Изследване на кръв и урина в 25-та поликлиника София.

  • 11 254
  • 16
Момичета, искам да споделя какво ми се случи тези дни.

Имам бебе на година и месец. Отидох с направление за кръв и урина, рутинното при навършване на годинка. Занесох урина, в стерилно шишенце, предната вечер хубаво измих малката, на сутринта пак я измих само с вода и с триста зора взех материала. Занесох урината, взеха кръв. До тук добре.

На следващия ден отивам при педиатърката, получила е само кръвната картина и ме прати за резултата от урината.
Почуках, обясних и се почна едно търсене, първо в компютъра, после по тетрадки някакви. Пет пъти питаха кога съм дала урината, как се казва пациентката. Помолиха ме да изчакам навън. Чаках поне 10 мин и малката се разрева, влезнах само да им кажа, че ще се върна след половин час, но в стаята нямаше никой, в съседната стая си говорят лаборантките. Чух ясно как едната каза "Напиши нещо, пък те ще я накарат да я повтори". Излезнах без да ме видят, напълно погълната от размисъл върху чутото, не можех да повярвам, че говорят за написване на грешни резултати, независимо дали за нашата урина или за друга. След две минути ми връчиха едно листче с номер и резултати. Пишеше само Масово бактерии и левкоцити. Няма стойности, няма референтни граници, нищо друго. Не знам дали принципно върху такава бланка  се пише, предишните изследвания бяха в СВ.св Панталеймон /не съм много убедена точно за името, но това е частна болница и пак работи със здравната каса/ Там имаше всичко на компютър написано, с подпис и печат, с референтни стойности, с да и не и т.н.
Попитах лаборантките, дали са сигурни, че това са нашите резултати, а те казаха "ами да, но сигурно сте замърсили пробата - отидете при лекарката, тя ще ви каже какво да правите/.

Педиатърката ме успокои. Знам, че бактерии могат да се появят от замърсяване на проба в къщи, при изследване, но ЛЕВКОЦИТИ  и то масово при малко бебе е много опасно. Няма как да съм замърсила с левкоцити урината. При масово левкоцити, поне белтък трябва да има, поне нещо в кръвната къртина трябва да има.

Цяла нощ съм чела, плакала /аз съм самичка, няма го тати - то по-добре, че тогава какъв скандал щеше да вдигне той/ не съм спала. Днес наново взех урина, отидох в друга лаборатория, под зоркия контрол на свекърва ми се направиха изследванията - тя жената е бивша лаборантка с над 30 годишен стаж. Та при нейните бивши колежки. То, тя ми обясни всички тези неща - за левкоцитите, за белтъка, успокоява ме жената ,ама аз се панирах. Според нея даже не са разбрали, че търсят резултати на бебе, а са мислили, че за мен става въпрос.

Е момичета - ИДЕАЛНИ резултати - нищо няма, не са намерили нито една бактерия, левкоцит или каквото и да е притеснително. Камък ми падна от сърцето, сега пък плача от облекчение, абе луда работа, явно повечко ми се събра, зъби, отучване от биби, неядене, та за капак  и  това. Утре ще ходим да повторим и кръвните резултати, че вече на тези жени в 25 -та поликлиника нямам вяра. А даже и кръвна група си платих - и в нея се съмнявам. Аз О+, таткото А+, а бебка А-, егати, питах в неговата рода няма отрицателен резус фактор, в моята също, от къде се взе пък този  "-", явно мутирал, както и да е.

В понеделник ще говоря с педиатърката и ще реша дали да се оплача писменно или устно, на кого и т.н.

Виж целия пост
# 1
 smile3515 ама какво ли не случва....мила родна страна.....
Виж целия пост
# 2
За пореден път се изумявам....какво е това отношение, каква е тази подигравка със сърцата на хората ?

meggyv 0 оплачи се . подай жалба . не оставяй нещата така !
Виж целия пост
# 3
Здрасти, отговарям ти тука:

В 25-та поликлиника в никакъв случай не прави изследвания на детето! Ползвайте Цибалаб или Армилабор в поликлиниката на Военна болница, нищо че е далече.

Колкото до резус фактора, той не се унаследява по стандартния начин, а малко по-сложно:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D1%83%D1%81-%D1% … D1%82%D0%BE%D1%80
Може да се получи отрицателен от два положителни, но все пак го проконтролирай и него.
Виж целия пост
# 4
В 25-та поликлиника в никакъв случай не прави изследвания на детето! Ползвайте Цибалаб или Армилабор в поликлиниката на Военна болница, нищо че е далече.

И аз само там си правя изследвания за мени детето!!!

Меги, радвам се, че всичко е наред с детенце!!! не че съм се съмнявала, де!!!
Hug  bouquet
А за кръвната група има такива случки, например аз съм  А "-", майка ми е В "-", баща ми АВ, доста съм се омешала Wink, а сина ми е 0 "+", макар че, както казах аз съм А "-", а мъжът е А "+" - ама явно се случват такива неща!!! ама в родът на мъжа ми май си има доста хора с тази кръвна група newsm78
Виж целия пост
# 5
Меги, много лошо са постъпили тези от поликлиниката. Да бяха казали, че са изгубили урината по-добре, все пак е възможно да се случи. Но пък е трябвало да ги засечеш в момента и да зададеш въпроса директно. Но по-важното е, че на Кари й няма нищо  Hug
За резусфактора няма какво да се притесняваш. Има голяма вероятност да е с отрицателен Simple Smile Зависи от мама и тате. Щом ти и баща й имате положителен Rh, то може гените и на двамата да са "-" "+" или "+" "+" (нали си имате по 2). Единствения начин тя да има отрицателен Rh е всеки от вас да има по един - и един +. А тя е взела отрицателните от вас. Нейните са 2 отрицателни, затова Rh e отрицателен Simple Smile Дано да съм успяла да обясня  newsm78
Виж целия пост
# 6
EЙ, Джидже - накрая светнах. Мерси.
Да бяха казали - "направете пак" би било най-добре, но уви не.
Ще повторя и кръвните, пък ще видим дали поне те ще са близо до истината.

Утре ще ходим за кръвта и ще пиша.
Виж целия пост
# 7
EЙ, Джидже - накрая светнах. Мерси.
Да бяха казали - "направете пак" би било най-добре, но уви не.
Ще повторя и кръвните, пък ще видим дали поне те ще са близо до истината.

Утре ще ходим за кръвта и ще пиша.

Чакаме отчет  Hug
Виж целия пост
# 8
Уффф, кръвта за жалост също не е изследвана като хората. Имаме утайка 18  Tired , а уж била всичко наред. Дано да е от зъбките или от прекарания грип преди две седмици. Утайката бавно се нормализирала. Но пък и аз умна бяла птица, взех че и дадох мляко точно преди да се вземе кръв  ooooh!
Та след известно време пак ще се боцкаме. Тогава ще пусна и за кр.група.
Виж целия пост
# 9
Значи, аз също живея в Младост. На лекар ходя... абе, на най- различни места, но НЕ и в тази п-ка. Никога, в никакъв случай! За последно съм била там да ми сложат тетанус - преди... ами, сигурно 10 - 15 години. Имаше си причина да го искам, отне ми 2 часа (2 часа!!!!  Twisted Evil) и накрая ми казаха, че нямат с какво да почистят раните... кръвта по които междувременно беше засъхнала. Пък аз не че кой знае какво исках - просто малко вода от чешмата, че да не ходя по улиците като психопат - убиец (по ръцете бяха, издрасквания, но обилно кървили). Ами, отидох си така и - беж надалеч! Сега ДжПито ми е в 17та п-ка, също и на бебето (случайно съвпадение)...
За изследвания - хора, почти всяка частна лаборатория работи с касата! - ходя кога където ми е удобно, но НИКОГА в поликлиника. Никоя, изобщо.
Виж целия пост
# 10
Когато бях бременна, живеех в Млдост 4, но си следих бременността на друго място, не в 25-та поликлиника. КОгато дойде време за изследвания, първо мислех да ги правя там, но гинеколожката ми каза, че там са показали положителен резултат за хепатит на нейна също бременна пациентка, при направени две други проби в други лаботаротории, се е оказало, че няма такова нещо и жената е здрава.
Виж целия пост
# 11
Момичета,не ходете повече в 25-та поликлиника...  Тръгвам аз да си вадя медицинско,да си подновя книжката...отивам на първия етаж и ми дават номерата на кабинетите...сядам и чакам...от 12 и 30 до 15 часа.Имало конференция и " требе да чекам".Питат ме за какво чакам...еди каквоси...и ооо ама вие не сте за тоя кабинет! Леле е е щях да припадна,като се развиках,като почервенех...къде е тая с номерата...отишла си е...дадоха ми други номера...и пак Чекам...минах за половин час.  Печеля по 150 лева на ден(в случая ги загубих),отивам в КАТ...късно е,елате утре.Кои ще ми върне загубите и нервите? Какво да ги правя? Освен оная с очелата да я ...незнам какво. Такава простотия и пародия е нашето здравеопазване #Cussing out #2gunfire  Ако решите да подадете иск и аз ше се включа Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
С проблема за кръвните проби запознах господата от "Господари на ефира". Небива да подценяваме проблема,недаи си боже се случи нещо на някое бебе от тая лудост в здравеопазването. Ако съм бащата ще трябва да ги срина със земята.
Виж целия пост
# 13
Здравейте и от мен аз живея в Младост 4 и понеже ми е най-близо ми водят ЖК в 25- поликлиника , но въпреки това докторката ме праща да си правя изследванията в частни лаборатории , а не в тази в поликлиниката  newsm78 защо ли?
Виж целия пост
# 14
Мненията ви по темата са  супер полезни за такива като мен! Добре,че не се запсах на ЖК в 25 ДКЦ, а много се чудех,близко ми е ,но ако трябва и 2 часа ще пътувам до сегашната си ЖК и лаборатория. И на кой умник му е дошла гениалната идея ЖК и денската  да са заедно, от лявата страна на централния вход са я направили?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия