Въпрос за противоачатъчните....

  • 994
  • 12
Налага ми се да пия противозачатъчни заради регулиране на хормоните,в следствие на наложило се 3 пъти абразио/не ми се навлиза в подробности  Cry/
Трябва да ги пия поне 6 месеца и от 6 мес до година не бива да забременявам....
Малко съм притеснена и именно защото не бива да забременявам 2 месеца пия противозачатъчни,но ползвам и презервативи....
Този месец след консултация с лекаря и с форума реших да се доверя на  САМО противозачатъчните...
Имам следните въпроси към тези,които са ползвали:
* Ако пия редовно хапчетата-стриктна съм точно в определения час на ден си ги вземам- има ли вероятност да забременея?
*Мога  ли да съм спокойна в тези седем дни ,през които не приемам таблетки ,че съм защитена от хапчетата/в листовката не намерих нищо /,или през тези седем дни през които трябва да настъпи отпадното кървене има възможност да забременея....
Надявам се да не се повтарям,но не намерих отговори на тези въпроси, а така и така пия противозачатъчни ,до колко мога да им се доверя.....
Виж целия пост
# 1
100% гаранция за предпазване от бременност няма, независимо от вида на контрацептива.
Повечето жени се доверяват напълно на противозачатъчните.
Виж целия пост
# 2
100% предпазване от бременност има само когато не правиш секс  Laughing.Аз се доверявах изцяло на противозачатъчните и грешка не е имало.
Виж целия пост
# 3
И аз изцяло се доверявам на противозачатъчните. Пия ги вече 5 години.
Дори и таблетки съм пропускала, но нищо не се е случвало. Не се притеснявай. Те са доста ефикасни за предпазване.
Виж целия пост
# 4
И аз се доверявам на само на хапчетата и също съм пропускала таблетка - нищо не се случи, но трябва да се внимава наистина.
През седемте дни също си предпазена, въпреки че не ги взимаш.
Другото важно нещо е че някои лекарства, АБ отслабват влиянието на противозачатъчните и трябва да се взимат допълнителни мерки.За това като ти изписват други лекарства винаги казвай, за да ги съобразяват с това или просто се предпазвай допълнително.

Виж целия пост
# 5
100% гаранция за предпазване от бременност няма, независимо от вида на контрацептива.
има някаква нищожна вероятност наистина, но я има.
преди да забременя пиех противозачатъчни и не съм имала проблем, дори и да не ги приемам всеки ден в 1 и същи час и да пропускам дори.
сега отново пия, но са други и внимавам повече Laughing
през 7те дни действието на таблетките продължава, според повечето листовки. Peace
какви са твоите противозачатъчни?
Виж целия пост
# 6
Аз също се доверявам само на противозачатъчни и до сега да чукам на дърво проблеми не съм имала.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви момичета Hug
Първия месец пих Регулон а сега вече втори пия Линдинет 30- с тях ще продължавам според лекаря 6 месеца
Виж целия пост
# 8
* Ако пия редовно хапчетата-стриктна съм точно в определения час на ден си ги вземам- има ли вероятност да забременея?
*Мога  ли да съм спокойна в тези седем дни ,през които не приемам таблетки ,че съм защитена от хапчетата/в листовката не намерих нищо /,или през тези седем дни през които трябва да настъпи отпадното кървене има възможност да забременея....
Надявам се да не се повтарям,но не намерих отговори на тези въпроси, а така и така пия противозачатъчни ,до колко мога да им се доверя.....

* Вероятност винаги има, но е минимална - по памет към 2 %, толкова е и при презервативите... може и да не е точна цифрата, мързи ме да вадя листовки.
* Едва ли ще имаш желание да правиш бебета докато кървиш, но така или иначе можеш да си спокойна.
Виж целия пост
# 9
Момичета вече ми е четвъртия ден без хапчета/последното го пих в неделя вечерта/ и още нямам отпадно кървене Cry
Предишните два месеца ми идваше на 2-3 ден,като първия месец кървях постоянно....
Ама сега ,нали уж се предпазвам само с хапчетата....
Много ме е страх да не съм бременна че е противопоказно...
Дали ако си взема тест за бременност ще покаже правилно като пия хапчета?
Виж целия пост
# 10
vnd, не се притеснявай, ще ти дойде,
не си бременна, сигурна съм, може привечер да прокървиш,

при мен съм забелязала, че ако единия месец ги пия сутрин хапчетата,
съответно на 3 или на 4 ден ми идва сутринта,
а, ако на следващия месец ги пия вечер- съответно вечер ми идва,
странна работа  Crazy
Виж целия пост
# 11
100% гаранция за предпазване от бременност няма, независимо от вида на контрацептива.
има някаква нищожна вероятност наистина, но я има.
преди да забременя пиех противозачатъчни и не съм имала проблем, дори и да не ги приемам всеки ден в 1 и същи час и да пропускам дори.
сега отново пия, но са други и внимавам повече Laughing
през 7те дни действието на таблетките продължава, според повечето листовки. Peace
какви са твоите противозачатъчни?


Какви са новите, че внимаваш повече? (ако не е тайна, де...)
Виж целия пост
# 12
Момичета...пропуснала съм една таблетка,но не помня кога точно- последните 4-5 таблетки трябва да е било-усетих се чак на последната/голяма съм заспа/ и ги взех и двете наведнъж
Днес ми е четвъртия ден от както не ги пия и ...още не ми е дошло....миналия път ми дойде на четвъртия ден следобяд...
Много съм притеснена,защото не знам кога е било и със сигулност 48часа съм направила пауза между двете хапчета.
Мога ли да си взема тест да проверя,въпреки че по мои спомени по това време май не съм правила секс,ама като не знам точната дата на пропуска...
Не бива да забременявам- абсолютно ми е противопоказно...
На някоя случвало ли се е да забрави таблетка и нищо да не се е случило и то последната седмица? Cry

Сутринта ми дойде
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия