Коя гест. седмица

  • 836
  • 4
На мен ми е интересно как мога горе-долу да определя кога съм заченала? Моят лекар ми каза че съм в 6 гестационна седмица, някой може ли да ми каже в коя седмица от самото зачеване съм? Благодаря Ви много! Wink
Виж целия пост
# 1
Обикновено датата, на която си заченала е с 2 седмици по-малко от гестационните(не знам дали го обясних добре newsm78). Казваш, че сега си  6-та гестационна седмица, значи са минали реално 4 седмици от зачеването. Гестационните седмици започват да се броят от първият ден на последната ти менструация.
Виж целия пост
# 2
Гестационните седмици се броят от датата на последната менструация. Приема се, че при стандартия период от една менструация до друга , т.е. 28 дни, овулацията е по средата или с други думи около 14 ден. Коетоозначава, че  си забременяла преди 4 седмици. Разбира се,  възможно е цикъла ти да не е с продължителност 28 дни, както и е вероятно овулацията да не е била точно по средата  Sunglasses Така че, вие с татито би трябвало да знаете най-добре кога се е случило Wink
Виж целия пост
# 3
Гестационните седмици се броят от датата на последната менструация. Приема се, че при стандартия период от една менструация до друга , т.е. 28 дни, овулацията е по средата или с други думи около 14 ден. Коетоозначава, че  си забременяла преди 4 седмици. Разбира се,  възможно е цикъла ти да не е с продължителност 28 дни, както и е вероятно овулацията да не е била точно по средата  Sunglasses Така че, вие с татито би трябвало да знаете най-добре кога се е случило Wink
newsm10 Това е така. Аз знаех кога съм забременяла, и някъде 1 седмица след менструацията по средата на овулацията. Дори знаех датата. Имам женски календара в компютъра който ми изчислява овулациите, менструациите, и където си отбелязвам дните когато сме правили секс, така се ориентирах за датата, освен това пресметнах кога ми започнаха симптомите, а те започнаха някъде 1 седмица след зачеването.
Виж целия пост
# 4
Гестационните седмици се броят от датата на последната менструация. Приема се, че при стандартия период от една менструация до друга , т.е. 28 дни, овулацията е по средата или с други думи около 14 ден. Коетоозначава, че  си забременяла преди 4 седмици. Разбира се,  възможно е цикъла ти да не е с продължителност 28 дни, както и е вероятно овулацията да не е била точно по средата  Sunglasses Така че, вие с татито би трябвало да знаете най-добре кога се е случило Wink
всичко е точно така ,а този калкулатор може да ти помогне http://www.bg-mamma.com/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия