма да ги оставя така. Длъжна съм да направя нещо в памет на баща ми.
Ще съм благодарна на всеки, който се включи с някаква идея.
Виж целия пост
# 4
Задължително трябва да дадеш гласност, убедена съм че много хара ще застанат зад училището. Peace
Виж целия пост
# 5
Наистина съжалявам да чуя. Confused Не мога да ви бъда полезна с идеи, но това училище трябва да продължи да съществува. Ако мога да помогна с нещо, с удоволствие.
Успех!
Виж целия пост
# 6
Много хубаво дело е направил баща ти със създаването на това у-ще. Дано има и съвестни хора, които да успеят да продължат делото му  Peace
Успех
Виж целия пост
# 7
 Наскоро гледах филмче за същото училище. Делото на баща ти е много полезно и благородно. Надали бих могла да помогна с нещо, но ще стискам палци да успееш да го запазиш. Ако пуснеш подписка ще се подпиша и ще разпратя линка на познатите си.
Виж целия пост
# 8
Знам го това училище, харесвам района ви, Троян, Априлци, Острец, редовно почивахме там.
Наистина, защо не се свържеш с медии?? Мавриков? Господарите? БТВ репортерите?
Виж целия пост
# 9
А всъщност къде е проблемът? Явно аз нещо не мога да схвана. Защото училището е на път да се закрие, няма ученици ли? Ще разкажеш ли малко повече.
Виж целия пост
# 10
Ами на новия директор не му се разправя с училищните дейности. Ученици има от цяла българия. Напливът беше голям.
Има информационен център в училището и там целодневно, включително събота и неделя се даваше информация за училището, записваха се ученици. Сега този център работи от време на време. Дойдат родители с ученици и няма кой да им обясни нищо. Директорът не го интересува. Съкращава персонал. Учебните бази, които са под вр. Ботев - до х. Плевен, които бяха постоянно пълни с ученици - там се провеждаха ски лагери, алпиниади - сега са затворени.
Преди се организираха постоянни походи из цяла България, та даже из чуждите планини - сега такова нещо вече няма. Програмата за класовете закъснява. Изобщо пълен хаос.
За да има училище, трябва да има ученици.
Виж целия пост
# 11
Наистина, защо не се свържеш с медии?? Мавриков? Господарите? БТВ репортерите?
Peace Това е много добра идея и би дала резултат!Успех!Чудесно е че съществува такова у-ще в Б-ия и наистина би била много жалко ако се закрие!
Виж целия пост
# 12
Поздрав от пещерите мила.  bouquetАко се поразровиш ще видиш ,че има много кирливи ризи за вадене.Виж какво става в БТС и ГЗ и ще разбереш къде е топчето.
Виж целия пост
# 13
 Макар поводът да е неприятен, приятно ми бе да науча, че пишем в един и същи форум с дъщерята на Минко Занковски   bouquet.
Е как така ще го закриват, ние детето (децата) там ще записваме! Подписка някаква да се подписваме, и друго ако трябва какво?
Виж целия пост
# 14
Учениците по едно време се бяха наддигнали, защото милите и на тях им беше дошло до гуша. Повечето от учителите също. Но първо трябва да се намери свестен човек, който да стане директор.
Миналата седмица учениците се бяха организирали и изкачиха вр. Олимп в Гърция. Два дена след като се прибраха - идват от общината и искат да наказват дисциплинарно учителят, който е бил с тях, защото е трябвало да бъдат двама, а не един учител от училището. То е имало и други алпинисти с тях, но е ставало въпрос за учител от училището. И понеже е нямало възможност да иде втори учител, по закон е трябвало да иде директора. Да ама на него не му се разправя с туризъм и с алпинизъм на човека!  ooooh!
А за да си директор на такова училище, трябва да си свързан, да си закърмен с планината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия