Какво е нужно за едно кръщене?

  • 7 357
  • 9
Здравейте мами!Имам отново въпрос към вас!Скоро ми предстои кръщене и събирам опити и мнения какво точно е нужно за едно кръщене!Нека тези които са минали по този път да ми напишат и разкажат как е минало тяхното кръщене и какво са носили и кое от кой е било!Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ами кръстницата купи нови дрешки за преобличане след като кръстиха детето всичко се смени и се облече в нови дрешки. Искаха ни бутилка вино и  погача, хавлия-2бр.и друго може да е имало, но съм забравила. Като отидеш там където си решила да си кръстиш детето ще ти обяснят най подробно какво трябва да носиш.
Виж целия пост
# 2
На различни места искат различни неща. Попитайте в църквата, в която ще е кръщенето.
Виж целия пост
# 3
В църквата,където ще е кръщенето обикновено имат списък с нужните неща.При нас беше-пита,бутилка вино/така и не видях да я използват Mr. Green/,хавлия,китка здравец,малка бутилка олио,малко бурканче мед.Само не ме предупредиха колко голяма да е хавлията и насред м. юни попа ги окъпа юнашки ,та тези които бях взела се оказаха неподходящи-добре,че беше топло.След ритуала кръстниците подариха дрешки,ние на тях-също подарък-спомен от събитието.Всички гости почерпихме в заведение .
Виж целия пост
# 4
На различни места искат различни неща. Попитайте в църквата, в която ще е кръщенето.
Peace
Виж целия пост
# 5
Най-добре е да се пита на място, където решите да кръщавате детето, понеже на розличните места, има някои различия.
На нас ни искаха - нови дрешки, хавлийка, сапун, олио, питка, вино.

Виж целия пост
# 6
Дияна я кръщавах в софийска църква. Когато записвах час за кръщенето ми дадоха лист  - списък с необходимите неща.

и какво са носили и кое от кой е било!Благодаря!
Това според мен е въпрос на личен избор.
Чувала съм много неща. Например, че дрехите на детето, с които се облича след кръщенето, се купуват от кръстника.
Аз действах напук на всички "правила". Кръстникът на Дияна не живее в БГ. Напастнах датата на кръщенето по неговата отпуска. Не исках да го товаря с пазаруване. Всичко подготвих сама, всичко необходимо купих аз. Кръстникът се запъна, че поне подарък трябва да купи. Той купи златно кръстче, но като се прибра в Сф. И подарък купи.
Виж целия пост
# 7
Моят съвет е непременно да разпиташ за обичая в църквата, където ще кръщавате. Там ще ти изброят нещата.
Към това какво ще ти кажат там, споделям моя опит и давам съвет:
На нас ни искаха хавлия за попа и сапун, хавлия за детето, нови -или чисти- дрешки за детето, нещо дребно за почерпка там.
Моите съвети:
- ако имате вкъщи икони или ще ви подаряват, златни кръстчета и т.н. - добре е да ги вземете, по време на ритуала ще ги осветят. Поставят се на една масичка, като предварително го обсъждате с попа.
- също препоръчвам да вземете една хубава пита, да я осветите по време на ритуала и после да я разчупите в ресторанта или у вас- където е почерпката.

Ние бяхме взели сладки и бонбони, почерпихме в църквата гостите и после в едно уютно заведение.

Подарък за кръстника, във вашия случай кръстницата- в другата тема споменах мнението ми. Може за кръстницата и един хубав букет.
Виж целия пост
# 8
Както вече са ти казали, когато отидеш да запишеш час, ще ти кажат какво е нужно. За ориентир, ето какво искаха за кръщенето на Зори: питка, здравец с червен конец, 2 кърпи, 1 сапун, 1 кръстче.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за подробните обяснения!Да непременно ще отида да попитам в самата църква като отида да запазвам час защото и нашето крущене се пада и по коледите пости и мойе да трябва нещо по различно,но все пак да си имам някаква представа!При нас обаче нашата кръстница в момента е безработна и няма да може да закупи нещата затова ще го направя аз!но ми казаха че е хубаво все пак детето да е облякано поне с нещо от кръстницата и затова тя ще ми вземе долните дрешки а аз горните!А за кръстчето ние с таткото сме си решили това да е подарака от нас защото Стенли има и ройден ден в същия ден! Simple Smile
 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия