Кош за новородено-задължителен ли е?

  • 3 673
  • 22
Здравейте мами, понеже ще раждам всеки момент и трябва да се ориентирам към детска количка. Обаче в различните магазини ми казват различни неща и аз съм тотално объркана. По принцип искам да знам дали коша за новородено може да не се купува, а да си купя количка, чиято облегалка пада до напълно легнало положение? Мога ли примерно да си купя Cangaroo Excess обаче без коша за новородено, имам в предвид дали ще бъде удачно за малкия бебок?
Благодаря Ви за съвета
Виж целия пост
# 1
Не е задължително, а е препоръчително, защото ще ти е много по-удобно с него. Ако все пак решиш да си вземеш количка без зимен кош, не ти препоръчвам точно моделите от рода на Excess-а, защото на този тип колички летният вариант няма пълно легнало положение и не стават за новородено бебче. Аз съм с Пасенджър на Cangaroo и въпреки, че вече сме на почти 5 месеца все още не смея да я сложа в летния кош, пък и зимният е идеален - широк, дълъг и закрит от всякъде. Определено засега съм много доволна от количката и специално за зимно бебе съм абсолютно "за" зимният кош Peace
Виж целия пост
# 2
А, моля, моля - летния кош на Екцеса си има напълно легнало положение. Naughty Въпрос на избор е, дали да се вземе и коша за новородено.
Лично аз мисля, че ако бебето е родено пролетта или лятото, може да се мине и без него. Но при бебетата, родени през есента и зимата, коша за новородено е удобство и допълнителна защита от студ и вятър. Аз за това взех и трите коша.
Виж целия пост
# 3
И според мен коша за новородено е препоръчителен за зимно бебе. Ще си бъде защитено отвсякъде! Моето бебе е лятно и купихме лятна количка, която има напълно легнало положение за новородено ( Maclaren techno xt). Нас ни устройства чудесно, наскоро купихме термочувал за зимата. Но мисля, че кош за новородено е по-удачен в твоя случай, все пак се задават студ и вятър, а бебето ти ще е съвсем мъничко...
Виж целия пост
# 4
Нашата количка е с порт-бебе, не с кош за новородено, но си мисля, че с кош е много по-удобно за детето. Не че то може да си каже...
Виж целия пост
# 5
От личен опит смятам, че кошът за новородено е много полезно и удобно нещо. Peace
Щом чакате зимно бебе, си е направо задължителен. В него мъничето хем ще е добре защитено от студа, хем ще си лежи на широко и комфортно. А напролет, когато времето се стопли и бебето порасне, ще го возиш в летния вариант на количката.
Виж целия пост
# 6
И аз съм на мнението,че кошът за новородено при зимно бебе е най-доброто решение Peace
Виж целия пост
# 7
Не, не е задължителен, но както и повечето мами, изказали се преди мен, аз също мисля, че е препоръчителен за зимно бебенце. За спокойни разходки през зимата, без да се притеснявате от студ и ветрец, по - добре си вземете зимен кош.
Виж целия пост
# 8
Според мен пък понятието зимен кош го има само тук в България...Естествено, че е силно препоръчително да се купи, още повече, че става въпрос за зимно бебче. Тези "зимни кошове" са си чисто и просто за бебета от 0-8 месеца, по данни на производителите на всички известни марки за бебешки колички. Всеки си решава как да го тълкува.
Виж целия пост
# 9
Моето бебе също беше зимно и бяхме без кош. Считам го за грешка като цяло, защото винаги се питеснявах дали е достатъчно добре облечен, защитен, духа ли му и т.н.
За второ бебе - задължително кош за новородено купувам.
Понеже като цяло коша се ползва около 6 месеца и обикновено се запазва в отлично състояние - защо не си купиш такъв кош от Продавалника, поне ще дадеш по-малко пари.
Виж целия пост
# 10
Понятието "зимен кош" е само в БГ , навсякъде се води кош за новородено Wink

С баткото не съм ползвала такъв кош , но сега за бебко купихме и е голямо удобство. Когато и където да заспи бебето си е в коша, а за път в колата си е рай. При по ветровито време бебчето си е на завет. За съжаление ние вече сме 7 месечни и можеме да го ползваме броени дни още(умаля ни). Няма да съжаляваш ако си го купиш.
Виж целия пост
# 11
Моето бебе беше зимно,имах такъв кош и го ползвах точно 10 пъти...така че май е въпрос на личен избор.На мен не ми беше удобен,аз си ползвах кошничката за кола до 6м и после летния вариант на количката....малкия определено се чувстваше по-конфортно в нея,купих си хубаво зимно чувалче,дъждобран който вършеше работа и за пазене от вятър(имаше дупчици също да влиза и въздух)
С Куини Бъз съм и кошничка Макси Кози Кабрио  Peace
Виж целия пост
# 12
Какво ще ме посъветвате за Jane Slalom Pro но в тази комбинация  Version stratahttp://www.jane.es/construye/index.php?fuseaction=fitxa&tipo=1&id_producte=226&categoria=&id_intro=
Нужно ли е да се вземе така наречения зимен кош?
Нямам представа дали кошницата има пълно легнало положение.
Виж целия пост
# 13
Jane имат и много добри кошници за кола до 13кг, но аз ти препоръчвам да вземеш кош за новородено.
Виж целия пост
# 14
Всички кошници от 0 до 13 кг(независимо от марката) имитират начина по който е било бебчето в утробата т.е. неса нито напълно легнали,нито седнали...моята кошничка имаше една джаджа отдолу за -5 и +5 кг....като стане над 5 кг.дъното хлътваше и ставаше по-дълбоко  Peace
carmelina  пък какво ти пречи,като се чудиш да си вземеш първо количката с кошничката и като си я пробваш,ако решиш че искаш и коша да си го вземеш тогава  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия