Бебето ми има рефлукс

  • 24 164
  • 47
Здравейте на всички,
бебето ми се давеше постоянно и започваше да се гърчи ужасяващо както си спи. Педиятърката ни се усъмни че прави гърчове и ни изпрати на ЕЕГ, няма да ви уписвам как се прави на бебе на месец и половина с тази малка главичка...ужас....слава богу не са гърчове.Сега смята че има  не обикновен, а така нареченият тих рефлукс.Така се казва, защото не повраща храната навън , а и се качва до някъде и оттам се връща обратно , което е ужасно болезнено за бебетата.Сега не я оставяме и за миг сама и така ще е и занапред...много е тжко, на всяко изсумтяване през ноща с мъжа ми сме скочили над леглото...направо ме е страх вечер да си затворя очите.Понеже разбрах че това е често срещано при бебетата, ще съм ви много благодарна ако някой има представа от това  може да ми даде някой съвет.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Моята син имаше рефлукс,но в доста по-лека форма от това,което описваш.Не съм правила нещо кой знае колко специално.След хранене гледах да се оригне,задължително следях да спи на една страна /ако тръгне да повръща да не аспирира/.Май това беше.Не пишеш дали кърмиш.Аз не можах и по съвет на педиатърката го хранех с Фризовом.Той си го хареса и откара с него до 1,1г.Спомням си,лекарката беше казала,че ще отшуми постепенно,когато детето почне да стои повече време седнало.Така и стана.Към 6-я месец вече почти не повръщаше.Дано при вас мине леко!
Виж целия пост
# 2
И моето беше с рефлукс. Хранех я с Аптамил за рефлукс. Само с него не връщаше. Препоръчвам  Peace
Виж целия пост
# 3
Кърмех само месец и то от шише тя неможа да засуче ... и аз сега й давам фризовом за да не повръща и се надявам че ще мине по-бързо, защото до 6ти месец има 4ри месеца  Sad спи на 30 градуса също , но като тръгне да се изхожда много се напъва и така връща храна, което вече няма как да го предотратя
Виж целия пост
# 4
спи на 30 градуса също
Защо?Ще го вариш ли бебето? Laughing
Виж целия пост
# 5
И моята дъщеря много повръщаше като бебе и педиатърката каза, че има рефлукс, което било характерно за много бебета през първите месеци след раждането и с времето преминавало. Не сме правили някакви конкретни изследвания при специалист, само ни  посъветва бебето да спи под наклон и да се държи изправено поне 10-15 минути след хранене, както и да й даваме Фризовом, тъй като тя беше на смесено хранене. От това мляко спря да повръща почти веднага след като започнахме да й го даваме, чак не можех да повярвамо и не очаквах, че ще има такъв ефект от него.
Надявам се и при вас бързо да отшуми и да не се мъчи бебчето повече  Praynig
Виж целия пост
# 6
Синът ми имаше рефукс. Поради тази причина се наложи да сменим няколко вида АМ, докато най-накрая попаднахме на Аптамил АР и решихме проблема. Препоръчвам ви да го пробвате. Дано и вие да останете доволни.
След като минахме на това АМ, изчезнаха давенето и повръщането, които на няколко пъти са ни докарвали до безумни ситуации. Успех!
Виж целия пост
# 7
ние повдигахме матрака,пиехме фризовом,после мотилиум и вомутосхил
оправи се на 1.1м.
Виж целия пост
# 8
Моята малка принцеска също беше така в първите месеци!Повдигнахме матрака и пиехме специалното Ам /затова спрях да кърма, защото повръщаше на фонтан от кърмата/Млякото което купувах беше Нан А.R. в последствие го спряха от внос в Бг.
и минахме на Фризовом!
Не се притеснявай !Ще мине знам ,че ти е кофти, но се случва понякога!
Виж целия пост
# 9
нас ни изписаха от болницата с такава диагноза - малкия повръщане не като фонтан, а не знам като какво. от болницата ни препоръчаха НАН АР на Нестле, но на малкия не му понасяше и честно да ти кажа купувахме какви ли не млека - от най-скъпите до най-евтините. Накрая се принудихме и започнахме да комбинираме Фризовом със Милумил. Фризовома му беше много радък и чист не искаше да го яде. след време този проблем отшумява. сега на последното му хранене за деня яде само Милумил. не се притеснявай - ще мине.
Виж целия пост
# 10
спи на 30 градуса също
Защо?Ще го вариш ли бебето? Laughing
Виж целия пост
# 11
това пропуснах да го напиша преди малко - креватчето на малкия доста време стоеше с повдигната горна част - не мога да кажа точно колко градуса, но това също помагаше
Виж целия пост
# 12
30 градуса не е температура, а наклон на леглото.
Виж целия пост
# 13
30 градуса не е температура, а наклон на леглото.
Извинявам се,късно стоплих! HugДано не съм обидила жената,която го написа!
Виж целия пост
# 14
И моето бебе имаше рефлук до към края на първия месец. След храна го слагах да спи и после виждах петната по креватчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия