За Тирамису-то да ви попитам

  • 5 719
  • 16
Някой правил ли е тирамису без яйца. Със сирене крема и заквасена сметана. Много ми се иска да го направя, на не трябва да слагам яйца.
Някой ще ми помогне ли с такава рецепта?
Виж целия пост
# 1
Уф, как обичам тирамису. Heart Eyes За съжаление никога не съм се опитвала да приготвя. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2







Разбиваш сметаната.Добавяш крема сирене и малко захар и пак разбиваш.
Към свареното кафе слага малко алкохаол ром,уиски,коняк....
Топиш бишкотите в кафето и редиш в тавичка,намазваш със сметана;
пак бишкоти и пак сметана...така до изчерпване на количествата.
Най-отгоре поръсваш с какао - в хладилника!
Виж целия пост
# 3
Разбиваш сметаната.Добавяш крема сирене и малко захар и пак разбиваш.
Към свареното кафе слага малко алкохаол ром,уиски,коняк....
Топиш бишкотите в кафето и редиш в тавичка,намазваш със сметана;
пак бишкоти и пак сметана...така до изчерпване на количествата.
Най-отгоре поръсваш с какао - в хладилника!

Благодаря ти! Вече стои в хладилника. Почти така го направих.

За крема

2 пак. Филаделфия
1 коф заквасена сметана
2 ч.ч пудра захар

Разбих на пухкав крем

В чаша за коняк сложих най-отдолу натрошени бисквити закуска натопени в силно кафе с малко мляко и бейлис
Отгоре крема
Най-отгоре настърган натурален шоколад

Дано успее да поседи поне 2-3 часа в хладилника преди да сме го изяли  Grinning
Виж целия пост
# 4
После кажи как се е получило, че и аз не съм правила, а рецепти разни.
Виж целия пост
# 5
После кажи как се е получило, че и аз не съм правила, а рецепти разни.

Супер стана!
Първите две чашки вече отидоха.
Може би трябваше да сложа още малко бейлис и да държа идея повече бисквитките в кафето, за да станат съвсем сочни. Ноооо и така е добре. Кремът, обаче е страхотен.
Излезнаха ми 11 чашки, но така като гледам утре ще направя още една доза.
Виж целия пост
# 6
Ок. Да питам:

Филаделфията (крема сирене ли?) една разфасовка ли е само или има различни? Колко грама?

Заквасената - голяма или малка?

Този бейлис може ли да се замени с нещо? Колко е необходимо?
Виж целия пост
# 7
Филаделфията е крема сирене - 220 гр опаковката - това беше моята. Ползвах 2, т.е. 440 гр. Просто имах в хладилника, но следващия път /т.е. утре  Grinning/ ще го пробвам и с крема сирене, защото имам три опаковки от по 125 гр.
Сметаната - заквасена - тази на Данон 450 гр мисля, че беше - голямата кофичка като киселото мляко.
Бейлисът по-принцип не е по рецепта. В рецептата пише коняк, ром. Но аз нямах. Имах бейлис и уиски - може и с двете. Избрах си бейлис. Аз сложих 1 ч.л. лъжичка, но ми се стори малко. Утре ще сложа 1 с.л. Обаче това си е индивидуално, то е за аромат.
Виж целия пост
# 8
Мерси, мерси. Ще се опита. Винаги съм мислила, че е много засукано и трудно. Laughing
Виж целия пост
# 9
Винаги съм се притеснявала да направя тирамису заради суровите яйца. Ето че има и рецепта без яйца и при това става вкусно. Благодаря ви момичета.  bouquet
Виж целия пост
# 10
предполагам сиренето крема и сметаната могат да се заменят с маскарпоне, нали? каквото се слага по принцип.
това ще ми е следващият опит. благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 11
предполагам сиренето крема и сметаната могат да се заменят с маскарпоне, нали? каквото се слага по принцип.
това ще ми е следващият опит. благодаря!  bouquet

 Grinning Grinning
ами да. И аз мислех да го пробвам с маскарпоне, така че ако ме изпревариш пиши, моля те как е станало
Виж целия пост
# 12
Ох и аз обожавам Тирамису, но нещо не ми стиска да се пробвам да го направя  Confused
Виж целия пост
# 13
Да се включа и аз... Не си играйте да замествате и изменяте продуктите от оригиналната рецепта. Разултатът не е същия  Naughty
Използвайте си маскарпоне и не се притеснявайте от суровите яйца. Те минават през топлинна обработка. Жълтъците трябва да достигнат около 40 градуса температура все пак по рецепта.
Ако някой иска да знае как - няма проблеми ще я дам, само да не се натрапвам.
 Аааааааааааааа, и още никакъв бейлис-само амарето или коантро!
Виж целия пост
# 14
Да се включа и аз... Не си играйте да замествате и изменяте продуктите от оригиналната рецепта. Разултатът не е същия  Naughty
Използвайте си маскарпоне и не се притеснявайте от суровите яйца. Те минават през топлинна обработка. Жълтъците трябва да достигнат около 40 градуса температура все пак по рецепта.
Ако някой иска да знае как - няма проблеми ще я дам, само да не се натрапвам.

 Аааааааааааааа, и още никакъв бейлис-само амарето или коантро!

Може ли? Плс. Hug Толкова обичам Тирамису.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия