"Бабини деветини", "суеверия" и "поличби"!!!!????

  • 4 206
  • 29
зравейте!в 8-мия месец съм и съм изправена пред дилема дали да купувам преди раждането неща за бебето или след това Confused.как сте постъпвали вие,вече настоящи мами?
Виж целия пост
# 1
Купувай! thumbsup
Остави ги тия глупави суеверия.По-добре се приготви навреме,да ти е готово всичко.
Виж целия пост
# 2
Купувай!И аз да слушам майка ми и свекърва ми нищо не бях купила и накрая изпаднах в нервна криза от притеснения дали всичко ще е наред като излезна от родилното
Виж целия пост
# 3
купи си!удоволствието е невероятно............После няма да имаш време и ще трябва друг да свърши иначе тази толкова приятна работа LaughingПък и ти ще си избереш това което на теб ти хареса...........Действай и леко раждане Wink
Виж целия пост
# 4
Купихме си всичко предварително.Това е едно от най-приятните неща,не се лишавай от това удоволствие.
Виж целия пост
# 5
Купихме си всичко предварително.Това е едно от най-приятните неща,не се лишавай от това удоволствие.

Така направих и аз ,обаче едва третия път,за което много съжалявам,сега разбрах колко много съм изпуснала заради глупавите бабешки суеверия Crazy
Виж целия пост
# 6
Аз си купих всичко като бременна. И нищо ни няма да ти кажа. Суеверията важат за тези които вярват в тях. Но ти не се връзваш нали??? Дано Бог да е с вас и успех!!!
П.П. Ако оставиш за след раждането, трябва някой друг да изживее това удоволствие вместо теб. Защото на теб няма да ти се разделя с бебо, а и надали ще харесаш всичко. Така че смело атакувай магазините.
Виж целия пост
# 7
Ние сащо си купихме вси4ко предварително. Изпрах и изгладих вси4ки нови дрешки седмица преди термина. Коли4ка и креват4е също взехме преди да сам родила, спално бельо, хавлии, какво ли не ... ве4е не се сещам ... Избирахме вси4ко заедно с много радост и мерак!!!
Виж целия пост
# 8
А и действай че не се знае колко време имаш. На мен ми изтекоха водите 3 седмици по-рано и докато бях в болницата бабата беше в командировка у нас да пере и глади дрешките.
Виж целия пост
# 9
Аз не купих нищо предварително , но бях огледала всичко и таткото имаше подробен списък каво точно да купи ( и той идваше с мен и знаеше какво искам ).Имаше точно 2 неща , които не харесах , но като излязох от болницата отидох и купих каквито харесвам.Аз умирах от желание да оставя малко беба на татко и и да се пошматкам някъде за 1 час.Направо издивявах сама с нея постояно ( е излизах без нея 3 пъти за по 1 час).Както си решиш ти така ще бъде.Важното е да не се съобразяваш с мнението на бабите когато вземеш решение ( съответно с таткото заедно де ).Успех и леко бременеене.
Виж целия пост
# 10
Всеки един от нас поне един път в живота си се е сблъскал с тъй наречените бабини деветини. Но като че ли, когато една жена забременее, те стават не 100 а хиляди. Ние например, със жена ми бяхме на ръба да откачим. Всеки който ни срещнеше, всеки който разбереше, че чакаме дете и се започваше.... А като роди си мислехме, че всичко ще спре... Но... нещата станаха още по зле... Ще дам примери: ако жената прескача кабели - плацентата й щяла да се увие, а моята жена седеше върху стотина такива (компютърни мрежи, ел. кабели, разклонители и др. такива, свързани с професията й), че ако се постриже, ще одреже пишката на бебето, а нашя марти се роди с бая пишле, а в крайна сметка майката да ходи като някоя катунарска циганка ли, с мазна и дълга коса като плява ли? Не бивало да се пипа по тялото като се стресне, че щяли да излязат петна по тялото на детето, а моята жена що кучета я стряскаха.... Вие как бихте реагирали като ви се нахвърли куче, може ли да не се пипнете случайно по тялото?
А сега - не трябвало дрехите да се закачат надолу, трябвало да бъдат винаги на обратно, не трябвало да замръкват, след разходка бебето да се миело с вода по три пъти нагоре и т.р.
Това не вреди ли на психиката, не Ви ли ограничава, не Ви ли действа потискащо....
Ние с жена ми се отказахме да спазваме и да слушаме подобни неща, все пак живеем в 21 век. А ако ги слушахме, едва ли би ни останало време да си отдъхем, то и без другото едно дете в къщи си е радост, щастие, но и ангажимент, и то солиден. Затова реших да събера туй-онуй затези неща, вече гледам на тях от забавната страна.... Споделете ми, ако знаете подобни неща....


Тате Пепо (благодарен)!!!!
Виж целия пост
# 11
Аз си купих някои неща които са най необходимите в началото и не може без тях. Не виждам нищо лошо в това. Защо да оставяш удоволствието по пазаруването за бебо на друг. Най добре сама да си избереш всичко.
Леко раждане ти желая.
Виж целия пост
# 12
слава богу съм далеч и не ми пилят на глават врели не кипели но сетра ми се оплакваше че и сипвали сол или захар по главата с цел гадаене момче или момиче е
Виж целия пост
# 13
Аз не си ги слагам много тия неща и преди и след като родих.Изслушвам най - отговорно който ми говори и си правя каквото знам.Има много доброжелатели и недоброжелатели ама ако ги слушам всички до сега да съм  af.Давайте я по - споко и ако има нужда детето от бабини ..... и разни суеверни ритуали , вие ще си се разберете двамата със жена си.Аз например мия очите нормално както си мия моите.Ако е много топло след разходка и мия очите защото е много хубаво да се поразхладиш и да си отмиеш прахоляка ( това значи ли че използвам .....)Успех и да не ви пука особено.Бебето си е ваше и другите могат само да му се радват без да дават много акъли.
Виж целия пост
# 14
отвратително!!!добре че докато бях бременна силно си ограничих контактите и не съм слушала подобни простотии!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия