Наистина ли мислите, че...

  • 3 158
  • 34
лошите свекърви разделят семействата. Напоследък във форума има безброй теми за свекърви и много често се пише как свекървата разделила семейството и каква зла жена. Това ми се вижда направо абсурдно. В смисъл, не мога да си представя как нормален мъж, който си обича семейството ще го напусне, заради майка си. И това ме кара да се чудя, как съпругите им са си избрали тези мъже, защото не е възможно те и преди брака да не са били облъчени от майките си и луди???
Съдейки по моя брак, това ми се вижда просто невъзможно. Знаех и преди да станем семейство, че няма да имаме нищо общо с родителите си, а ще сме отделно семейство. Виждаме се и си общуваме, разбира се, по празници и поводи, но е тема табу някои от тях да ни дава насоки в живота. Според мене, това се създава от самите хора, които участват в това семейство?!
Това което ми е безкрайно интересно за жените претърпели такъв край на брака си е - Нищо ли не подозирахте преди това???
Не искам да обидя никого, нито да се заяждам, просто тези въпроси винаги са ме занимавали като чета историите за свекърви тук.
Виж целия пост
# 1
Радвай се и си трай според мен. Аз самата нямам никакви проблеми с родителите на мъжа ми, но напълно вярвам, че свекърва, която си е поставила за цел да раздели семейството на сина си, може да успее да го стори без особени затруднения.

Представям си ако бях близка с родителите си примерно, а те денонощно намират кусури на мъжа ми, ами ако съм някое мамино детенце сигурно тях ще избера накрая, а на мъжа ми ще дам пътя (говоря хипотетично).
Виж целия пост
# 2
Дааа, напълно съм съгласна с тебе, но ако си мамино детенце то ти личи от самото начало на връзката. На мене ми е интересно като перспективата е да се ожениш за такъв мъж не си ли даваш ясно сметка в какво приключение ще попаднеш и не те ли е страх да му раждаш деца или пък се надяваш, че той изведнъж ще се промени?!
Виж целия пост
# 3
За мен това също е абсурдно Thinkingпросто не мога да си го представя.
Благодаря на господ, че имам най-прекрасната свекърва на света!Обичам я точно толкова колкото обичам майка ми. С разликата, че със свекърва ми си прекарвам страшно добре, мога да си говоря с нея на абсолютно всички теми все едно е най-добрата ми приятелка. С мъж ми живее отделно от свекърите. Но страшно много обичам специално да съм със свекърва ми, много ми е на сърце тая жена и никога не ми е давала акъл, никога не ми се е месила в отношенията със сина й и т.н. Тъй като и двете с нея не работим гледам всяка свободна минута да си я прекарам с нея. Но немога да си представя как в следствие на свекърва ми може да ми се разпадне брака #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 4
Много често и тъщите са толкова виновни колкото и свекървите...
Виж целия пост
# 5
Зависи от много неща. По някога е и голяма доза късмет.
Виж целия пост
# 6
Честно да си призная, аз намирам вина само в семейството, което се разделя.
Виж целия пост
# 7
Какво значение има чия е вината, ако нещата тръгнат зле. Според мен трети човек може да разбие семейство и това е факт.
Виж целия пост
# 8
Още нямам свекърва, но майката на приятеля ми е самият ужас! Непрекъснато се меси! Навсякъде! Дори се опитва да ми избира дрехите, а когато нещо, което тя ми предложи, не ми хареса, как само се цупи и сърди... Когато готвя, нищо, че същото нещо съм го правила десетки/ако не стотици/ пъти преди това и без нейните съвети, тя пак ще се намери да каже някой съвсем "добронамерен" съвет, който ме изкарва от кожата ми! Хубаво е да ми дава съвети, ако не знам кое как се прави или да ми каже нещо ново и интересно, но тя ... винаги ми казва неща, които дори дете знае! Пред мен не се меси в отношенията м/у мен и приятеля ми, но винаги, като ме няма, си намира повод да говори за мен, при това не с добро... Веднъж се изказах нелицеприятно за една от братовчедките му, а след 1 ден същата братовчедка ми вдигна скандал... Направих изказването пред майка му и баща му и него самия. Баща му и него ги изключвам веднага по ред причини - баща му е изключителен човек, разбран... винаги, като тя почне да се меси, той й казва: остави ги, не са малки, и сами могат да се справят. Ако те питат, тогава давай съвети, иначе не се меси....
Приятелят ми пък не е конфликтен и много се дразни, като има караници, така че не е и той... Е кой, питам аз, освен тя, може да е казал на братовчедка му? Някое птиченце вероятно...
Извинявайте, че се оплаках тук, ама... зачекнахте много болна тема Wink
Та, да, свекървата може да провали семейството.. :]
Виж целия пост
# 9
Още нямам свекърва, но майката на приятеля ми е самият ужас! Непрекъснато се меси! Навсякъде! Дори се опитва да ми избира дрехите, а когато нещо, което тя ми предложи, не ми хареса, как само се цупи и сърди... Когато готвя, нищо, че същото нещо съм го правила десетки/ако не стотици/ пъти преди това и без нейните съвети, тя пак ще се намери да каже някой съвсем "добронамерен" съвет, който ме изкарва от кожата ми! Хубаво е да ми дава съвети, ако не знам кое как се прави или да ми каже нещо ново и интересно, но тя ... винаги ми казва неща, които дори дете знае! Пред мен не се меси в отношенията м/у мен и приятеля ми, но винаги, като ме няма, си намира повод да говори за мен, при това не с добро... Веднъж се изказах нелицеприятно за една от братовчедките му, а след 1 ден същата братовчедка ми вдигна скандал... Направих изказването пред майка му и баща му и него самия. Баща му и него ги изключвам веднага по ред причини - баща му е изключителен човек, разбран... винаги, като тя почне да се меси, той й казва: остави ги, не са малки, и сами могат да се справят. Ако те питат, тогава давай съвети, иначе не се меси....
Приятелят ми пък не е конфликтен и много се дразни, като има караници, така че не е и той... Е кой, питам аз, освен тя, може да е казал на братовчедка му? Някое птиченце вероятно...
Извинявайте, че се оплаках тук, ама... зачекнахте много болна тема Wink
Та, да, свекървата може да провали семейството.. :]

Е добре де!!! Кажи ми ако знаеш, че ще живееш в бъдеще с тази жена и сина й се влияе от нея, ще създадеш ли семейство с този мъж!!??? То ще е така до края на живота ви, освен ако вие не го промените.

Какво значение има чия е вината, ако нещата тръгнат зле. Според мен трети човек може да разбие семейство и това е факт.

Трети човек е нещо различно от свекървата. Аз трети човек казвам и на любовница и на дете от предишен брак и на какво ли още не...
Виж целия пост
# 10
Аз визирам всички други хора по земята, вкл. свекървите
Виж целия пост
# 11
Честно да си призная, аз намирам вина само в семейството, което се разделя.

Права си, но ............... Не всички са достатъчно финансово независими, когато създават семейство за съжаление. И се започва "нашите направиха това, пък вашите не" и подобни грозни сцени.
Също така за много хора е трудно да приемат, че само с рогата напред не става. Да приемат, че добри или лоши, тези хора са родители на най-близкия ти човек, а оттам и твои близки. Трудно е и да се поставиш на мястото на другия дори и да твърдиш, че страшно го обичаш, защото за мен е недопустимо да нараняваш любимия човек с грозни думи за тези, които са го отгледали.
И така колелото се завърта, но семейства които са се разпаднали САМО заради родителите аз не познавам.
Виж целия пост
# 12
Третите лица винаги могат да скапят едно семейство, ако то не е достатъчно сплотено или е съвсем скоро създадено. Дали ще е свекърва, тъща, любовница, или някой друг е без особено значение.
Виж целия пост
# 13
Ами предполага се, че се жениш само за мъжа, а не в комплект с майката. Според мен по-вероятно е да се случи това, ако връзката преди брака е била или кратка и бъдещата свекърва и жената не са могли да се опознаят добре (че в някои случаи дори хич не се познават), или пък просто в новото амплоа на съпруга да не оправдаеш свекървенските очаквания примерно. Та за това май някои жени остават "приятно" изненадани след брака.

п.п. Друг фактор е съжителство - родители+ново семейство, тогава конфликтите са неизбежни. Ако не веднага, то след време. Пък дали ще устои брака е съвсем друго нещо.
Виж целия пост
# 14
Да, наистина го мисля защото за съжаление имам горчив опит по темата. С мъжа ми бяхме гаджета 7 год. преди да се оженим /първата ми любов/ и смело мога да заявя че не съм познавала родителите му.  Проблемите ми с тях започнаха около година след брака ни. Всъщност аз усетих че нещо не ме долюбват особено, малко преди сватбата. открит човек съм и не понасям недомлъвки и шушукания, а неговото семейство се оказа точно от този тип. На третата година от съвместния ни живот с техния "мил" син , свекърва ми ми спретна такъв грандиозен скандал, с толкова много обиди и закани. Аз онемях /и може би по добре, защото нямаше да и остана длъжна/ а най- лошото беше че и мъжа ми онемя.....замълча си като  абсолютна .....! За всичко което стана тогава разбира се и аз имам вина, просто бях напълно откровена с нея и това не й хареса.Както и да е...но истината е че ДА, наистина мисля че могат да развалят семейство . Моето вече не е същото.....все едно прогледнах. Любовта наистина е сляпа и моята е била. Не бих могла да забравя обидните и думи и най-вече неадекватната реакция на мъжа ми /който даже си ги изпрати до тях след скандала , че беше тъмно, ха-ха-ха/
Та така момичета, отваряйте си очите докато е време, после става късно....
хайде чао!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия