Имали ли сте такъв проблем със съдомиялна?

  • 16 119
  • 35
Здравейте момичета, реших и тук да питам, дано има по-компетентни от мен, които да ми помогнат със съвет. Значи имам съдомиялна Горение от юли т.г. - сиреч почти нова. Започна обаче да не довършва програмите, издава един странен сигнал, светят едни индикатори, които според книжката с инструкции показват Е 8, или (проблем със заменящата система). Обадих се аз на сервиза, записаха ми час след една седмица, взех си както му е редно един ден отпуск, (защото се чака от10 до 15 часа1?!). Дойде техника и какво мислите - ми то всичко друго му виновно, но не и миялната - тя си била в ред! Или съм ползвала лош препарат - ползвам Claro, Apta или Калгонит! Или водата е лоша или тока е лош, но проблема не бил в миялната ама в никакъв случай! Пусна я на изплакване, тя изпълни един цикъл криво-ляво - пак записука, послед даде индикатора за край на програмата. Тръгна си и какво мислите - пуснах я аз - вече със съдове и препарат (намалих по негов съвет препарата наполовина) и същото нещо - на програма час и половина работи 20 минути, изклчва, мръсотията и препарата по съдовете си стои. Аз ще ги загрея в сервиза повторно да ми я вземат и да я пробват на стенд, но исках и вас да попитам какви препарати ползвате за да не ви се развалят уредите, защото спеца от сервиза и това не можа да ми каже. С една дума, да си премивам кротко мръсните уреди след "миенето" от съдомиялната и да не ги закачам. След като събера от вас мнения и опит за определени препарати, ще стигна чак до централата на Горение, защот това вече не се търси. "Новите машини били капризни и не работели с какви да е препарати, вода и ток" според техника. Ами това не зная да го пише на табелата в магазина като вляза да купувам, или пък Горение да бъдат така добри и да оповестят с коя марка препарати им работят добре уредите. То иначе все ние ще сме си виновни.
Виж целия пост
# 1
Не може да е от препарата. Нещо с с миялната ще да е . Така прави на всички програми или само на една? Пусни я празна през препарат! Ползваш ли сол, виж си солта!
Виж целия пост
# 2
Да, на всички програми, но като я пускам празна и без препарат (както я пусна техника) не може да се види че не мие както трябва, а иначе от препарата има по съдовете и по пода на миялната. Ще видя и солта как е, ще пробвам с друг препарат и грабвам телефона за втора серия рекламации. За мен миялната не работи, проблема е че трябва да се тестват всички програми на стенд и тогава може да се установи. На една от програмите изключи толкова рано, че нямаше време таблетката да падне от контейнера в самата съдомиялна. Е как тогава ще са измити съдовете както трябва!
Виж целия пост
# 3
Глупости - "от препарата"! Ползвала съм какво ли не, някои не измиват добре, но никой не е спирал програмата. Имаше само един от мулти левъл система (и мулти глупост от моя страна), който изобщо не се разтваряше и позадръсти перките, но от това машината не спря....но пък аз спрях да го ползвам... Та, така де - да не се правят на ударени. Аз се спрях на Сомат прах - мен лично ме устройва.
Виж целия пост
# 4
, издава един странен сигнал, светят едни индикатори, които според книжката с инструкции показват Е 8, или (проблем със заменящата система).

Моля, препиши ми точно какво пише под Е8 в книжката?
И провери дали загрява водата уредът ти. Пусни я да работи и след 10-5 мин. я отвори и виж дали водата в нея е топла.
Виж целия пост
# 5
Шани, благодаря, надявах се, че ще се включиш! За повече подробности - довечера като се прибера и ще проверя, че тя и книжката е у нас. Но малко ме успокоихте, момичета. Зер и аз го питах вчера - добре де, другите ви клиенти какви препарати ползват, от космоса ли? Той мълчи и се цупи. Шани още веднъж благодаря, ще я мъча пущината и тая вечер, и ще докладвам. И ще СМЕНЯ препарата да съм с чиста съвест пред сервиза, ама и аз си мисля, че ме пързалят!

Малко извън темата, ама какъв е тоя техник бе, момичета, ами аз знаех за машината повече от него! То добре че не я отвори, да я доразвали! Според него този светлинен сигнал означавал края на програмата, а не грешка. Като му показах книжката се зачуди и вика "аа, те новите модели били по друг начин!!!"  След това ми каза, че ако слагам вътре много мръсни съдове, те затова не се мият....Кат му казах, че много мръсни НЕ слагам, той вика "е, ама ако не са много мазни, той препарата затова остава, а не се отмива, защото няма мазно, което да отмие"Да се смееш ли, да плачеш ли....Изкараха се най-големите нещастници видите ли, че трябвали да оправят капризните машинки на Горение. Не съм го очаквала от тази марка точно, нали затова дават и удължена гаранция.
Виж целия пост
# 6
Има ли линк към изделието?

наистина има кофти препарати, но само за 2м. да я задръстиш... хм..., не ми се вярва  Thinking
Виж целия пост
# 7
Марката си ОК - и аз я уважавам. Техника е ...  Shocked! Случва се такива каръшки уреди. Заедно с девер ми си купихме бойлери, еднакви и пр. Нашия работи почти 10 години и въобще не е виждал майстор, неговия- докато беше в гаранция добре, макар редовно да се къпеше у нас, ама като изтече и трябваше да се сменя Н-тото на брой реле и ... го изхвърли.
Виж целия пост
# 8
Eто: http://www.gorenje.bg/16351?aid=14414
Виж целия пост
# 9
А ти сигурна ли си,че човека е техник?
По написаното от теб съдя,че си няма и понятие човека от съдомиялни машини ooooh!
Виж целия пост
# 10
Здравейте,

И аз имам подобен проблем с моята съдомиялна - Аристон - LBF 51. Купихме я на 15.11.2008 и още при първото миене показа подобен проблем - не довърши програмата и започнаха да мигат индикаторите за сол, гланц и миене. Миялната не може да се рестартира, просто е зациклила.

Сол съм сложила, гланц - също.

Дойде техник от сервиза - същите приказки за препаратите. Отвори я, изля водата и както той казва - "излъгахме я".

При повторно зареждане и пускане - същия проблем. Смених препаратите - купих гел на Калгонит. А първото миене беше с таблетка на калгонит - all in 1.

В понеделник пак ще звъня в сервиза, но си мисля че е безмислено. Днес ще отида в магазина и ще се боря да я върна и да ми дадат друга.

А с такова желание я купих.
Виж целия пост
# 11
А ти сигурна ли си,че човека е техник?
По написаното от теб съдя,че си няма и понятие човека от съдомиялни машини ooooh!

Ами него ми изпратиха от оторизирания сервиз.....би трябвало да е техник
Виж целия пост
# 12
Здравейте,

И аз имам подобен проблем с моята съдомиялна - Аристон - LBF 51. Купихме я на 15.11.2008 и още при първото миене показа подобен проблем - не довърши програмата и започнаха да мигат индикаторите за сол, гланц и миене. Миялната не може да се рестартира, просто е зациклила.

Сол съм сложила, гланц - също.

Дойде техник от сервиза - същите приказки за препаратите. Отвори я, изля водата и както той казва - "излъгахме я".

При повторно зареждане и пускане - същия проблем. Смених препаратите - купих гел на Калгонит. А първото миене беше с таблетка на калгонит - all in 1.

В понеделник пак ще звъня в сервиза, но си мисля че е безмислено. Днес ще отида в магазина и ще се боря да я върна и да ми дадат друга.

А с такова желание я купих.

Моята я взеха да я робват на стенд /след скандал от моя страна/ и вече 20 дена ни вест, ни кост. То ще й изтече гаранцията, докато я "изследват" в сервиза.  Agia, ако трябва всеки път така да ги "лъжем" миялните, май по-добре с гъбичка и веро да действаме. А, и още нещо - представете си на някои модели не се слагали чинии в горната кошница моля ви се, че много тежали и тя се претоварвала. Ако и това е  вярно, то май вместо уредът да ни обслужва нас, ние го обслужваме него.....
Виж целия пост
# 13
Едва ли е от препарата. Това са пълни глупости. Дори и да е кофти таблетката, то най-много да не се разтвори напълно, или пък да останат недобре измити съдовете. Но да прекъсва програмата по средата - това е невъзможно. Аз използвам Калгонит или Сомат на таблетки /3 в 1 или всичко в едно, не виждам никаква разлика в качеството на измиване /в смисъл, че мие добре и с двата препарата/, не слагам допълнително сол и гланц.
Бъди настоятелна и не им давай да се измъкнат. Най-лесно е да обвинят ползвателите, че нещо правят неправилно.
Виж целия пост
# 14
eli6, дано бързо приключи одисеята със съдомиялната, че е гадно да не можеш да се израдваш на толкова полезен уред!
Обърни се към защита на потребителите!
Пиши като има развитие, да кажеш как е уреда!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия