kolko deca sa..."dostatachno"

  • 2 392
  • 27
zdraveite,predvaritelno se izviniavam za latinicata,no fonetikata mi neshto otkaza.
Predstoi mi da vzema moje bi nai trudnoto reshenie v jivota mi,zatova bih iskala da procheta i vashite mnenia po vaprosa.
Maika sam na 3 deca.Sina mi e na 7g,a bliznachkite sa na 3.Vapreki che izpolzvanite kontraceptivi se okaza che sam bremenna,neznam da se radvam ili da placha.Ot edna strana mislia che prosto triabva da go mahna i da si gledam veche pochti porasnalite deca,ot druga strana obache me machi misalta he lishavam ot shans za jivot edno sashtetvo koeto bi moglo da bade kato tiah.Mnogo trudno e da poemesh otgovornosta koe ot decata ti ima pravo da jivee i koe ne.
Shte se radvam na vsiakakvi mnenia.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че след като веднъж вече имаш близнаци трябва да приемеш мисълта, че този път пак може да са две. При положение, че имаш вече три деца бих те посъветвала да решиш дали можете да си позволите финансово още 2. Ако прецените, че ще се справите и медицинските ти показания са ок, вече може да се вслушаш и в други съвети. Поне аз така бих подредила приортетите за подобно решение.  Peace
Виж целия пост
# 2
Билик според мен щом сте ползвали нужните предпазни средства и въпреки всичко си забременяла това си е Божа работа .Аз на твое място в никакъв случай не бих го махнала.Според мен щом е станало то е за нещо добро и не мисля че е хубаво да го махаш.А децата за всеки има място под слънцето -няма неотгледано дете дори и родителите да са зле финансово.Но това е ваше решение и аз не бих могла да те упреквам дори и да го махнеш но според мен го остави а и 4 деца дори 5 не са чак толкова много.Виж във форума колко многодетни майки си имаме.Желая ти успех и да вземеш правилното решение.
Виж целия пост
# 3
Прецени си възможностите - финансови, физически и психически - за отглеждането на още едно дете.
Ти сама трябва да вземеш решението, заедно със съпруга ти.
На твое място, аз бих задържала детето (много искам още едно или още едни близнаци), но аз не съм на твое място...
Виж целия пост
# 4
Няма такова нещо като "достатъчно" деца. Всеки има свое виждане - за едни едно дете е напълно достатъчно, други искат поне три, трети са готови да гледат "колкото дойдат". Решението е трудно, но трябва да е лично твое и да си убедена, че е правилното за теб. Форумите не са панацея за всяка болка...каквото и да ти напишат тук, отговора е в теб.
Виж целия пост
# 5
то и аз искам много деца, но желанията и реалността не винаги се покриват. мисля, че такова решение трябва да се гледа като начало чисто практично, можеш ли да си го позволиш, има ли кой да помага, ако са повече от 1 .............. успех каквото и да решиш  Hug но аз бих оставила случайността да решава живота ми  Peace
Виж целия пост
# 6
Познавам българско семейство с 4 деца. Прекрасно е, весело е, празниците им са пълни, топли и красиви ! Но майката не работи, а се грижи за децата и дома, не че е лесно, но наистина е добра майка....обаче имат финансовата възможност. Не че парите са най-важното, но сме българи...доходите са 'български' на повечето от нас.

Тези 4 деца ходят на спортове, на ски,големите на курсове...облечени са нормално, имат пространство, помагат вкъщи и ги учат на отговорност и труд...

Искам да имам повече такива познати, искам и моето семейство да е такова, но за съжаление, моята картика би била: работеща уморена майка, да се чудя как да разпределя, да лишавам себе си и децата от малките удоволствия...абе би било оцеляване, не живот.

Сигурно е труден избора, не мога да дам съвет, не съм го преживяла.
Аз се борих 3 години за положителен тест и минах през ада за да го видя....затова не мога да изрека "махни го"
Виж целия пост
# 7
Momiceta ,blagodaria za vsicki mnenia.Ima mnogo ZA i Protiv v moia sluchai,oshte nemoga da naklonia veznite samo v edna posoka.No se nadiavam che tova koeto reshim shte e nai dobroto i za nas i za tova malko neochakvano sashtestvo.
Oshte vednaj.Blagodaria na vsichki.
Виж целия пост
# 8
Мила остави си детенцето това е моят съвет. Децата са дар.
Виж целия пост
# 9
BiliK, доколкото разбирам имаш време. не бързай, а каквото и да решиш, то със сигурност ще е най-доброто за теб и семейството ти  Hug
Виж целия пост
# 10
каквото и да реши миличка решението си е твое и знай че ще е най- правилното! Успех!
Виж целия пост
# 11
Заповядай в темата на Многодетните семейства! Там може би ще откриеш отговори на своите въпроси.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341892.0


Успех, каквото и да решите! Hug
Виж целия пост
# 12
Дали са едно или две може да се разбере още в 6-7 г.с., така че това не е критерии. Според мен, ако финансово можете да си го позволите давай смело. Не си причинявай това нещо аборта , ако можеш да го избегнеш. Цял живот ще се мъчиш после дали е било правилно или не. И наистина няма такова нещо като достатъчно деца. А физически ще се справиш. Щом се справяш с три ще се справиш и с 4, сигурна съм. Бабите ни навремето са гледали по 10 пък не е имало нито памперси и пюрета нито топла вода и прахосмукачка.
Така че, ако можете да си го позволите хич не се замисляй, раждай го, пък ние ако можем да помогнем с нещо само кажи  Wink
Виж целия пост
# 13
А съпруга ти какво мисли по въпроса (говориш само в първо лице ед. число)?  Каквото и да пишем тук, няма да кажем нещо, което вече не си премислила и не знаеш. Ще усетиш кое е най-правилното решение за вас. Аз най-вероятно не бих посмяла, а и не бих искала да го махна  Heart Eyes И на мен ми харесва мисълта за пълна къща, весело семейство. Имам познат, който има 4 братя, т.е. 5 деца са  Crazy Нито родителите им са имали финансови възможности, нито са живели в голям апартамент, но това не им попречи да си отгледат децата добре  Hug
Виж целия пост
# 14
Всеки сам си решава. Аз само мога да ти кажа - че е много весело, но и е важно да не лишаваш никое от тях заради появата на нови членове.
Ние лично сме с 4 деца - 2 двойки близнаци, но каките са ми голями и ми помагат, а и засега  сме финансово добре.
Каквото и да решиш - ще е правилно, т.к. така сте го почувствали
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия