Държавна помощ за кредити на млади семейства.

  • 1 148
  • 7
Такааа, днес сутринта по БТВ казали,че от 1.2009 щели да отпускат някаква помощ на млади семейства с кредити. Майка ми го е гледала, та не знам какво е разбрала. Възраст-до 35г. поне на единия, без таван за доход, щели да намалят вноската по жил. ипотека с по 100лв месечно. Някой чул ли е нещо такова? Не мога да го намеря в сайта им, не знам кой гост е бил при Бареков, въобще нищо не знам.  Whistling Майка ми, чула -недочула, и бърза да ме "зарадва" , а на мен нещо не ми се вярва...
Виж целия пост
# 1
Става дума за данъчни облекчения. И е все още идея.

"Младите семейства с данъчни облекчения за покупка на имот", информира "Сега". Политическият съвет на управляващата коалиция е одобрил идеята на НДСВ да се предвидят данъчни преференции при ипотечни кредити на млади семейства, огласи вчера заместник-председателят на жълтата партия Милен Велчев. В бюджета за догодина трябва да бъдат заделени пари и за безплатни почивки на пенсионерите, каза пък премиерът Сергей Станишев. Коалиционният съвет реши още пенсиите да бъдат увеличени на 2 пъти през 2009 г. В същото време детските надбавки ще бъдат повишени от 25 лева на 35 на месец."

http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=120503

Виж целия пост
# 2
И аз си мислех,че ако е прието, тази новина ще гръмне веднага.  Wink Те ако ми опростят от данъчната основа 100лв-няма нужда да се напъват изобщо, то едно подпомагане...
Виж целия пост
# 3
Предизборни кьорфишеци на Миленчо.

То вече е толкова трудно да вземеш кредит.
Той обясни, че ако примерно дохода ти е 1000, и плащаш лихва по кредита 300 лева, държавата ще ти даде облекчение върху като данък върху 700 лв /демек 1000-300/. Т.е. данъка ще е 10% в/у 700 = 70 лв.

Голям келепир, няма що!
Виж целия пост
# 4
Т.е. кредитът, който плащаш, ти се приема за нещо като разход, правилно ли разбирам? И върху тази сума не дължиш данък?

То ясно,че няма да ни облекчи кой-знае колко, но майка ми беше толкова ентусиазирана, все едно държавата ще ми го плати кредита.  hahaha Винаги съм се чудила, кой може да се върже на предизборни глупости, а ето колко било просто! ooooh!

Като се замисля, има нещо положително. Ако плащаш 1000лв кредит, 100лв наистина ти се приспадат от данъците. Но ако се осигуряваш на 600, а плащаш 1000 за кредит, държавата дали ще ти връща?   Joy Joy
Виж целия пост
# 5
Не цялата вноска по кредита! Само лихвата!

А нали имаше и някакви врели-некипели за опрощаване на част от кредита при раждане на второ дете? Нещо май не става номера.
Виж целия пост
# 6
Това с лихвата как ще го сметнат? В началото на кредита вноската е почти само лихва, в края-само главница. Нещо странно ми звучи... Thinking

За опрощаването на кредита е ясно ,че няма да стане. Стига де, толкоз пари кой ги дава.  Grinning
Виж целия пост
# 7
Това няма да стане само врели некипели и предизборни обещания, а пък ако вземе да стане, има начин да се намали лихвата Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия