някой чувал ли е за диета "Зоната"?

  • 15 591
  • 14
Не можах да намеря информация по темата, където и да ровя - все откъслечни неща. А и книгата не съм виждала. Така че ще съм ви благодарна, ако дадете инфо.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Отчасти съм запозната с тази диета, но за мен е много сложна за спазване. Има две (а може би и 3) издадени книга на пазара, които обясняват идеята на диетата. Целта е да се храниш по такъв начин, че да се намираш винаги в Зоната, или пък ако излезеш от Зоната след това максимално бързо пак да си в нея. Това се постига като ядеш белтъчини, въглехидрати и протеини в определено съотношение. Казват, че освен отслабване, човек се чувствал и много по жизнеспособен спазвайки този режим. Аз обаче освен че не можах да го разбера, мисля че не мога да го спазвам с този ритъм на живот който живея.
Виж целия пост
# 2
http://www.tsvetelina.com/statji/mpapazova_st6.html
Виж целия пост
# 3
Зоната не е диета е е начин на хранене . Правилната комбонация м/у протеини, въглехидрати и мазнини - дели се на блокове. Правят се едни сметки - см. на ръката, крката, ръст и кг, за да разбереш по колко блока трябва да се храниш на ден.
В началото е трудно, но после свикваш и от удар можеш да прецениш храната правилен или неправилен блок е. Мен много странно ме гледаха едно време когато в ресторант си поръчвах 52гр сирене, 3 масили и 1 домат
или 56гр месо ( 1 блок месо ти е 28гр)
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите. Наистина изгежда доста сложно. Ще видя дали ще я отпочна.
А дали някой я е пробвал и има ли резултати
Виж целия пост
# 5
  Книгата е преиздавана , така че я има - на корицата е с една усмихната жена с плодове на главата. Малко усилия се искат да свикнеш да си правиш блоковете в началото, но ефект наистина има. Обаче трябва си упоритост  ooooh! не е за всеки.
Виж целия пост
# 6
Имам познат, който с помощта на този начин на хранене си върна фигурата от младежките години, а е вече мъж на 45...стана слаб, елегантен и определено по-жизнен от преди. Аз обаче така и не успявам да се "задържа в Зоната" ConfusedИмам книгата "Ние и Зоната" - трудно се чете, а още по-трудно се спазват дадените в нея указания. Напомня ми с нещо на разделното хранене, но не е същото.
Виж целия пост
# 7
  Освен брат ми, който е на нея от години сега се сещам и за един познат ( на около 50) , който от 115 кг стана 75. И двамата се чувстват  добре и постоянно я препоръчват. Най-сложно е първата седмица, докато свикнеш да си правиш менюто, след това става навик. Хубавото е не че се лишаваш от храна, а че уравновесяваш съзнателно количеството на протеини, мазнини и т.н.
Виж целия пост
# 8
  Освен брат ми, който е на нея от години сега се сещам и за един познат ( на около 50) , който от 115 кг стана 75. И двамата се чувстват  добре и постоянно я препоръчват. Най-сложно е първата седмица, докато свикнеш да си правиш менюто, след това става навик. Хубавото е не че се лишаваш от храна, а че уравновесяваш съзнателно количеството на протеини, мазнини и т.н.
наиситна има нещо в тови вид хранене - кара те да се чувстваш щастлив, но мнооого бавно се слабее по грамове
Виж целия пост
# 9
  А и още нещо се сетих - понеже повечето хора, които я почват за мноого дебели и в резултат на нея свалят много килограми  - та това драстично сваляне не се отразява лошо на кожата - няма там да виси, да се сбръчква и още каквото се сетите.
Виж целия пост
# 10
Зоната е уникален начин на хранене.  Чувстваш се много жизнен а килограмите бавно се стопяват. И хапваш 5 пъти дневно. Бях в зоната преди да забремнея, но след това реших че сега ми е паднало да ям и се усвиних Embarassed Сега още кърмя и от няколко седмици отново реших да се върна към Зоната. Не съм стриктна както ми се иска, но се чувствам много добре и вече съм -3кг Grinning 
Това е сайта на д-р Сиърс- създателя на Зоната http://www.drsears.com/drsearspages/

Виж целия пост
# 11
Мда, чувала съм и още преди 2-3 години я пробвах, след като изчетох "Ние и зоната" на Папазова. Не се задържах дълго в нея. Иска се време за подготовката на менюто и отделните храни. Трудното е, когато си на работа и не може да се спазят часовете.........

Сега съм ентусиазирана пак да се върна, защото бях на консултация при въпросната лекарка и последното, което ми каза е, че мярката не е толкова важна. важното е през 4-5 часа да има по едно хранене, на което да присъствт храни и от трите групи, т.е.

от протеините - извара (най за предпчитане), сирене, риба;

от въглехидратите - плодове, зеленчуци

от мазнините, но разстителни - зехтин, орехово, тиквено или смес от други водове, НО съхранявани в тъмни стъклени бутилки. PVC-опаковките отнемат енегрията на храната.

Даде ми и други много ценни съвети, така че почвам да се самонавивам!

Винаги съм мислела, че това е най-разумният начин на хранене. И само за пример: фризьорът ми е отслабнал за 3 месеца с 15 кила, като яде всичко без да се ограничава, но според Зоната.

А може ли да обненим тук някои практически идейки Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Майка ми от 2 седмице е в зоната, и видимо е свалила корема отслабнала е с 2,5 кг хапва по 6 пъти на ден( така си го е разделила блоковете)
Виж целия пост
# 13
На мен ми я препорьча една приятелка преди 3 години. Те с мьжа и отслабнали доста след като се хранили така. Аз пробвах около месец, после ме домьрзя, после забременях и сьвсем престанах да спазвам указанията, макар че и досега ме гложди че не проявих малко упоритост и нямаше да сьм такьв слончо сега.
Виж целия пост
# 14
За такива като мен ще  е много трудно да я правят,защото когато съм на работа е просто немислимо да я спазвам,трябва да имам доста неангажиращо време за нея,а такова НЯМА Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия