Въпрос

  • 1 802
  • 27
Здравейте моми4ета-не съм се вклю4вала отдавна ама с тия две малки буболинки нямам време.Малката ве4е е по4ти на два месеца и е все по-интересна,но ни по4наха вен4етата.......................Набутва си цялата ръ4и4ка горкото и с настарвение я ръбка.Взела съм и гел4е и като я намажа се успокоява.Както и да е моми4ета тук съм за да ми дадете съвет.Знаете ли дали ми трябва съгласието на бащата за да изкарам пасаван на дъщеря ми?
Виж целия пост
# 1
Мили4ка,това е ужасно  Sad
 Аз не съм в Англия и не мога да ти помогна с кой знае какво,но ми дойде на ум:ти не можеШ ли да звъннеШ в бг посолството и да попитаШ как стои въпроса с пасавана ( и изобЩо при твоя слу4ай какво можеШ да направиШ  newsm78 ).
Стискам ти палци вси4ко да се разреШи по най_добрия за теб и де4ицата на4ин  Confused
Виж целия пост
# 2
аз си мисля, че щом си отиваш до бг няма да има нужда да мъкнеш "отворения" си мъж до посолството...
ама после ще се връщате ли?
Виж целия пост
# 3
Не съм много ноясно със случая ти, но по принцип по българското право нещата стоят така: без съгласието на бащата не можеш да напуснеш държавата заедно с детенце. Как ще получиш подписа му- доброволно или чрез съд или подобна институция е друг въпрос. Това означава, че от нашето посолство няма да са ти много от помощ освен ако не се намери някой човечен консул, който да те консултира какви са ти конкретните възможности.

Например много зависи с какво гражданство е бащата, къде е бил сключен брака, какви са конкретните обстоятелства и т.н. Не съм много сигурна, но по правна логика посолството, ако имат такъв отдел, биха могли да ти помогнат да изпратиш документи до български съд, с които искаш попечителство. За съжаление това означава кой знае колко дълго чакане и ядове. А и посолството не оказва финансова подкрепа, освен по изключение.

Той защо не иска да ти даде потпис- за да те ядосва или не иска да се раздели с детето/децата?
Виж целия пост
# 4
аз миналата година си излязох от испания с двете деца без подпис, без пълномощно от бащата , без нищо. е ,с паспортите естествено.
така ни казаха от посолството и не сме имали проблеми.
навръщане бяхме заедно с бащата.
Виж целия пост
# 5
касмет ти желая мила!!!
Аз ли4но съм патувала сама с 6-месе4но бебе от Нова Зеаландиа, през Хонг Конг и Лондон до София и после след 4 месеца - обратно. Никои никъде не ми е искал пълномощно, или изобщо какъвто и да е документ, касаещ таткото ...
Виж целия пост
# 6
Арлийн, помисли първо хубаво за тази виза. На финала си за нея.  Thinking За остатъка от времето до получаването й наистина можеш да се обърнеш към тия организации, които Мира ти е предложила.
Що се отнаса до излизането с децата.....мисля, че ще искат неговото съгласие щом бебо няма паспорт. Thinking).
Не знам......, но мое мнение е да не прибързваш с визата. Никога не знаеш нещата как ще се обърнат. А и така ще дадеш шанс на децата си след години (ако искат) да се върнат там, където са родени Thinking
Виж целия пост
# 7
Арлийн, ако твоят "мил" съпруг наистина чете тук, моля те НАВРИ му и моят постинг #Cussing out, защото съм БЯСНА е меко казано на думите му.
Та искам да го попитам. На него ясно ли му е как се гледат деца, ясно ли му е какви суми се плащат за гледачки на деца, за перачки, за готвачки, за чистачки. Ако не знае - грубо мога да му тегля една черта и да му кажа.
След като е създал семейство - ЩЕ ГО ГЛЕДА като ПИСАНО ЯЙЦЕ. Или какво - дойде първото му истинско изпитание в живота и хайде....., за да се почуства мъж гледа да нарани най-свидното му. Кажи му също, че му пише една жена на българин дето не от 2002-ра от 2000 година (от както съм дошла в Кралството) не е стъпвала на работа, защото половинката и ЗНАЕ цената на семейството си. Истински го научи като го оставих сам за две седмици да се грижи за децата (нека и той да го направи - нали и той е ОТВОРЕН #Cussing out), а аз си "веех байряка" в Б-я.
Абе един ден ще те оцени, и ще те търси, но тогава ще КЪСНО. (ей така бившият ми като рекох, че го напускам, звезди тръгна да ми сваля .......)
Арлийн, ти най-добре познаваш ситуацията си, за това действай по най-безболезненият за тебе и децата начин. Пък "възлюбеният" ти после да бие мухите. Сори за грубият постинг, но не можах да се стърпя.

ПП: Забравих да питам за къде си къта парите, щом за семейството му няма......за оня свят ли.....?!
Виж целия пост
# 8
.....А забележете 4е ходи само на една работа от 8:30 до 17:00 и е адски изморен винаги
"Миличкият", а ти като си 24/7 - пита ли те дали си изморена. Или нямаш право да бъдеш така Thinking
Както и да е. Гледай вие и близките ви да са добре. ЗДРАВЕТО е най-ценно (не парите господине).
Довечера като се върне половинката ми ще взема личният номер на Консула и ще ти го пратя на ЛС. Обясни му как стоят нещата - той е много свестен човек (да не повярваш), само дето по нормалната линия няма свръзване с него
Виж целия пост
# 9
Здравейте моми4ета-не съм се вклю4вала отдавна ама с тия две малки буболинки нямам време.Малката ве4е е по4ти на два месеца и е все по-интересна,но ни по4наха вен4етата.......................Набутва си цялата ръ4и4ка горкото и с настарвение я ръбка.Взела съм и гел4е и като я намажа се успокоява.Както и да е моми4ета тук съм за да ми дадете съвет.Отдавна съм решила 4е със съпругът ми няма да продължаваме да живеем заедно поради много при4ини и най-ве4е заради отншението му към мен.Няма да се впускам в подробности защото са ужасни и 4ак ме е срам 4е може мъж да се отнася така с жена си и да я обижда.Искам да си взема децата и да си замина за Б-я.Проблема е 4е документите ни са в Хомо офиса и 4акаме за ILR.Скоро полу4ихме и новата форма и до 20/07 трябва да я изпратим обратно.На мен оба4е не ми трябва тази виза.Когато нямаш 4овек до себе си за какво ти е?Написала съм писмо от мое име 4е искам да си изтегля документите/на мен и детето/поради семейни при4ини и мисля 4е макар и да не съм носител на визата ще ми ги изпратят.Аз не искам травел екстеншън а искам направо да си ги изтегля.Все пак си мисля 4е това няма да е проблем , а проблема е този 4е не иска да идва с мен до бълг.посолство за пасаван на бебето ни и категори4но отказа да подпише.Думите му бяха-"оправяй се сама-нали си много отворена".Ще го оставя без коментар.Въпросът ми е :Как мислите -дали ще ми съдействат в посолстворто да изкарам пасаван на малката без негов подпис.Все пак сме български граждани и аз се прибирам в Б-я а не отивам в Америка например.Съжалявам 4е ви занимавам с моие си проблеми .Ще ви бъда благодарна ако ме дадете съвет
Не живеем в Англия, но скоро правихме пасаван. Тук трябва6е и двамата родители да отидем и да подпи6ем декларацията. Мисля, че може да е проблем беz ба6тата. 
Виж целия пост
# 10
аз миналата година си излязох от испания с двете деца без подпис, без пълномощно от бащата , без нищо. е ,с паспортите естествено.
така ни казаха от посолството и не сме имали проблеми.
навръщане бяхме заедно с бащата.
Да, но  в случая бебето няма паспорт. а zа да има такъв, е нужен подписът на двамата родители.
Виж целия пост
# 11
Арлин,

Това, което написах за декларацията/ съгласието на родителите е факт- трябва да има такова и на двамата родители, но не винаги проверяват за този документ на границата и не на всички граници. Т.е. ако имаш паспорт за децата това ще ти е най- малкия проблем.

Това първо. Второ, ако не държиш на английския паспорт или ако много бързаш можеш направо да извадиш български паспорт чрез посолството. Тук имаше подобен случай и консулката помогна на жената да направи това. Момиченцето хем беше вече на 4 години.

Много се надявам и ти пожелавам това да е някакъв временен период в семейния ти живот. Дано на мъжа ти да му дойде акъла в главата. Възможно е и той да преживява трудно живота в чужбина, но няма право да те третира по този начин.

Виж целия пост
# 12
Здравей,без подписа на родителя няма да ви пуснат да излезнете от страната.Понеже аз сьм в по4ти сьЩото положение(моето е доста по добро де)зная ,4е просто е невьжможно да напусне бебето страната без разрешение на двамата родители.
За да може да напуска бебето страната с един родител само без другия да е подписал пасаван  ,трябва да минете през сьда.Тоест развод ,на който да се уто4ни ,4е бебето може да пьтува само с теб.Но това отнема адски много време и много пари Confused.
Той никакви пари ли не ви дава?Ако е така просто се обьрни наистина кьм някоя организация и те знаят как да го накарат да ви плаЩа издрьжки.
Виж целия пост
# 13
arliin ,хората се променят Cry,за сьжаление много от тях ,забравят ,какво е правено преди за тях ,но и малко ги интересува.Сьжалявам ,4е живота ти така се е обьркал и е трьгнал в лоша посока ,но понякога е така.За сьжаление.
Помисли все пак дали в 4ужбина няма да си по Щастлива.Разбирам ,4е вси4ки ,които оби4аш и които те оби4ат са в Бьлгария ,но все пак помисли.НиЩо не губиш.
Желая ти вси4ко най -хубаво и адски ми стана гадно като ти про4етох темата,намерих себе си малко в нея Hug
Виж целия пост
# 14
Разбирам те напьлно.Разбира се ,4е едно семейство не се гради само с пари и дрехи .И на мен ми е познато тази баЩинска загриженост,4рез която вси4ки грижи за децата( в моя слу4ай ,за детето9 стигат до там да се "отпуснат" месе4ните "дажби".
Дано само ти подпише пасаван ,за да се прибереш ,но ако можеш преди това се разведи,заЩото след това ,Ще ти е много трудно и вси4ко ,Ще е много по сложно.Ако успееш да го накараш ,развода да е по взаимно сьгласие вси4ко ,Ще е много по ленсо и бьрзо.
Моята история??Ами моят 4овек един ден ми каза ,4е не знаел дали ме оби4а ,след което имаше един момент ,в който ми каза ,4е не ме оби4а ,после ,4е ме оби4а ,но по негов си на4ин(тоест баЩински) и накрая се стигна да се разделим(отново).На мен не ми е казвал ,4е не сьм работила (заЩото работих навремето ) ,не сьм била третирана психи4ески(или поне аз не сьм го осетила ) ,но както ти каза 4ОВЕК СьМ.
Добре ,4е се разделихме............заЩото сега зная ,4е наистина не ме е оби4ал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия