бременност и работа с копирна машина,скенер

  • 3 095
  • 20
   Ако има ранна бременност  може ли по някакъв начин работата  с копирна машина,скенер/офисен/ да се отразят на плода- т.е да има някакви вредни облъчвания от тях???
Виж целия пост
# 1
аз съм работила и с двете и слава богу всичко е наред.Но от лекар съм чувала , че не трябва компютъра да ти е зад гърба.
Виж целия пост
# 2
Не съм чувала за вреди,ама ако това те успокои,аз нон стоп от самото начало до края на бременноста бях в офиса и работех с компютър и ксерокс и не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 3
От началото до края на бременността си в службата бях заобиколена от 3 компютъра, а ксероксът и скенера бяха зад гърба ми и не съм чувствала дискомфорт нито веднъж!
Виж целия пост
# 4
Работя с такава техника, и нямам пролеми. Единственото, за което се сещам е да не сипваш ти тонер в машината, или да си наблизо като се зарежда. Прахът е много фин и не е  добре да го вдишваш.  Peace
Виж целия пост
# 5
По тази логика бременна жена не трябва да носи в себе си и да ползва мобилен телефон.

аз съм работила и с двете и слава богу всичко е наред.Но от лекар съм чувала , че не трябва компютъра да ти е зад гърба.
А отпред може ли да е? Laughing
Виж целия пост
# 6
Не съм чула за подобен случай.
Виж целия пост
# 7
Аз пък работих в печатница - с 4 компютъра, 1 скенер и други такива джаджи, наред с упойващите миризми от машините - слава богу сме добре.
Виж целия пост
# 8
Аз се налагаше доста да принтирам, но принтера не беше в моята стая, а в друга. Не съм се замисляла дали може да вреди. По-скоро не Peace
Виж целия пост
# 9
НЕ.
Но от лекар съм чувала , че не трябва компютъра да ти е зад гърба.

Аха. Така трудно бих работила на него  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
През цялата си бременност работех зад компютьр,често ползвах и копирна машина Wink
Виж целия пост
# 11
Не съм чула за подобен случай.
и аз не съм Thinking
Виж целия пост
# 12
Да се присъединя и аз с мнението, че не смятам за вредно!
В офиса съм заобиколена с всякаква техника, специално скенера доста често ползвах като бременна, но дори и не се бях замисляла дали е вредно.
Виж целия пост
# 13
Офис техниката и всички електроуреди, микровълновите печки, мобилните телефони, безжичния интернет - всичко създава електромагнитно поле, което е вредно за хората. Затова не е добре да слагаш бебешко креватче до големи електроуреди, модеми, компютри... Лошото е, че няма къде да избягаш освен да отидеш накъде надалеч от всякаква цивилизация. Иначе мъжът ми работи за софтуерна компания, където имат лаборатории с толкова мощни компютри, че като влезеш косите ти се изправят, но не съм чула някоя от колежките му да е прекъснала работа заради бременност.
Виж целия пост
# 14
Не съм имала проблеми, а машината на работа е доста голяма-комбинирана. По принцип и гсм-ите са си доста вредни, но си говорим по тях, нали?  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия