За или против нощния крем?

  • 643
  • 11
За или против ползването на нощен крем сте?
Питам, защото наред с мненията "за", чета и някакви такива "против", с мотива, че кожата трябвало да почива през нощта, и т.н.
Виж целия пост
# 1
Ми след като изчистя с тоалетното мляко, не си плакна лицето. Пък то млякото е за суха кожа и съответно нямам нужда да нанасям овлажняващ крем.

В много редки случаи слагам преди сън крем, за който не е уточнено дали е дневен или нощен. Това се случва, когато правя пилинг маска, след която кожата ми остава суха и опъната. Пилинг маска правя 1-2 месечно и то не задължително вечер Wink.
Виж целия пост
# 2
против..
Виж целия пост
# 3
Ако противниците на нощния крем казват, че през нощта кожата трябва да почива, то пък защитниците му ще ти кажат, че точно през нощта по време на съня кожата най-пълноценно усвоява полезните съставки на крема.
Аз понякога си слагам нощен крем, но не винаги. Напоследък спя с един с пилинг ефект за блясък на Нюкс.
Виж целия пост
# 4
зависи от възрастта.....
на 20 едно тоалетно мляко може и да е достатъ4но за да хидратира, но на 50 определено няма да бъде...
Виж целия пост
# 5
"За" - винаги слагам нощен крем Peace На сутринта лицето ми се чувства свежо и отпочинало Flutter. Не мога да разчитам Naughty на това кожата ми сама да се възстановява от агресивната и замърсена околна среда, ежедневния стрес и т.н. Теорията за "почивката" Mr. Green и това, че ставала мързелива, също ми е малко мъглява Rolling Eyes През нощта кожата усвоява по-пълноценно съставките на крема (последното под някои условия Mr. Green - нанасяне 2 часа преди лягане и задължително преди 22.00 часа). Освен това, както писах и в другата тема, повечето мазила ги правят с активни съставки под 1 % ( т.е под прага за ефективност ) и в тази връзка не виждам как нощният крем би могъл да има някакво отрицателно въздействие Peace.
Виж целия пост
# 6
Зависи от възрастта и от кожата,моята кожа е много суха и не мога без нощен крем!
Виж целия пост
# 7
за, особено за суха кожа
също над 30-35 г. мисля, че е повече от желателен
когато ми е прекалено топло или мързеливо, слагам само околоочен
иначе лятото - лек серум или много нежен крем, а зимата - крем за смесена кожа с една идея по-плътна консистенция от летния
Виж целия пост
# 8
Аз лично без нощен крем не мога да си легна...абсолютно съм ЗА  Crazy
Виж целия пост
# 9
"За", но наистина зависи от кожата и възрастта. След 26-28 години според мен е задължително, 30 даже е малко късно Peace
Виж целия пост
# 10
аз също не ползвам нощен крем , и аз чух че е добре кожата да диша през нощта , но си мисля че хората с много суха кожа имат нужда от такъв
Виж целия пост
# 11
За, вечер кожата има нужда от регенерация, каквато предлага нощния крем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия