Кой взима важните решения в семейството?

  • 3 730
  • 90
Здравейте!
Не знам аз ли така си мисля или наистина е вярно, че мъжете са главата на семейството, но всъщност жените имат последната дума, когато трябва да се вземе важно решение  newsm78
Вие как смятате?
Виж целия пост
# 1
Мъжът да се налага постоянно си е направо първобитно отношение... с мен се живее лесно...  bowuu






Виж целия пост
# 2
Понякога ми се налага бързо да вземам решение и не мога да чакам месеци или да се обяснявам по телефона.Трудно е сам да вземаш решения,предпочитам двамата да обсъдим нещата.При нормални обстоятелства,никой не взема решение,без да е говорил с другия.
Виж целия пост
# 3
В семейството трябва да има единство.
Веднъж единия отгоре, после другия.

А и, ако приемем, че мъжа е главата на
семейството, то жената е вратът.  Peace
Виж целия пост
# 4
Взимането на решение е свързано с поемането на отговорност. Когато имаш смелостта да вземеш решение, трябва да имаш и смелостта да посрещнеш и последствията от това решение. От лични наблюдения съм забелязал, че повечето жени не могат да помат последствията, когато са отрицателни. Важните решение е добре да се обсъждат от двамата, но крайното решение трябва да го вземе този който ще носи отговорността. Другия само се съгласява. Има много ситуации и за едни единия взима крайното решение, за други другия. Кой което може да носи.
Виж целия пост
# 5
Взимам ги аз, но мъжът ми смята, че е той! Номерът на китайката  Wink
Виж целия пост
# 6
разумът, разбира се
Виж целия пост
# 7
Взимането на решение е свързано с поемането на отговорност. Когато имаш смелостта да вземеш решение, трябва да имаш и смелостта да посрещнеш и последствията от това решение. От лични наблюдения съм забелязал, че повечето жени не могат да помат последствията, когато са отрицателни. Важните решение е добре да се обсъждат от двамата, но крайното решение трябва да го вземе този който ще носи отговорността. Другия само се съгласява. Има много ситуации и за едни единия взима крайното решение, за други другия. Кой което може да носи.

Аха... и именно по тази логика обсъждането е с предварително решен изход... щото жената така или иначе е набедена, че не може да поеме последствията, а пък виждаш ли ние с панталоните сме мъжкари от класа... Ши ни дойде акъла, ама ще сме на по 50-60... пък май и това е съмнително...  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Важните решение е добре да се обсъждат от двамата, но крайното решение трябва да го вземе този който ще носи отговорността. Другия само се съгласява. Има много ситуации и за едни единия взима крайното решение, за други другия. Кой което може да носи.
Не съм съвсем съгласна.Какво значение има чия ще е отговорността за взетото решение, ако цялото семейство ще носи последствията от него?
Да- редно е важните решения в едно семейство да се обсъждат, но смятам, че би трябвало да 'печели' по-аргументираният в спора.
Виж целия пост
# 9
Как ли пък не - жените не можели да поемат отговорността...
И да ви кажа, ако не сте забелязали, че ние сме тези, които ви насочваме към решението. За вас оставяме "последната дума", за да не ни се налага да търпим последствията от нараненото ви его.
Виж целия пост
# 10
Взимаме всички решения заедно
Виж целия пост
# 11
Различно е - всеки си има собствен ресор. Ако все пак не се налага да се действа много спешно - подлага се на обсъждане.
Виж целия пост
# 12
Винаги заедно. Обсъждаме нещата. Но има ситуации, когато се прави, каквото аз кажа.
Виж целия пост
# 13
С огромно удоволствие бих оставила мъжът ми еднолично да взема важните решения у дома. За съжаление го правим двамата.
Виж целия пост
# 14
Ами, до момента за 7,5 години заедно, не се е налагало да взимаме толкова тежки решения, че да мислим кой после ще поема последствията  Thinking
Обикновено ги взимаме заедно, но не сме имали и спорове. На една позиция сме, още преди да го обсъждаме, просто се убеждаваме един друг в правотата на общата ни позиция. Досега е било така, дано и занапред да е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия