Нисък хемоглобин на бебе на шест месеца

  • 5 482
  • 19
Здравейте,мамчета!!!
За първи път се включват в подобен форум и се надявам да ми помогнете.Преди няколко дни направихме стандартните изследвания на бебока на шест месеца и се оказа,че хемоглобина на дъщея ми е 80,след което, както предполагате направо се панирах.
Моля майки,които имат подобни проблеми да споделят- как да увелича този хемоглобин,четах за каша от елда на ХИП,обаче на опаковката й мъжът ми не видял никъде да пише,че съдържа желязо и все още не съм взела.Помага ли тази каша от елда или друга каша, и въобще какво да дам,например чай от коприва или,лекарката ми каза да й давам капки Малтофер и толкоз.

Моля за съдействие и помощ  с инфо
Виж целия пост
# 1
Първо повторете изследването в друга лаборатория, с венозна кръв (сигурна съм, че сега сте правили с кръв от пръста).
След това вижте има ли предпоставка за таласемия.
И едва след това атакувайте с желязо.

Успех и спокойно   bouquet
Виж целия пост
# 2
Не виждам поводи за паника. Предвид, че на Запад изследвания, ей така, за идеята, на бебета и деца, не се правят  Grinning
Синът ми мина 3г и само веднага след раждането са му взимали кръв  Grinning
Виж целия пост
# 3
И аз това си мислех. Тук не се правят такива изследвания профилактично и не съм знаела колко е хемоглобина на сина ми.
Дано всичко е наред с детенцето! Подкрепям мнението на Никол за повторно изследване.
Виж целия пост
# 4
Да-повторете изследването и то с венозна кръв PeaceПри взимане на кръв от пръста често резултатите не са реални,поради стреса от самата манипулация!Детето плака ли много повреме на манипулацията?
Педиатърката нищо повече ли не каза?
Хемоглобин 80 е доста нисък!На сина ми му се наложи да му видят колко е като беше на 5месеца-беше 93 и тогава след консултация с хематолог пи Малтофер в продължение на месец,но той не се хранеше добре Peace
Също би било хубаво да се консултирате с хематолог!/80 наистина е малко!/
НО преди всичко не се шашкай-има и такова понятие като наследствена анемия и това по никакъв начин не пречи на здравето на човек!Ти или таткото да сте анемични?
Виж целия пост
# 5
тук изследвания за нивата на желязо също не се правят ей така, но пък няколко години изследваха бебетата за тези нива. тези набл'дения показаха, че нивата на желязо спадат рязко около 6-тия месец независимо дали бебето е кърмено или не. в резултат, има нова схема за захранване: каша обогатена с желязо (тук всички каши за захранване са такива - оризова, пшенична, овесена, ечемичена), АМ - то си е обогатено тук всичкото, за европейските марки не знам; месни п'рета от шестия месец (пуйка и пиле най-вече); жълтък от 6-тия месец също. аз захраних така.
Виж целия пост
# 6
Аз и затова не правя изследванията,които са в 6ти месец.След като на детето му няма нищо, защо да му създаваме "нещо".Ако има някаква причина тогава ще й направя необходимите изследвания. Hug
Виж целия пост
# 7
На 6 месеца,хемоглобина на детето беше 120.
Вашето е наистина ниско.
Направете пак изследвания и тогава действай.
А тази каша от елда наистина съдържа много желязо.
Детето ми до 1 годинка ядеше поне 2 пъти в седмицата от нея.
Виж целия пост
# 8
и на моя син хемоглобинът на 6м.беше 120.Така ,че за свое спокойствие направи отново изследване!!Стискам палци всичко при вас да е наред. Praynig Praynig
Виж целия пост
# 9
Моят съвет е да започваш веднага да даваш на детето каша обогатена с желязо или други желязосъдържащи храни, независимо дали и кога ще направите ново изследване. Също да направите консултация с детски хематолог.
Резервите от желязо след 5-тия месец при бебетата се изчерпват и има риск от недостиг на желязо (желязодефицитна анемия), съответно желязо трябва да се "внесе отвън". Така ще вдигнеш хемоглобина. Ниският хемоглобин още не означава анемия, но е сериозно предупреждение.
В АМ има добавено желязо. Някои добри хранителни източници на желязо са детските овесени каши, жълтъците, пастьоризираното телешко или пилешко месо, пюрето от моркови и круши. Витамин С спомага за усвояването на желязото в организма. Изберете зърнена каша обогатена с желязо, не знам за кашите на Хип, но тези на Милупа съдържат допълнително желязо, пише го на опаковката най-отпред. Ето ги:  http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html. Капките Малтофер също ще "внесат" желязо в организма.
Към 6-тия месец бебето трябва да яде 100-150 гр каша, това е според книгите за отглеждане и хранене на деца Simple Smile
А относно профилактичните изследвания на децата, аз съм твърдо "за". Как иначе ще се разбере дали на детето му има "нещо"? Само по предположение на педиатъра аз не бих рискувала, ами ако педиатъра е разсеян и/или немарлив и не забележи признаците за "нещото"? Освен това, нали ние възрастните си правим профилактични изследвания веднъж или два пъти в годината, също и съответните проф. прегледи, защо да не се погрижим за децата си по същата логика?!  Peace
Виж целия пост
# 10
Елдата сама по себе си съдържа много желязо. Нищо не пречи да я даваш. Давай и Малтофера, като междувременно пуснете и кръв от вената+консулт със специалист.
Виж целия пост
# 11
Давай Малтофер и други желязосъдържащи храни
Виж целия пост
# 12
Пуснете изследване с венозна кръв, но при тази стойност е необходима и консултация с хематолог, за да се отхвърли таласемия. Самоцелния прием на железен препарат като Малтофер няма да реши проблема, може и да навреди.
Виж целия пост
# 13
Аз давам на детето си Легофер, но естествено ми е предписан от лекар. Благодарение на него си оправи хемоглобина, защото преди това му преливаха два пъти кръв заради нисък хемоглобин. Доколкото знам желязото не е опасно и не може да се предозира, защото организма усвоява колкото може и другото се изхвърля.
Виж целия пост
# 14
И нашите стойности бяха ниски на тази възраст,моя съвет е да си даваш капките,елдата е добра храна за вас,аз купувам елда и си приготвям сама кашата.И не се притесняваи,на една година пак ще го проверите,нещата може да са по различни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия