Помогете ми:"Крадеца вика - дръжте крадеца!

  • 4 780
  • 45
  Здравейте!
 
Толкова съжалявам, че първата тема, която пускам трябва да е от това естество,
но обстоятелствата се стекоха така, че върху семейството ми за един ден се разля такава помия, от която се задушавам.

Накратко, около април месец тази година баща ми получи писмо, с което го уведомиха, че е осъден,без той да знае, за неплатените му здравни осигуровки от годините, в които уж бяха опростени и за натрупани глоби за паркиране.
Той, като един кротък и смирен човек започна да си внася парите и да погасява глобите, без да задава въпроси. Когато днес отиде и беше "приятно" изненадан, че от близо 700лв, които е внесъл, са погасени само 390лв. Като всеки нормален човек попитал съдия-изпълнител г-жа Надя Гангалова от Окръжния Сливенски съд, къде са останалите пари внесени от него и бил арестуван от "Криминална полиция". Основание немога да ви кажа, аз самата се давя във въпроси как и защо??? Имат ли право? Значи, ако попиташ защо си погасяваш "опростените" здравни осигуровки и защо парите ти изчезват на дълбоко в дебрите на джобовете на г-жа Гангелова, ставаш престъпник.
Ходихме в полицията с майка ми , за да му занесем храна.Дори не ни позволиха да го видим.Никой не ни дава обяснение за причините да е там.Уто1ниха ни само , че е "попаднал на човек" , заради това било  #Cussing out

Моля ви посъветвайте ме как да постъпим  Sad .
Виж целия пост
# 1
Много неприятна история Rolling Eyes Чак пък да го арестуват за неплатени осигуровки ooooh!
Потърсете адвокат и дано намерите справедливост.
Виж целия пост
# 2
За първи път чувам някой да е осъден за неплатени здравни-осигуровки.
По закон е губиш правата си, но не те осъждат.

И друго - не разбрах къде ги е внасял баща ти.
Правилото е отиваш в НАП - правят ти справка. После в банката - платежно- и готово.
Виж целия пост
# 3
Много неприятна история Rolling Eyes Чак пък да го арестуват за неплатени осигуровки ooooh!
Потърсете адвокат и дано намерите справедливост.
И аз .Наистина не е възможно да е само това да не би да е обидил съдия-изпълнителя?
Виж целия пост
# 4
 Като всеки нормален човек попитал съдия-изпълнител г-жа Надя Гангалова от Окръжния Сливенски съд, къде са останалите пари внесени от него и бил арестуван от "Криминална полиция".

Тук вече нещо ни взимаш за канарчета май. Не е възможно някой човек смирено да попита съдия за нещо и веднага да го арестува "Криминална полиция"
Бая ще трябва да я е "попитал" за да дойде да го арестува полицията.

Иначе няма какво нас да питаш. Ако нямате адвокат наемаш един и той вече си знае работата.
Виж целия пост
# 5
Не искам да те обидя, но или премълчаваш нещо или ти самата не си наясно точно как стоят нещата. Не звучи правдоподобно да те осъдят за неплатени здравни осигуровки, а още повече и да те задържат, защото си задал въпрос...Както е казала Гери - в описания от теб случай - първо справка в НОИ и НАП, оттам би следвало да те упътят какво следва да се направи  Peace
Виж целия пост
# 6
Точно за неплатени осигуровки става дума и за глоби, освен това е осъден без да е известен.Пратиха му писмо, за да го светнат.

Не съм малоумна и знам , 4е не могат да те съдят за неплатени здравни осигуровки.До преди три месеца работех като оператор в аптека и всеки ден със здравни каси и здравни осигоровки се сблъсквах.Именно затова става въпрос. Абсурда прозира, но някой търсят под вола теле.

Баща ми никога не е бил своенравен и несдържан.Нямах възможност да говоря с него тази вечер и незнам точно какво се  е случило, но знам , че той никога няма да предизвика ситуация, заради която да го опандизят. Close
Виж целия пост
# 7
Нямах възможност да говоря с него тази вечер и незнам точно какво се  е случило, но знам , че той никога няма да предизвика ситуация, заради която да го опандизят. Close

Може да е по-разумно да пуснеш тема, след като си говорила с него и знаеш за какво става въпрос?
Пък и малко си се объркала за опандизването, ми се струва.
Затова не е коректно да обвиняваш поименно съдийката.
За съвет-питай юрист, не тука.
Виж целия пост
# 8
Ако всичко е точно така, както го описваш - наемате адвокат, завеждате дело и го печелите  Peace Но на първо място, си изясни точно каква е ситуацията  Peace
Виж целия пост
# 9
Сигурно аз не разбирам, но бих искал да попитам какво общо има съдия-изпълнител с плащането на задължения към касата и КАТ? Не се ли превеждат по банков път? Не ръка ли ги е давал парите? Много измислена ми се вижда тази изстория.
Виж целия пост
# 10
До преди три месеца работех като оператор в аптека и всеки ден със здравни каси и здравни осигоровки се сблъсквах.Именно затова става въпрос. Абсурда прозира, но някой търсят под вола теле.

Едва ли смисъла, който влагаш в "сблъскване" със здравна каса и осигуровки има общо със самото плащане/неплащане...Абсурди много - назови конкретно...

Те касите на са много да ти кажа Whistling
Виж целия пост
# 11
МамиБлю, за да ти отпуснат лекарства по здравна каса в аптеката ти проверяват дупенцето дали е осигурено, защото, ако не е и представиш рецептата в здравна каса глобяват аптеката и то доста солено.Така  че вместо да правиш стоики и чупки, за да изглеждаш умна си напрегни клетката за умствени дейности и сподели как би постъпила ти в подобна ситуация  Tired

Добре, че си ти да ми кажеш колко здравни каси има... Stop
Виж целия пост
# 12
Как бих постъпила...наемам си печен адвокат!
Виж целия пост
# 13
Момиче не се заяждай с хора които си блъскат главата по този абсурд.
Всяка информация е добре дошла.
И сигурно има още нещо което ти не знаеш или не искаш да споделиш.Не че в нашата правова държава няма абсурди.
Желая ти много сили и кураж да се справиш.
Виж целия пост
# 14
МамиБлю, за да ти отпуснат лекарства по здравна каса в аптеката ти проверяват дупенцето дали е осигурено, защото, ако не е и представиш рецептата в здравна каса глобяват аптеката и то доста солено.Така  че вместо да правиш стоики и чупки, за да изглеждаш умна си напрегни клетката за умствени дейности и сподели как би постъпила ти в подобна ситуация  Tired

Добре, че си ти да ми кажеш колко здравни каси има... Stop
Абе, маце, я по-полека...И какво абсурдно видя ти в ситуацията на проверка на здравната осигуреност. Не виждам нищо абсурдно.Това са правила. Много неадекватно се възмущаваш...от какво всъщност?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия