Стафилококи в Токуда

  • 2 239
  • 9
Здравейте! Дано не е прекалено  дръзко да пусна цяла тема, но не исках да съобщя нещо толкова важно в отделната тема за болница Токуда, защото така би достигнала до по-малко хора.
Започвам с това, че си проследих цялата бременност в тази болница и бях изключително доволна. С раждането всичко беше наред и когато стана време да се платят въпросните 2300 лв. за раждане бях убедена , че си е заслужавало. Докато не се прибрахме вкъщи не започнаха проблемите.
Бебето ми вече е с конюнктивит 2 седмици, който не мога да излекувам, дължи се на стафилококите разбира се. Установихем ги като ми взеха проба от кърмата. Най-обидното в случая е , че и моята гинеколожка и неонатоложката, която прегледа бебето ми днес се правят, че това е най-нормалното нещо на света-"навсякъде ги имало". Не мисля, че е нормално в една такава болница с такива претенции и такива цени да ги има! Да си бях родила някъде безплатно тогава, имам здравна осигуровка. Ами не можеше ли преди да ни изпишат да ни бяха изследвали, за да знаем, а не да мине месец преди да открием топлата вода. Просто съм толкова възмутена и афектирана, че няма накъде. Гинеколожката ми за всичко ме препраща по разни лекари, защото не й е от компетенцията- имам проблем с гърдите, не ще и да чуе- айде на мамолог, появиха ми се болезнени топчета на срамните устни( фоликули на косми, които са се възпалили именно заради стафилококите) -ами хайде на дерматолог. И сега на мен кой ще ми поеме разходите по лечението и изследванията за тези стафилококи, с които те са ме заразили, защото колко пари пръснахме по лекари и изследвания вече не броя, само днес оставихме в Токуда над 100 лв. за различните манипулации, изследвания, лекарства и т.н
На всичкото отгоре имахме да позлваме 1 безплатен преглед от пакета на бебето ( щом е безплатно нещо в Токуда го  претупват маскимално). Минах през регистратурата и зачаках пред кабинета да ме извикат, 15, 20, 30 мин. и след като бебето започна да реве неистово аз се светнах , че в кабинета няма никой и няма кой да ме извика та и 5 часа да си чакам. След като се разпищях се оказа, че докторката при която имам час била заминала за чужбина по спешност ooooh! и щели да изпратят някой да ни прегледа. Не е ли това безобразие?
Виж целия пост
# 1
Мдааааа ето затова винаги казвам, че не е важно хотелското обзавеждане и гледката към Витоша.

На теб ти желая бързо оздравяване!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Много съжалявам Sad
Желая ви бързо оздравяване...
Виж целия пост
# 3
И аз много съжалявам. Започвам антибиотично лечение, имам и мастит- защото инфекцията е и в гърдите, както и кожна инфекция по и около зърната на гърдите. Просто ужас. Сега говорих и с едно мамче, с което бяхме заедно в стая след раждането и нейния син е със стафилококи в носа. Не, че се учудвам.
Виж целия пост
# 4
Цяла сутрин се чудя как е възможно, Лаурен, четох написаното от теб и в голямата тема за Токуда.

Уж всичко им е стерилно, уж следят строго и стриктно за реда и дисциплината в родилното, пък гледай ти какво е станало Sad

Глупаво е да ти казвам да запазиш спокойствие и да не се нервиш излишно, че бебета усещат всичко; на мен при леко раждане и здраво бебе, ми беше трудно и ревях за щяло и нещяло, но все пак - Намери сили да преминеш през това ужасно изпитание Кураж!
Виж целия пост
# 5
blueeyes Благодаря ти за куража! Аз и в другата тема писах, че сигурно няма родилно без стафилококи, сигурно наистина няма отърване от тях, но аз протестирам срещу безочливото отношение на персонала на болницата след като се установи инфекцията.
Виж целия пост
# 6
За съжаление и ние май сме с подобен случай. На малката и излязоха гнойни пъпчици по гърдичките и коремчето, аз съм с някакво течение, микробиологията показа стафилококи. Днес ще отида до педиатърката, за да погледне обрива и да предпише с какво да я мажа. Lauren, искам да те попитам ти лекуваш ли се по някакъв начин, това влияе ли на кърменето, споменаваш че инфекцията е и в гърдите...
Виж целия пост
# 7
За съжаление и ние май сме с подобен случай. На малката и излязоха гнойни пъпчици по гърдичките и коремчето, аз съм с някакво течение, микробиологията показа стафилококи. Днес ще отида до педиатърката, за да погледне обрива и да предпише с какво да я мажа. Lauren, искам да те попитам ти лекуваш ли се по някакъв начин, това влияе ли на кърменето, споменаваш че инфекцията е и в гърдите...
Elika голямо ходене по мъките е това мила, много упорити гадини са тези микроби! Лекувам се и още как- пия и мажа какво ли не. Значи при мен пораженията са следните- мастит- защото микробите са ми в гърдите и са предизвикали инфекция, дерматит на зърната и ареолите, защото стафилококите предизвикват кожни раздразнения, освен това имам и възпалени кожни фоликули, които се подуваат, пълнят се с гной под мишниците и гениталиите. Пия антибиотик аугментин, с който може да се кърми и се мажа локалн с лекарства. Бебето ми има конюнктивит и стафилококи в носа, както и пъпчиците, които ти споменаваш. Просто ужасна история. А относно дали влияе на кърменето- и още как от самото начало кърменето ми причинява нечовешка болка , но трябваше да мина през 100 лекари и консултатнти по лактация , за да разбера най-накрая, че не е виновно бебенцето ми, което не суче правилно за тези болки, а именно стафилококите. Въпросното течение и аз го имам- сега чакам резултат от микробиология, но е  ясно, че и там се ме поразили. Непременно се лекувайте, защото си е сериозно.
Виж целия пост
# 8
Чета и не вярвам... #Crazy

Lauren
съчувствам ти, не съм го очаквала...добре е, че споделяш.... а аз им имам такова доверие за някои неща... Confused
Виж целия пост
# 9
Lauren,това е като сбъднат кошмар...И аз съм се засилила в Токуда да раждам..Предишният път не кърмих достатъчно поради незнание,сега съм се амбицирала,но ако ми се случи това,за което разказваш,не съм сигурна,че ще издържа...
Дано по-бързо излезеш от това неприятно положение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия