Ефикасно лекарство за сваляне на долната граница на кръвно налягане-препоръчайте

  • 184 080
  • 12
От известно време съпруга ми има проблеми с кръвното налягане, по точно с долната граница.При RR 120 или 130 горна граница ,долната е винаги 100 или 90.Кардиолога не откри нищо обезпокояващо и след направената  ехокардиография.Препоръча му диета и по възможност отказ от цигарите.Но проблема си остана.Опита с различни лекарства за лечение на хипертония ,но от тях не се чувстваше добре,сваляха горната граница ,но долната почти не се променяше.
Ако знаете някакви медикаменти за този проблем споделете!?
Виж целия пост
# 1
По принцип само доктор решава тези неща. Първо направете едно наблюдение за около две седмици - мерете кръвното сутрин и следобед и записвайте. Дата, час и стойностите. С тези записки вървете при лекар и той ще прецени. Знам от доктори, че долната граница не трябва да надвишава системно 100. На колко години е? Наистина сваляне на теглото, избягване на мазнини и алкохол ще нормализират нещата.
Когато майка ми вдигне кръвното, взема за обезводняване Фурантрил. Всъщност лекар й е казал, че тя в нейния случай трябва да го взема 2 пъти в седмицата. Но пак казвам - това е по преценка на лекар.
Виж целия пост
# 2
От известно време съпруга ми има проблеми с кръвното налягане, по точно с долната граница.При RR 120 или 130 горна граница ,долната е винаги 100 или 90.Кардиолога не откри нищо обезпокояващо и след направената  ехокардиография.Препоръча му диета и по възможност отказ от цигарите.Но проблема си остана.Опита с различни лекарства за лечение на хипертония ,но от тях не се чувстваше добре,сваляха горната граница ,но долната почти не се променяше.
Ако знаете някакви медикаменти за този проблем споделете!?
А какъв му е пулса? По принцип има лекарства, които влият на долната граница, но влияят и на други неща и може би затова лекаря е предпочел да не дава нищо. Може винаги да е бил с такова кръвно и сега да сте забелязали, или той не се е чувствал добре.
Иначе като бързо средство за разделечаване на границите е заставане на челна стойка. На един познат само това му помага. Но това не се прави при високо кръвно.
Виж целия пост
# 3
Моята паник атака започна с проблем с  долната граница на кръвното.
 Докато бях в това състояние винаги съм имала този проблем с кръвното и точно с долната граница. Не ми помогнаха никакви лекарства,разчитах на храните -не пиех (и до сега не пия) кафе,кола,черен чай... всичко съдържащо кофеин,не пуша,не пия газирано (с малки изключения),не пия вино,не ям червено грозде,белия хляб го замених с пълнозърнест...има много писано по темата ...
Непознавам мъжа ти,незнам как жиее,но от личен опит казвам,че една от причините може да бъде СТРЕСА.
Виж целия пост
# 4
Аз съм хипертоничка и знам, че има над 3000 вида лекарства за кръвно налягане. Те обаче се предписват от лекар, пациентът трябва да е под наблюдение и да са му направени всички необходими изследвания, за да се изключат болести, които са причинили високото кръвно. Само ехо не е достатъчно. Трябва да се пусне кръвна картина - захар, холестерол, триглицериди и т.н, да се изследва урината, да се направи електрокардиограма. Моята хипертония е есенциална, т.е. няма причина за нея, в смисъл на заболял орган. Но една година отне докато ми нагодят лекарствата. Сега приемам Небилет и съм много доволна. Всяка година правя профилактичен преглед.
Виж целия пост
# 5
Защо не пробвате с CardioHelp Max? Четох много добри отзиви за него, а и ако не помогне, поне няма да навреди, защото не е лекарство, а хр. добавка и е от естествен произход!
Виж целия пост
# 6
сменете кардиолога.
Виж целия пост
# 7
130/90 не е повод за притеснение.
Много зависи, кога е измерена тази стойност. След движение, в покой и т.н.
Трябва да се проследи как варира кръвното - чрез холтер и чак тогава да се пристъпи към лекарстава

А и още нещо - плуването много помага, както и движението
Виж целия пост
# 8
Е, снощи какво ми стана не ми е много ясно, но при кръвно налягане 120/90 (обикновено, като също съм със завишена долна граница) бях със 170/110. Ужасно главоболие и усещане, че очите ми ще изхвръкнат. Взех Конкор - 5 мг., с него се чувствам добре, защото имам и ускорен пулс, но успях да го докарам до 120/100 и нормален пулс. Близките граници днес ме държат цял ден с главоболие. Преди малко една приятелка беше у дома и ми забърка чашка кисело мляко с чаена лъжичка канела. Не мисля, че се чувствам по-добре и няма разлика в стойностите на кръвното налягане. Чула съм и друга рецепта за високо кръвно: в бурканче от детско пюре вечер се слага една пълна (с връх) супена лъжица царевично брашно. Долива се до горе с вода. Разклаща се и се оставя така до сутринта. На сутринта, без да се разбърква, се отсипва и се изпива само водата.
Виж целия пост
# 9
Аз съм с подобен проблем, даже мислех тема да пускам. По принцип съм с ниско кръвно, но почти винаги сближавам границите, а преди 1-2 седмици имах чувството, че ще пукна направо...Получих ужасно главоболие, с напрежение в главата и като си премерих кръвното установих, че съм със 100 на 90  Shocked Мерих го няколко пъти и горната граница надхвърляше съвсем малко 100. Иначе съм слаба, нямам излишни килограми, не пия, не пуша, храня се здравословно, не съм под стрес или поне в рамките на нормалното.
Знам, че като се сближат границите, трябва да се действа като при високо кръвно - прием на повече течности и айран със сол.

П.С. И това състояние ми е откакто родих, хем отказах цигарите.
Виж целия пост
# 10
От известно време  и аз вдигам кръвно 130/90,усетих го с главоболие ниско в тила и повече от дясно,леко бучене в ушите и световъртеж.Когато ми е ниско кр.се чувствам по друг начин.Отидох при личната лекарка и тя ми каза да пия по 4 пъти на ден Неуропан(мента,глог и валериана)сиропчето на фирма Панацея2001.Да успокоя малко нервите,ако не ми мине от това ще ми изпише нещо друго по-сериозно за сваляне на кръвно и дори антидепресанти.Преди 3-4 месеца ми правиха кардиограма и всичко беше о.к,но не знам може пак да се наложи да си правя.
Казаха ми също и да ям чесън или да гълтам по една лъжичка канела.Ще пробвам и това,че сме много млади да вдигаме кръвно. Успех на всички,които имат този проблем!!! Peace
Виж целия пост
# 11
При мен канелата явно си свърши работата вчера. Даже съм попрекалила, защото в момента съм замаяна от ниско кръвно, само 115/75!
Виж целия пост
# 12
А при мен е другата крайност,което ме притеснява особено сега през бременността.Стойностите са ми от 80/50 до 90/60.АГ-то ми каза "Дано плода се нагоди към този ритъм,и няма рязка промяна в кръвното ви."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия