Как да сготвя риба във фолио?

  • 15 159
  • 4
Моля да ме извините, за тъпия въпрос, но много ми се е прияло риба-скумрия. Казаха ми, че я печат в фолио, но къде и как точно незнам.
Как да си я направя?
Много благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Ще ти кажа как я правя аз,само че не във фолио,а в хартия.Вземам няколко листа ксероксна хартия,в зависимост от броя на рибите.Разрязвам рибките на половинки,махам им главите и опашките,средната част поливам с малко олио(зехтин),посолявам,може да сложиш малко черен пипер ако обичате.Всеки лист намазвам с олио и завивам рибките.нареждам в тавичка и пека мна средна фурна.Става печено-задушена скумрийка ммммм.Гарнирам с лимонче и картофено пюре.Дано да ти хареса.По същия начин предполагам става и във фолио,но аз не съм пробвала.
Виж целия пост
# 2




Поръсвам рибата (изчистена и измита) с вегета,черен пипер,зехтин/олио/кр.масло.
Завивам добре и пека в загрята фурна на 200 градуса за 20 мин.
Може да обелиш картофи,осоли ги и сложи малко кр.масло.Всеки картоф завиваш с фолио на бонбонче
и печеш заедно с рибата - за гарнитура.
Виж целия пост
# 3
аз я правя така-парче фолио,отгоре мъничко олио,след това изчистената скумрия леко посолена и поръсена с черен пипер.След това нареждам отгоре тънки кръгчета домат,морковчета на лентички,понякога слагам и картоф на кръгчета,най -отгоре слагам лимон пак на колелца посолявам,ако имам бяло вино слагам 1 с.лъж.,увивам хубаво фолиото и във фурната.става вкусно,пък и гарнитурката е вътре.
Виж целия пост
# 4
Мъжът ми я прави по най-лесния начин. Намазва фолиото с олио, в коремчето на рибата слага парченца чесън, сол, черен пипер, лимон. Завива във фолиото и пече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия