Кърменето-защо ми е толкова трудно?

  • 3 970
  • 90
Здравейте!Надявам се тук да намеря помощ и подкрепа в това нелесно начинание за мен.Имам си бебече на 8 дни и от ден на ден ситуацията става все по-сложна:по време на всяко кърмене умирам от болка,плача със сълзи,дори понякога и с глас.Зърната ми станаха толкова болезнени,че допира на водата под душа ми прави болка.Купих си кремчето Лансинох и мажа зърната с него,но няма никакъв ефект за сега.наблюдаваше ме и специалистка по кърменето-никъде няма проблем,нито в позицията на бебето ,нито при захапването.
Желанието ми да продължа е огромно,всички казват кърменето е едно удоволствие както за майката,така и за бебето,но защо при мен не се получава?
Виж целия пост
# 1
ЗДравей,
и на мен ми беше трудно в началото, много ме болеше едната гърда. Помогнаха ми тези силиконови зърна за кърмене. Peace
Виж целия пост
# 2
Veni, няма начин, за да продължиш ще трябва да изтърпиш болчиците докато загрубеят зърната! Sad. Това е! Знам колко боли!  Crazy
Вие сте още съвсем в началото на кърменето, само 8 дни са минали все още...до 10 дни ще се нормализират нещата!
Слагай топли компреси на гърдите, за да се отпушват каналите и да позволяват на кърмата да преминава по-лесно, горещи душове също отпушват и облекчават! Мажи с Ланолин зърната! Няма да ти се облекчи кой знае колко болката, но...пак помага малко. Изтисквай кърма и я оставяй така да изсъхне по зърната без да слагаш блуза (ако имаш възможност).  Не слагай сутиени сега!
Успех! И не се отказвай!  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Моята малка пираня ме нагриза още на втория ден - имах кръвоизливчета по зърната и ужасно болеше като сучеше. Мазах се с Лансинох, 2 пъти дадох изцедена кърма (когато болеше най-много) и слагах силиконови зърна, докато зарастнат моите. За 2-3 дни се оправих.

Наистина препоръчвам да пробваш със силиконови зърна - така ще има нещо между венците на малкото човече и зърната ти. Без тези протектори ще те боли много и зърната ти няма да зарастнат лесно. Определено с тях боли по-малко. Ако е ужасно непоносимо, може да опиташ няколко пъти да дадеш изцедена кърма, за да ти се поуспокоят зърната.

По-нататък кърменето не е неприятно и болезнено - не се предавай. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Здравей.
Не трябва да допускаш да се разраняват зърната.Мажи след всяко кърмене с подходящо гелче.Аз ползвах Пансорал-български е и струва към 3 лв.Хубаво е гърдите да са открити и на въздух.Ако живеете сами и не ти е студено,ходи така разголена-ще ти подейства добре.Също можеш с кърма да мажеш зърната.Също е възможно бебчето да не захапва правилно и да те разранява.
Според мен,ако започнеш да използваш силиконови зърна,ще си направиш мечешка услуга-но това си е лично мое мнение.
Успех,след втория месец всичко ще тече по-леко. Hug
Виж целия пост
# 5
Кърменето наистина е удоволствие, но не и в началото.За съжаление поне при мен и двата пъти имаше болки и разранени зърна известно време. Ако успееш да изтърпиш и превъзмогнеш този момент, после постепенно всичко си идва на мястото и преживяването си струва всички мъки и терзания от сорта- ще ми се увеличи ли кърмата, дали не ми гладува детето и т.н. Успех! Ако имаш ранички пиши ми на лични - имам едно кремче, което ми казаха, че е чудодейно, но в момента не се сещам за името му.
Виж целия пост
# 6
Разранените зърна наистина болят ужасяващо и е нормално да ти минава през ум да се откажеш от цялата работа.
Консултантката погледна ли бебето за къса юздичка или високо небце? Нещо особено около раждането на бебето имаше ли?
Понякога смяната на позите прави нещата по-поносими, защото натискът пада на различни места и повече се щадят болните участъци.
Когато бебето пусне зърното, каква е формата му?
Консултантите по кърмене имат много различно ниво на умения - погледна ли каква е титлата на тази консултантка и дали е просто lactation nurse от болницата? Консултантите с висока специализация никога нямаше да те оставят в това състояние и без обяснение къде е проблема и защо се разраняват зърната, ако поставянето и сукането са добре - от това съдя, че вероятно консултантката, която те наблюдава, не разполага с нужните умения, за да ти даде необходимите грижи. Ако имаш възможност, потърси консултант по кърмене с титлата IBCLC, те са с най-високата степен на умения и можеш да разчиташ на тяхната преценка напълно (услугите им се заплащат на час - някои застраховки покриват такава услуга, добре е да разпиташ).
Виж целия пост
# 7
За жалост проблемът си остава,както и болката.Току що беше мед.сестра в къщи,наблюдаваше кърменето,после гледаше езичето на детето-не е с къса юздичка,нито има проблем със захапването.Тя смята ,че имам гъбична инфекция на зърната,въпреки,че бебето няма.Посъветва ме да третирам зърната с нистатинов крем и след няколко дни ще дойде да види резултата.До тогава ми стискайте палци,а аз ще стискам зъби Shocked
Виж целия пост
# 8
и при мен имаше огромна болка в началото, направо си ревях докато кърмех. Необходимо е да мине време - няколко дни обаче не са достатъчни, така че бъди упорита! Успех!
Виж целия пост
# 9
Simple Smile Разбира се, че е необходимо да мине време! Трябва да загрубеят зърната! 15-20 дни са достатъчни!
Виж целия пост
# 10
Ако наистина са необходими 15-20 дни ще изтърпя болките и дано скоро да мога да се похваля с едно кърмене,полезно за бебето и приятно за мен.
Виж целия пост
# 11
Мама Вени, а сега като мажеш продължаваш ли да кърмиш?
Ако ще ти стане по-леко и при мене беше така с ужасна болка доста дълго време, но после се оказа че позата е била неправилна - значи държах го не целият обърнат към мене, а само главата му. После като оправихме позата вече нямаше проблеми.
А и в началото като засукваше даже виках защото яко болеше, но като пробвах със силиконовите зърна се оказа че така боли още повече.
Виж целия пост
# 12
Ако наистина са необходими 15-20 дни ще изтърпя болките и дано скоро да мога да се похваля с едно кърмене,полезно за бебето и приятно за мен.

Ще мине, сигурна съм! Ще се справите чудесно! Още малко стискай зъби...
Виж целия пост
# 13
Много е гадно в началото, не са ти загрубели зърната ... С времето ще мине, дотогава ползвай силиконови зърна от време на време, мажи с кремове и стискай зъби!
Виж целия пост
# 14
И аз имах проблеми с второто си дете, но заради къса юздичка.
Знам каква е болката, мислех и аз за отбиване Confused
При мен удоволствието и краят на мъкте дойде към 5-я месец чак.
Но пък от тогава до сега всичко е ок.
Желая успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия