Възможно ли е кърмаче на 13 дни да има запек

  • 491
  • 6
Здравейте
Малкият е на 13 дни и изцяло е на кърма, която съм 100 % сигурна, че е напълно достатъчно. От неделя насам не е акал и аз започвам да съм в чуденка дали може да има запек. Откакто сме се прибрали от болницата детето ака по веднъж дневно, но обилно, с нормална на цвят и гъстота консистенция. От неделя насам обаче нищо - чревцата му къркорят силно, изпуска газове(които са доста миризливи), проплаква, но пък коремчето му е меко. От прочетените статии в библиотеката съм доста раздвоена дали е запек, или не. Педито ми е последен вариант да се обадя, защото знам какво ще ми предпише - дуфалак и термометър, а аз не искам да го мъча по този начин.
Виж целия пост
# 1
Моля те заведи първо бебето на лекар, за да го прегледа - нужно е да се премери и да се преслуша коремчето, за да се види как е перисталтиката.
Възможно е да няма друг проблем освен забавена перисталтика - но при всички случаи детето трябва да се види от лекар и да се проследят тези неща.
По какво съдиш за това дали бебето поема достатъчно мляко - цедиш и даваш от шише или рутинно цедиш гърдите след сукане на бебето?
Виж целия пост
# 2
усещаш ли че се напъва и иска да се изака а не може
Виж целия пост
# 3
По-добре върви на лекар. Моето бебе до един месец акаше почти по 5-6 пъти на ден. Но при всеки сигурно е различно, но все пак за твое успокоение се посъветвай със специалист.
Виж целия пост
# 4
Цедя и давам от шише, точно защото се притеснявах дали му е достатъчно кърмата. Средно на три часа, т.е. при всяко хранене, сменям мокър памперс и то доста тежичък. Педито беше в понеделник вкъщи и не откри нищо притеснително.
Така или иначе, ако крушите и тиквата дето ги ям не помогнат до утре, ще й се обадя.
И само последен въпрос - мислиш лш, че мога да ям киви, или има опасност от алергична реакция?
С баткото нямах такива проблеми и ми е хум странно, хем притеснено.
Благодаря ти Хедра  bouquet
Виж целия пост
# 5
Manana имах подобна ситуация, когато дъщеря ми беше на около 20 дни. Тя по принцип се изхождаше веднъж на ден дори и два, но веднъж не  беше акала три или четири дни. Обадих се на лекаря ми и той ми отговори, че за кърмачетата не е тревожно да не се изходят дори и една седмица, ако не се изходи след това да се обадя пак. Аз дохранвах с АМ по това време и ми каза едиствено да спра да дохранвам с АМ временно за всеки случай. Живея в UK, където разбиранията са малко по-други, но според мен ако бебчето ти видимо не се чувства неразположено няма защо да се притесняваш. Ако нещо го притеснява ще го доловиш веднага и в такъв случай се консултирай със специалист най-малко за твое успокоение.
Виж целия пост
# 6
Можеш да ядеш киви, няма проблем с това. Понякога такива неща се случват след по-травматично раждане и минава време, докато се нормализират изхожданията. Ако продължава, е добре детето да се види от детски гастроентеролог евентуално за предписване на пробиотици и други мерки по негова преценка.
Разбирам, че се притесняваш дали детето се храни - премисли обаче дали вариантът цедене в продължение на месеци те устройва. Бебето е мъничко и може да се научи да суче добре - а цеденето за нещастие не намалява като времетраене и работа за цялата продължителност на кърменето. Затова може да помислиш да действаш към сукане на гърдата, като се почувстваш по-сигурна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия