Колко време след секцио може да се правят коремни преси

  • 17 267
  • 33
Здравейте мами интересувам се колко време след секцио могат да се правят коремни преси и дали това ще повлияе на кърмата,т.е. да намалее.Първият път съм раждала нормално и след месец бях почнала вече но сега всеки ми казва различно за това колко време трябва да се пазя след операцията.Ще съм ви благодарна да споделите какво мислите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз започнах да ходя на фитнес и да правя коремни преси чак 1 година след раждането Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
След първото секцио се пазих 6 месеца, да не правя коремни преси. Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят.  Може във форума на предаването да има нещо.
Аз този път ще се обърна към кинезетерапефт да ми покаже какви точно упражнения, след раждането.
Виж целия пост
# 3
...Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят....

аз имах тежко раждане макар и секцио и започнах с коремните преси чак след 7- мия месец ... пак опира и до въпроса на лично усещане - как се чувстваш ти самата ...
Виж целия пост
# 4
Започнах с упражнения и спорт 40 дена след операцията. Ако се чувстваш добре, нямаш болки и лекарят ти даде зелена светлина, не е нужно да чакаш с месеци.

дали това ще повлияе на кърмата,т.е. да намалее.

Не, няма да намалее!
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета,помогнахте ми Hug
Виж целия пост
# 6
Според мен, ако не се консултираш със специалист по-добре изчакай.
Едно момиче в интензивното ми разказа, че тя след първото си секцио решила след 1 месец да прави коремни преси, вдигнала температура, треска, та чак я приели в болница, и така спряла да кърми. Не е шега работа. Аз още коремни преси не съм правила. Има разни упражнения за изправяне на гърба, които са по подходящи.  Wink
Виж целия пост
# 7
...Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят....

аз имах тежко раждане макар и секцио и започнах с коремните преси чак след 7- мия месец ... пак опира и до въпроса на лично усещане - как се чувстваш ти самата ...
Peace
Виж целия пост
# 8
Хубаво е да се изчака поне 40 дни. След това, ако се чувстваш добре, можеш да започнеш с леки упражнения. За коремните преси, аз бих изчакала да минат поне 2 месеца.
Виж целия пост
# 9
Аз съм чувала  ,че трябва да се изчака 6 месеца , но при мен вече минаха 6 месеца и все още не се чуваствам готова  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
не съм имала проблеми ,но не се чувствах готова и започнах с 8 минутна тренировка Тае бо преди месец като увеличавам времето  , но коремни преси ме е страх да правя  Crazy
Виж целия пост
# 11
Най-малко 40 дни,аз така знам от лекари.После,ако се чувстваш добре и операцията не ти опъва,можеш да започнеш по малко.Но според мен ако усещаш и най-малкото дразнене в областта на шевовете,трябва да изчакаш още.
Виж целия пост
# 12
С бебе на 1 м. и още едно дете от къде сили и мерак за коремни преси  Crazy
Виж целия пост
# 13
Започнах на втория месец,ама бьрзо ми мина мерака Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Започнах на втория месец,ама бьрзо ми мина мерака Mr. Green
Joy и на мен ми мина мерака
и сега сериозно
аз започнах с коремните преси след 7-я месец
Бях чела една статия сега не мога да я намеря, в нея пишеше, че не е хубаво да се избързва с  коремните преси дори и при нормално раждане защото прешлените все още не са се наместили, тялото не е свикнало с новите килограми и съществува риск да си навреди човек  Confused
А кръст и гръб как болят ...... Sick контракциите и секциото ми се видяха песен
Така че не бързай  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия