Пилешки дробчета по селски

  • 183 959
  • 9
Здравейте момичета,
Направо се скъсах да търся снощи по книгите рецепта за пилешки дробчета по селски или нещо друго, но бях много изненадана като не намерих нито една рецепта с пилешки дробчета newsm78 Със свински, телешки - колкото искаш, но пилешки - не!
Аз импровизирах нещо, което стана доста добро, но все пак ми е любопитно дали вие не разполагате с нещо интересно, освен пържени или печени с лук Wink

Моята рецепта:
пилешките дробчета се посоляват със сол и черен пипер, малко олио и се мятат във фурната.
В това време се задушават в няколко капки мазнина и вода 4-5 глави едро нарязан лук, 2 моркова, чушки на едно, магданоз и гъби, сол на вкус. Добавят се доматки (около половин буркан от консервираните като количество) и се оставя малко да изври водата. По желание може малко вино да се сложи. Аз обаче сипах малко бира при дробчетата.
като изври леко водата от доматите, изсипвам зеленчуците при дробчетата и бъркам. Оставям да се допече и ако ми се струва, че водата е в повече (нали дробчетата доста си пускат), поръсвам с брашно отгоре, бъркам и допичам 5 мин. Стана много вкусно Wink
 
Виж целия пост
# 1
Снощи хапнахме пилешки дробчета с лук:
   
      2кг.кромид лук нарязан на ситно се задушава в олио или зехтин до омекване.В иенаглас тенджера слагаме задушения лук ,600-800 гр пилешки дробчета ,2-3 рендосани домата ,китка нарязан магданоз ,черен пипер ,лъжица соев сос ,щипка канела ,посоляваме и заливаме с 200мл. бира .Печем на умерена фурна докато остане на мазнина .
Много вкусно и лесно ястие !Добър апетит ! kiss
Виж целия пост
# 2
Пилешки дробчета в бекон: нарязвам дробчетата на половинки, овалвам в подправки, от бекона режа тънки ленти с широчина около 3-4 см., увивам дробчето в бекона и бодвам с клечка за зъби. Нареждам ги в иенска тенджера или гювече, слагам малко масло и пускам в микровълновата за 5 мин. на 800 вата.
Приятен апетит!  chef
Виж целия пост
# 3
днес гледах едни пилешки сърчица, и дробчета, пресни ми се видяха, ама пусто като нямам представа как се готвят  Embarassed
добре че ви има  Hug
ако ви кажа че 10.тина години не съм яла нито едното, нито другото  Rolling Eyes цудя се ако са задушени на фурна, стават ли и за деца към 1.г.
въобще те от кога могат дреболий да ядът  newsm78
и с каква гарнитура са дробчетата или сърчицата  newsm78
Виж целия пост
# 4
Преди време и аз търсих същата рецепта  .
Аз ги направих по следният начин - 2 кутии дробчета биват потопени поединично във вряща вода , 1 кг лук, нарязан на полукръгове  се задушава , към задушеният лук се прибавят изцедените вече дробчетата и всичко се дозадушава още около 15 мин , като се добавя доматено пюре и по желание консервирани гъби . Подправки : сол, червен пипер и стрита чубрица .
Става вкусно .
 Simple Smile
Виж целия пост
# 5
В йенската тенджера слагам измитите дробчета, нарязана на ситно голяма глава лук, поръсвам със сол, черен пипер (може и кимион), заливам с няколко лъжици лютеница (ако е от пикантната, още по-добре), разбита с вода, капвам малко вино, прибавям няколко резенчета масло за аромат, разбърквам, захлупвам и слагам във фурната. Първо пека на мах, докато заврат, после намалям на 100 градуса и ги оставям да къкрят 1-2 часа. Сосът се получава убиец и няма нужда от гарнитура.
Виж целия пост
# 6
цудя се ако са задушени на фурна, стават ли и за деца към 1.г.
въобще те от кога могат дреболий да ядът  newsm78
и с каква гарнитура са дробчетата или сърчицата  newsm78

Абе стават, ама са тежка храна и може да го заболи стомахчето.
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета,
Много ми е приятно и аз да се включа във форума, от доста време ви чета и съм ви много благодарна за страхотните рецепти. Включвам се, защото пилешките дробчета са ми страст и ги готвя по много различни начини....затова ви предлагам да опитате една от моите любими рецепти.
Само се извинявам, че готвя на око и няма да съм ви полезна с точни мерки.

Рецептата е следната:
 пилешки дробчета (добре почистени и измити)ги нарязвам, слагат се в йенска тенджерка и към тях прибавяме  сурови гъби,   топено сирене(нарязано на дребно), голяма бучка масло, вода приблизително 1/2 от нивото на дробчетата, сол и чер.пипер. Всичките продукти се разбъркват, похлупват се и се пекат на max мощност около 45-50 мин. Целта е дробчетата да се задушат, но да не извира соса. Ако забележите, че  извира добавете малко вода.
Много е вкусно, аз обикновенно го правя с 500г. дробчета, но ако направите с 1 кг и ви остане от яденето пасирайте го и си направете пастет ...много е апетитен.
Апропо чер.пипер не го слагам, ако малката ми дъщеря (1г и 10м.) ще похапва от дробчетата.
Виж целия пост
# 8
и аз ги правя джаста-праста на бързо като как'Сийка:
измитите добчета в една тавичка с лук,печен пипер (печени чушки),домати и подправки,квито харесате,но според мен задължителни са чубрица и после пресен магданоз при поднасяне.(и едно резенче лимон за украса  Simple Smile )
много лесно и много вкусно
Виж целия пост
# 9
Интересно !!! Ще опитам и  с чубрица, чудно но я използвам почти на всякъде а не съм се сетила за дробчета(изключвам дроб чорбата). А за дробчетата по селски ги правя по същият начин, само че с пресен лук и добавям гъби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия