Моля дайте ми съвет!

  • 718
  • 6
Преди два месеца направих спонтанен аборт 5 дена след закъснение на менструацията. Тук в Чехия когато отидох на преглед с леко зацапване, направиха първо вагинален преглед, а след това и с ехограф и понеже не виждала друго освен сакче, не ми изписа нищо дори но-шпа, каза че ще чакаме и съответно направих аборт.
Първата ми бременост също беше такава на 5 или 6 ден прокървих, но ми изписаха Дуфастон и слава Бого родих едно прекрасно дете, но за съжеление е с един тестис и се чудя дали причината не е в това, че съм пила Дуфастон.
Лекарят ми в България настоява още първия момент, в който разбера, че съм бременна да започна да си слагам Утрогестан свещички и да пия аспирин протект, но се чудя дали това няма да увреди детенцето. От друга страна може би това е единствения начин да имаме второ дете. Дали да изчакам ако прокървя тогава да го почна.  newsm78
Лекарите, които преглеждаха момченцето ми казваха, че добрата новина е че има два бъбрека, защото много често лисата на тестис била свързана с липса на бъбрек.   Shocked Извинявайте, че така разхвърлено пиша, но не мога да си събера мислите!
Моля ако можете дайте ми съвет!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей, не мога да ти дам съвет, защото не съм лекар и незнам до каква степен има риск от увреждания, но искам само да ти кажа, че и аз, както и всички момичета, които правят инвитро слагат утрогестан, а много пием и аспирин протект...освен това имаме и други лекарства... Пък лекарите казват, че уж не са повече уврежданията при деца родени след инвитро, в сравнение с естествено заченатите деца. Едва ли дуфастона е оказал влияние, не се обвинявай и не се притеснявай ако се налагат лекарства, слушай лекаря си! Успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей,

и аз не мисля че Дуфастона е причина за това, което ви се е случило. Аз също съм след ИКСИ и слагах 4 месеца Утрогестан, това е прегестеронов препарат и не мисля, че вреди. Не се притеснявай. Ако лекаря ти го е казал, по-добре го пий.
Виж целия пост
# 3
Дуфастон-ът няма никакво отношение към проблема с тестисите на момченцето ти.
Дуфастон/Утрогестан на практика е едно и също нещо - синтетичен прогестерон. Много момичета използваме някой от тези препарати по време на процедури или при наличие на бременност. Лично съм си самоназначавала Дуфастон при положителен тест и преди да се свържа с док, по-късно той ме подкрепи.
По мое мнение пий си лекарствата по схемата и начина,по който са предписани.
Желая ти скоро да се радваш на лека и безпроблемна бременност!
Виж целия пост
# 4
Не мисля,че проблема на момченцето ти е от приема на Дуфастон по време на бременността.И аз като Аркана съм си го самоназначавала и лекарят винаги е бил с мен.Аспирин протект също не може да навреди,а ако не си почнала фолиевата киселина и нея вземай задължително!И трите ти ги препоръчвам при проблемна бременност! Peace
Виж целия пост
# 5
Момичетата много правилно са те насочили.
 Peace
Успех Praynig
Виж целия пост
# 6
Благодаря момичета!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия