Сериозен проблем със зъбките. Мами,помагайте!

  • 1 017
  • 6
     При гангрена на зъбчето на четири годишно дете,какво е лечението? Стоматологът казва,че зъба не бива да се изважда,за да не се деформира челюстта,да пази място за следващите зъбки. Но периодично този зъб се пълни с гной,това е опасно. Моля мамите стоматолози,дайте си мнението. Благодаря.
   Ако има и други родители,на които децата им са имали същия проблем,ще съм много благодарна да споделят опита си. Може и на ЛС.
Виж целия пост
# 1
Заведи детето и на друг стоматолог Peace
А гангрената лекува ли се по някакъв начин?
Виж целия пост
# 2
    Да,утре ще отидем и при друг стоматолог,за второ мнение. Този,който ни лекува е добър,доволна съм. Той е единственият лекар,който можа да предразположи детето,за да започнем лечение. Тя изобщо не искаше да си отвори устата,знаете как е при малките деца. Гангрената лекуваха с лекарство,дренаж,сега зъбът е оставен наполовина отворен. Периодично,веднъж в месеца,ходим за преглед и евентуално почистване,ако се налага. 
Виж целия пост
# 3
Синът ми,който е на 10 г. от 2 г. има такъв проблем.Лечението беше като при вас,с тази разлика,че след известен период затвориха напълно зъбчето.За сега няма проблем.
Виж целия пост
# 4
Бяхме с гангрена на кътник. Обясниха ми, че не можем да го извадим, но и да го затворим. С една дума докато го смени ще е отворен. Ей в чудо се видях. Търсих доста време, но намерих стоматолог, които го лекува и затвори.
Но ми обясниха, че няма гаранция за това дали такова зъбче ще подаде на лечение. Понякога се налага зъба да е отворен  до смяна. Също знам, че колкото повече е отворен зъба, толкова по - малък шанс да се затвори без проблем. За нещастие имаме едно такова зъбче, което изтървахме и сега си стои отворено. Но е резец и мога сама да почиствам каналчето. На кътник няма как да го правя.
Виж целия пост
# 5
    Благодаря ви за отговорите,мили мами! Hug Записах час при стоматолог за довечера,най-вероятно ще предложи да продължим лечението както до сега. Щом и вие така сте лекували децата си,значи няма друг начин. Още веднъж ви благодаря,че откликнахте на въпроса ми.
Виж целия пост
# 6
    Благодаря ви за отговорите,мили мами! Hug Записах час при стоматолог за довечера,най-вероятно ще предложи да продължим лечението както до сега. Щом и вие така сте лекували децата си,значи няма друг начин. Още веднъж ви благодаря,че откликнахте на въпроса ми.
Ако зъбчето "дава" лечение. Тоест да е затворено напълно с лекарство и временна пломба, това е знак, че ще се затвори без проблем. Стискам палци и при вас така да стане. Ако не не е страшно просто по - честичко ще сте на зъболекар. Не разбрах дали е кътник или резец. Ако е резец нещата с почистването няма да са проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия